Statii Radio CB

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Off topic
    Haoleo, le-ai stricat si p-astea.

    On topic
    La mine nu avea niciun bruiaj, niciun parazit.
    La masina de la munca, dupa ce s-a intervenit prin zona motorului (s-a schimbat distributia), am inceput sa am si eu ceva paraziti, aud zgomotul difuzorului in difuzorul suplimentar, iar in cel al statiei de-abia se aude, deci, cel suplimentar este, mai sensibil.
    Nu stiu ce s-ar putea face in zona motorului sa elimini parazitii dar se poate rezolva cu un fitru separat.

    Comment


    • Originally posted by virago View Post
      Ce statie si antena ai? Daca ai mai postat, scuze....
      INTEK 490+ si antena ML 145 (si talpa magnetica Sirio)

      Comment


      • Nici eu nu am probleme. Pana acum cel putin si am tot alimentare de la bricheta da in curand cred ca o sa trec si eu la alimentare de pe baterie ca am inteles ca ar fi mai bine asa.
        sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

        Comment


        • la mine cu alimentarea de la baterie doar cateodata bazaie cand dau drumu la stergatoare , claxonez ...
          cand urca in turatii inalte aproape tot timpu incepe sa bazaie dar nu e bai
          problema e ca nu multi au statiile bune si emit rau de tot :| nu te prea poti intelege cu ei
          Its just a car ...

          Comment


          • dar faza cu receptionatul intrerupt....care ar fii problema? e prea departe,e naspa statia lui ,a mea? si cateodata receptionez un fasait cand vorbeste careva si voce foarte slab ...

            Comment


            • OFF:
              @alex_comisaru: E nasol daca auzi voci slabe inseamna ca statia ta e posedata.

              ON:

              Probabil ca sunt departe de tine si dat fiind ca probabil ca tu ai o statie mai buna si o antena mai capabila ca ei ii receptionezi da foarte slab cred.
              sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

              Comment


              • Ce statie imi recomandati si mie? ceva sa mearga la vreo 10 km as vrea

                Comment


                • eu am tti 660 si ML 145 merge 20 km si mai mult mie mi convine..pretul e destul de bun
                  http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

                  Comment


                  • O ultima intrebare (de fapt comfirmare) inainte de a lansa o comanda pt statie!
                    Ce sa aleg intre TTi 550 si Maxon cm 10?!
                    Multumesc, maine dimineata doresc sa plasez comanda si nici acum nu sunt sigur, amandoua au cam aceleasi functii.
                    Nu-l mai suport sub nicio forma pe Garcea!! M-am saturat de toti cocalarii parveniti care se cred "organe" ale statului!!

                    Comment


                    • as alege cea mai ieftina dintre aceste doua sau cea mai mica dintre ele sa nu ocupe prea mult spatiu. eu am tti 880h si imi ia destul spatiu. se putea si mai mica.
                      sigpic

                      Comment


                      • Cea mai ieftina?De ce?
                        Nu-l mai suport sub nicio forma pe Garcea!! M-am saturat de toti cocalarii parveniti care se cred "organe" ale statului!!

                        Comment


                        • pt ca nu e mare diferenta intre cele doua. asa ca de ce sa dai mai multi bani?
                          sigpic

                          Comment


                          • De conrad c3000 ce ziceti?
                            are antena president de aia mica cred ca 50cm.
                            Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

                            Comment


                            • E buna. Pret?

                              In weekend am fost acasa, pe ultimii 60 km drum nu foarte circulat de tiruri, dau prin statie sa-mi raspunda cineva care e ''starea'' drumului, raspunde un coleg ''e plin de radare'' nici nu s-a mai chinuit sa-mi spuna unde.
                              Intr-adevar, 3 bucati radare, le-am salutat cu respect pe toate ))
                              Dupa vreo 40 km de mers vad ca vin 4 tiruri unu' dupa altu, desigur ca i-am atentionat.
                              Informatia tre' sa circule nu? )

                              Comment


                              • Albrecht AE 4900 ?
                                Asta e a mea pe masina de maine!
                                aham......Restul e LOGAN


                                http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google