Statii Radio CB

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu cred sa te lase dupa doar 10 folosiri ,cat despre linkuri
    LOGAN--> <--TOYOTA

    Comment


    • Dane 08 ...ştii ce e ciudat acolo la link-ul cu staţia ta?
      La titlu scrie că este de 25 W şi la specificaţii că este de 4W!
      Unde este adevărul numai tu o să ştii când oi ieşi in trafic şi să verifici până la ce distanţă bate.
      Apropo cam la ce distanţă bate aia de 4W si la ce distanţă bate aia de 25W?

      Comment


      • Nu se poate da o distanta de ''bataie'', puterea statiei e doar una din muuultele variabile ale ecuatiei..
        INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

        Comment


        • Eu aş lua o staţie ca să ascult poliţia în direct ce comunică ...Aş lua una ca a lor după maşina radar sau ca a ăstora din comune...Aşa doar ca să îi ascult şi atât.
          Presupun că alea sunt pe alte frecvenţe decât cele comerciale.

          Comment


          • Ia-ti un scanner. Asa scapi si de tentatia de a interveni in discutiile lor.
            INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

            Comment


            • Originally posted by Ivan Marian View Post
              Dane 08 ...ştii ce e ciudat acolo la link-ul cu staţia ta?
              La titlu scrie că este de 25 W şi la specificaţii că este de 4W!
              Unde este adevărul numai tu o să ştii când oi ieşi in trafic şi să verifici până la ce distanţă bate.
              Apropo cam la ce distanţă bate aia de 4W si la ce distanţă bate aia de 25W?
              4 W este puterea reala. Distanta este data si de antena, de factori externi nu numai de statie.

              Comment


              • Mda...am facut prima iesire in afara orasului si pot spune ca sunt multumit de statie,am receptionat de la vreo 20km si am fost auzit pe la 8-10 km, am pus antena pe centrul cupolei si dai bataie...Pentru 300RON cat am dat pe ea cu tot cu antena eu sunt multumit.

                Voi pe unde ati tras cablul de la antena ?
                = ABS Plus 1.6 Mpi =

                Comment


                • Eu am trecut cablul de antena pe sub presul soferului, peste prag, pe sub chederul de la usa in sus pe sptalp si printre usi ajunge sus pe plafon. E usor de dat jos antena zilnic cand ajung in fata blocului si de bagat magnetul pe presul pasagerului cu spicul inclinat spre locurile din spate.
                  Attached Files

                  Comment


                  • @nicu_studio, de curiozitate, ce antena ai? Eventual zine un gain la ea. (fata de dipol, chiar si izotrop) .Asta daca ai graficul dat de producator.
                    ca daca e 3dB, atunci nu ai ce sa-i ceri. cam asta e standardul (8 - 10 km maxim)

                    Comment


                    • ok

                      Originally posted by Fane-CL View Post
                      Asta cred ca e cea mai buna pozitie pentru statie. Si are loc si scrumiera.
                      Sal, aia e consola de ph 2 sau sandero? Ai decupat ca sa intre statia in intregime? De unde ai cumparat o ?
                      mersi

                      Comment


                      • E consola de PH1, am decupat din masca aia care acopera conductele de incalzire care merg sub scaune.
                        INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                        Comment


                        • Originally posted by Fane-CL View Post
                          E consola de PH1, am decupat din masca aia care acopera conductele de incalzire care merg sub scaune.


                          poti sa imi dai niste detalii despre statie , te rog?
                          si de unde ai luat o ?

                          Comment


                          • urs tu lasi antena mereu pe masina?>
                            laureate 1.5l, albastru marin

                            Comment


                            • @pitoonu_ Pai acuma am un Albrecht, Presidentul l-am pus pe camion.
                              Pe amandoua le-am luat de pe la colegi, multi au optat pentru statii mai mari.
                              INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                              Comment


                              • @mike26ro, am o antena Millenium ML145, oricum o raza de 8-10 km e multumitor...pentru mine cel putin.
                                = ABS Plus 1.6 Mpi =

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google