Senzorii de parcare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eu am luat ca si reper pe cei din exterior becurile de semnalizare dupa care am masurat de la astia cate 40 de cm spre interior pt ceilalti 2 dinspre interior;
    //parere::: nu e prea bine sa fie in exterior cei pe care ii pozizitonezi in exterior pt ca o ai o mare dilema cand treci pe langa un ostacol lateral

    Comment


    • Cu senzorii montati pe colt, sau lateral cum sustin unele persoane, atunci cand vei parca lateral de alta masina, in functie de echipament, vei primi atentionari sau indicatii, desi vei constata ca ai loc suficient langa masina in apropierea careia parchezi.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • astazi i.am montat....
        sunt foarte multumit de reactia lor.......cred ca i.am pozitionat bine.....
        Attached Files
        CL 93 TAV

        Comment


        • E destul de bine zic eu. Acuma da si tu mai multe detatii despre sistem, conectare, cum lucreaza, afisaj, atentionare sau ce mai ai la el.
          La cat mai multe parcari, in siguranta!
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • Originally posted by IancuMIC View Post
            E destul de bine zic eu. Acuma da si tu mai multe detatii despre sistem, conectare, cum lucreaza, afisaj, atentionare sau ce mai ai la el.
            La cat mai multe parcari, in siguranta!
            Multumesc.....
            detalii: display cu leduri :-?? avertizare sonora ascendenta.....detecteaza la 2,5m pana la 0.0m 8intrari de senzori cum am mai spus, dintre care 4 functionali....pun o poza cu displayu....
            Dupa parerea mea eu zic ca lucreaza excelent.....imi arata mai multe liniute colorate in partea unde sunt mai aproape de un obstacol....(daca ma apropii cu spatele mai mult in dreapta-imi apar liniute mai multe si mai colorate in partea dreapta si sunetul se inteteste)....
            cam astea ar fii detaliile :-?? sunt multumit, eu cred ca la banii astia nu ai putea sa iti iei altcv (mai util).....
            Attached Files
            CL 93 TAV

            Comment


            • Foarte buni senzorii...am si eu acelasi model...singurul lucru enervant a fost sa constat iarna aceasta la -27C ca avertizorul sonor era inghetat de frig si piuia ff urat...in rest masoara f precis distanta si detecteaza orice obstacol...i-ai vopsit tu in culoarea masinii?

              Comment


              • nu(nu stiu daca este bine sa ii vopsesti)....
                asa i.am primit......aveau 3culori...NEGRU,ALB si SILVER.....
                CL 93 TAV

                Comment


                • De unde i-ai luat? As mai vrea o pereche silver...cat te-au costat?

                  Comment


                  • dupa okazii.....90lei cu tot cu transport......
                    CL 93 TAV

                    Comment


                    • nu mai cumparati de pe okazii fratilor, folositi ebay.
                      Gasiti senzori de la 30 RON in sus si palete de culori diverse (vreo 30 de culori)
                      Aurash, nu ai reusit sa-i faci si pe cei din fata sa mearga? Sau nu ai gasit buton sa-l legi la firul ala albastru ?

                      Comment


                      • razvy cu ebay-ul e riscant pentru ca ar putea sa nu iti ajunga produsele!!

                        Comment


                        • Originally posted by Razvy View Post
                          nu mai cumparati de pe okazii fratilor, folositi ebay.
                          Gasiti senzori de la 30 RON in sus si palete de culori diverse (vreo 30 de culori)
                          Aurash, nu ai reusit sa-i faci si pe cei din fata sa mearga? Sau nu ai gasit buton sa-l legi la firul ala albastru ?
                          Cred ca acei senzori la 30lei faci 3 parcari cu ei si ii schimbi ).......
                          Eu mi.am luat diverse de pe okazii(produse noi) si am fost super multumit de calitate/pret....

                          P.S Senzotii pe fata nu i.am pus....si nu cred ca o sa ii pun....(daca o sa imi pun mai imi cumpar 2 si fac un set de 4 si ii pun pe fata) dar deocamdata ii tin doar pe astia de pe spate....firul ALBASTRU l.am izolat si lam lasat asa.....
                          CL 93 TAV

                          Comment


                          • Senzorii pentru fata se pun la masinile mari.....limuzine care au botul mai lung......nu la Logan care este scurt.

                            O sa ai in masina o sumedenie de piuieli atunci cand o sa parchezi.
                            real power..... diesel power by

                            Comment


                            • Bluestar, am peste 4 ani de cand comand de pe okazii la greu. cristi_XP la fel, inca nu au fost probleme. Iar daca nu primesti produsul, ai banii inapoi.
                              Aurash, am avut senzori d'aia aproape 2 ani pe masina, acum sunt la DHP si eu am altii albi, nu sunt nici un fel de probleme cu ei crede-ma. Legat de okazii, aia de unde crezi ca le au?

                              Comment


                              • Cred ca te refereai la ebay...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google