Statii Radio CB

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by lori_2001 View Post
    ............... mai sunt si altii bauti, probabil, dar sa speram ca asemenea cazuri vor fi din ce in ce mai rare.
    Din pacate cred ca va fi contrariul, toti mai multi isi pun statie si n-au de lucru...

    Sambata unu' odihnit (in zona Arad) a pus manele timp de vreo juma de ora, se vezi cata carne si-a luat ))

    Comment


    • octavian,am pus SQL ala pe manual ca sa nu fie automat si observ ca nu mai fasaie...poti sa imi explici mai pe romaneste ce functie e aia si ce rol are? (sa nu radeti de mine :P)

      Comment


      • Am vazut ca se discuta pe aici ca ar face urat unele statii la balastrii de la xenon.

        Eu as vrea sa imi cumpal un TTI CB 660 cu antena ML 145.

        Ce parere aveti de aceasta statie si daca are cineva pe masina cum se comporta ca balastrii ?
        sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

        Comment


        • Ideal ar fi sa pui SQL chiar la limita dintre fasait si ''nefasait'', alfel vei avea emisie-receptie mult mai buna ca cea automat, daca pui SQL pe minim, adica sa fasaie tare vei auzii discutii ale soferilor care sunt mai departe, adica ii auzi si nu intelegi ce zic, daca il pui pe maxim nu vei auzii nimic din ce se discuta mai la departare, de accea e bine sa il pui pe la mijloc chiar la limita, si in functie de relief s-au daca esti in oras mai poti umbla la SQL astfel incat sa ai un semnal bun. Sper ca ai inteles ceva din ce am zis si scuze ca am raspuns in locul lui octavian.
          sigpic

          Comment


          • SDP eu am asa combinatie sunt f multumit de ea..la pretul care e este foarte oky...bafta
            http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

            Comment


            • Ma gandeam eu ca e ok da vroiam sa stiu daca face ceva daca ai xenon pe masina sau nu pentru ca eu am xenon si nu vreau sa dau banii aiurea pe ea daca face probleme.
              sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

              Comment


              • Originally posted by adyshor View Post
                Ideal ar fi sa pui SQL chiar la limita dintre fasait si ''nefasait'', alfel vei avea emisie-receptie mult mai buna ca cea automat, daca pui SQL pe minim, adica sa fasaie tare vei auzii discutii ale soferilor care sunt mai departe, adica ii auzi si nu intelegi ce zic, daca il pui pe maxim nu vei auzii nimic din ce se discuta mai la departare, de accea e bine sa il pui pe la mijloc chiar la limita, si in functie de relief s-au daca esti in oras mai poti umbla la SQL astfel incat sa ai un semnal bun. Sper ca ai inteles ceva din ce am zis si scuze ca am raspuns in locul lui octavian.
                da merci e suficienta explicatia o sa ma mai joc zilele astea cu SQL sa fac un reglaj cat mai optim
                B-53-SDP cauta in posturiile anterioare ca am vazut ca are cineva configuratia asta.antena isi face toti banii.singurul inconvenient ca e lunga si eu am dat deja cu ea prin copaci prin unele cartiere
                Last edited by alex_comisaru; 26 April 2010, 16:19.

                Comment


                • asa e alex si e o mai ating pe la copaci sau barierele de inaltime in rest e oky are o raza destul de buna;)
                  http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

                  Comment


                  • @FLR : Cum nu ma pricep prea mult la subiect pun si eu o intrebare stupida TTI CB 660 are alimentare la bricheta sau trebuie neaparat alimentata la bateria masinii ?
                    sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                    Comment


                    • SDP eu am luat o de pe un site artero si am cerut la baiat mufa de bricheta e 10 lei in plus si nu mai trebuie sa tragi cabluri pe la baterie.amu parerile sunt impartite nici eu nu stiu cum e mai bine la bricheta sau la baterie poate ne lumineaza cineva.deci i spui la baiat sa ti puna un adaptor pt bricheta:d daca vrei.de pe site vrei sa ti comanzi?
                      http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

                      Comment


                      • pentru cele de 4-5 w, e bine de la bricheta.Pt puteri mai mari, direct de la baterie

                        abs+ 1.4 mpi a/c alb glace

                        Comment


                        • Un site ieftin si bun pt statii radio stiti?Sau magazin ceva? Ce parere aveti despre statia TTi TCB 550? E bunicica? Cam la ce distanta merge cu o antena de 1,4 m?
                          Nu-l mai suport sub nicio forma pe Garcea!! M-am saturat de toti cocalarii parveniti care se cred "organe" ale statului!!

                          Comment


                          • siteuri gasesti tastand pe google sau citind forumul acesta. cam toate au aceleasi preturi, iar daca vrei mai ieftin e bine sa urmaresti promotiile pe care le au acele siteuri in diferite perioade si sigur gasesti o statie la un pret bun.
                            sigpic

                            Comment


                            • multe xenoane ieftine fac probleme la statie.daca te incordezi putin gasesti un pachet ceva mai bun decat tti 550.
                              Intek M490 Plus + Superstar CRT ML 145.

                              Comment


                              • Am auzit ca la Carrefour au o statie Midland (nu stiu carE) la 250 ron. Poate ajungeti pe acolo. Asta o stiu de la un coleg tirist.

                                Eu am un Midland Alan 100 plus si o antena Midland 18-220 (parca).
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google