Sistem audio Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • gasesc si eu rama aceea de plastic care vine la fata ca a mea nu se potriveste cum trebuie...

    Comment


    • Am o intrebare pentru cei ce se pricep la amplificatoare auto.
      Daca nu am iesire REM la CD-player, pot monta un intrerupator ca in schema de mai jos?

      Comment


      • Originally posted by DaniD View Post
        Nu! Conteaza grosimea firului. Cu cat mai gros cu atit mai bine. Daca schimbi firul de alimentare de la acumulator la statie cu ceva mai gros (macar 20mm2) o sa vezi ca nu-ti mai licare nimic.
        al meu este de 25 urmeaza sa schimb si cel de minus ca este mai subtire,sa vad atunci daca mai face,voi pune si condensatorul daca tot l am luat sa vad daca face treaba.

        Comment


        • DA POTI!Ii ok faza cu intrerupatorul.

          Comment


          • care se pricepe la incinte si ma poate sfatui si pe mine daca incinta din poza de jos este buna/compatibila cu subul respectiv
            este buna pentru


            detalii despre difuzor:
            F_0: 25 Hz
            Q_es: 0.44
            Q_ms: 6.61
            Q_ts: 0.41
            V_as: 113 Liter
            X_max (absolut): 22 mm
            R_dc: 3.5 Ohm
            Attached Files
            Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
            Cine este interesat ma poate contacta pe privat
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by dorupopa2006 View Post
              al meu este de 25 urmeaza sa schimb si cel de minus ca este mai subtire,sa vad atunci daca mai face,voi pune si condensatorul daca tot l am luat sa vad daca face treaba.
              Ambele fire sa fie de aceiasi grosime si trase de la baterie.Sa nu faci masa pe caroserie.Si vorba lu' colegu' cat mai groase!Dar cred ca de 25 cat ai zis ca le ai ,ti suficient.

              Comment


              • @dorupopa2006: Uite, fa si tu asa ceva. Te va ajuta.

                Comment


                • o sa schimb si cablul de minus zilele astea,siguranta cred ca este de 30,multumesc pt sfaturi,revin cu pareri.

                  Comment


                  • Si un Big 3 ii bine venit la situatii de genul tau,dar vezi ce face cu noul cablu de minus si condensator.

                    Comment


                    • Alte pareri pentru montarea intrerupatorului? Vreau sa fiu sigur ca este ok.
                      Originally posted by Teo_730 View Post
                      Am o intrebare pentru cei ce se pricep la amplificatoare auto.
                      Daca nu am iesire REM la CD-player, pot monta un intrerupator ca in schema de mai jos?

                      Comment


                      • Originally posted by Teo_730 View Post
                        Alte pareri pentru montarea intrerupatorului? Vreau sa fiu sigur ca este ok.
                        Poti sa tragi si un + de la contact la remote-ul amplificatorului sau poti exact cum ai desenat schita mai sus...
                        Daca tragi plusul de la contact esti mai sigur ca nu o sa uiti vreodata sa opresti curentul pe remote!
                        Ambele variante sunt ok, depinde pe care o alegi tu acum...

                        Originally posted by dorupopa2006 View Post
                        al meu este de 25
                        Am uitat sa-ti zic la intalnire dar al tau mai mult ca sigur este de 16mm2 nu de 25... Masoara diametrul litelor si calculeaza aria si ai sa vezi ca o sa ai o mica surpriza...
                        Oricum la ce curent cere amplificatorul tau acel cablu este foarte ok!

                        Comment


                        • asta da surpiza, vazusem pe el ca scrie 25mm,in fine daca zici ca e ok...poate am timp azi sa sch.- de la statie,sa vad daca mai licare.

                          Comment


                          • Nu ar trebui sa fie o "surpriza" pentru ca , chiar are 25mm2 dar cu tot cu izolatie...
                            Tot ceva asemanator am avut si eu acum cativa ani, era cablu de sudura si scria pe el ca este de 35mm2 dar el era de fapt de 16mm2!

                            Comment


                            • eu mi-am luat de 4awg oare cat inseamna?ca scria ca este pentru 1000w >
                              Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
                              Cine este interesat ma poate contacta pe privat
                              sigpic

                              Comment


                              • 4 AWG - este echivalent la 21-25 mm.

                                Atentie mare la ce se calculeaza diametrul ca daca este cu tot cu materialul de izolare .... e cam grav.

                                Mai multe info aici:
                                Attached Files
                                B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google