Statii Radio CB

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • virago cauta pe artero.ro eu de acolo mi am luat o e la oferta cu antena ML145 la 330ron cred..bafta
    http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

    Comment


    • Originally posted by adyshor View Post
      Pai sa vedeti in Cluj, este unu care face ca rata in fiecare zi MAC MAC MAC, majoritatea il injura, dupa spusele unora cam de un an de zile face asa in fiecare zi.
      l-am auzit si eu pe ala cand am fost prin cluj i-am dat putin de mancare ( era in jurul pranzului) ) nu a fost galagios multa vreme .. poate l-am intimidat eu
      Its just a car ...

      Comment


      • Originally posted by alex_comisaru View Post
        da merci e suficienta explicatia o sa ma mai joc zilele astea cu SQL sa fac un reglaj cat mai optim
        .....................
        Ideea e ca nu poti sa faci un reglaj optim si gata.
        In oras spre exemplu sunt mai multe bruiaje, tre sa dai mai mult de sql (la mine aproape de max) in afara orasului din nou mai faci o reglare. Deci cam tre sa fii ''manevra'' pe sql destul de des.
        Treaba e simpla: dai de el pana la punctul (exact, nu mai mult, pt ca pirezi din receptie) unde nu mai fasaie. Din cand in cand verifici din sql punctul dintre fasait si nefasait.

        PS: in Arad spre exemplu, aud in conditii bune pe o raza de 3-4 km.

        Comment


        • Aici ai dreptate @Octavian__31 si eu mi-am luat un intek m760, plus in oras trebuie sa tin sql dupa mijloc spre max si variaza mult in functie de bruiaje si relief asa ca si la mine e aproape la max, in schimb in afara orasului eu il tin inchis de tot si merge super bine atat receptie cat si emisia.
          Daca e deschis atunci el variaza si ar trebui tot timpul ajustat asa ca eu zic ca in afara sa fie inchis si in oras variaza dar aproape de max deschis merge bine.

          Comment


          • Originally posted by buzasparta View Post
            multe xenoane ieftine fac probleme la statie.daca te incordezi putin gasesti un pachet ceva mai bun decat tti 550.
            Cam pe ce sa ma axez? TTI nu e asa bun? Cam ce sa aleg?
            Merci de sfaturi.
            Nu-l mai suport sub nicio forma pe Garcea!! M-am saturat de toti cocalarii parveniti care se cred "organe" ale statului!!

            Comment


            • maxon cm10
              VAND STATII AUTO CB. Garantia a doua decenii de experienta radio!

              Comment


              • M-am uitat prin detaliile celor 2 statii, dar nu-mi dau seama de diferente mari intre ele. Imi poti detalia putin cu ce e mai buna maxon cm10, merci.
                Nu-l mai suport sub nicio forma pe Garcea!! M-am saturat de toti cocalarii parveniti care se cred "organe" ale statului!!

                Comment


                • Azi dupa ce m-am gandit si m-am razgandit m-am hotarat si am comandat o statie TTI CB 660 cu antena ML 145 si adaptor pentru bricheta.

                  Cica maine ar trebui sa ajunga o sa revin cu poze dupa montare.
                  sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                  Comment


                  • Bun venit in randurile noastre !
                    Asteptam pozele.

                    Comment


                    • SDP eu sunt f multumit de aceasta combinatie;) bafta tre sa revin si eu cu pozele:p
                      http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

                      Comment


                      • @lori_2001 : Multumesc!
                        @FLR: Sper sa fiu si eu multumit de ea si sper sa mearga bine. Abia astept sa vina curierul sa o aduca.
                        sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                        Comment


                        • maxon cum spunea colegul megh sau midland sau intek.sunt si statii cu montaj 1din daca vrei si ai spatiu in bord sub cd.
                          @imagi poate vrei sa spui midland 18-244.dar aia e o gluma de antena.am si eu una si o tin in portbagaj degeaba.
                          Intek M490 Plus + Superstar CRT ML 145.

                          Comment


                          • Statia a sosit numai ca e tti 770 in loc de 660.

                            Au incurcat cei de acolo comenzile asa ca am ramas cu tti 770 si ML 145.

                            E mai buna 770 decat 660 ?
                            sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                            Comment


                            • TTi TCB 770 este o statie de performante medii care este indicata utilizatorilor noi in domeniul CB fiind usor de utilizat prin functia SCAN care scaneaza toate canalele in cautarea unui canal folosit. Deasemenea TTi 770 are si reglaje mai avansata decat TTi 660 si mai exact reglajul Mic Gain (care amplifica puterea microfonului), si reglajul RF Gain.

                              Tu sa fii sanatos
                              E si mai buna si mai scumpa (dif destul de mare la pret)

                              PS: banuiesc ca tu ai platit pret de TTi 660.

                              Comment


                              • Da normal ca de TTI 660.

                                Deci sa inteleg ca am iesit in avantaj ?

                                Ideea e ca trebuie sa ma duc sa imi iau un adaptor pentru bricheta ca nici pe ala nu il am.

                                In Bucuresti pe unde gasesc si eu asa ceva am inteles ca pe linia tramvaiului 16 la magazinele alea de electronice.
                                Last edited by B-53-SDP; 28 April 2010, 15:46.
                                sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google