Statii Radio CB

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ar trebui sa se comporte bine , poate nu e calibrata cum trebuie sau stiu eu
    i-am luat eu la cineva antena midlan ml 145 si maxon cm10 si e super multumit

    eu mi-am mai luat o statie pe camion ( second ) ALBRECHT AE 4800 si o antena sirio la 180cm
    pareri ? eu inca o testez ...doar azi am montato .. in oras pe unele parti merge ok , pe unele nu,e drept ca , camionul a ramas parcat in curte .. intre cladiri si de acolo emiteam
    Its just a car ...

    Comment


    • Originally posted by raduprov View Post
      ar trebui sa se comporte bine , poate nu e calibrata cum trebuie sau stiu eu
      i-am luat eu la cineva antena midlan ml 145 si maxon cm10 si e super multumit

      eu mi-am mai luat o statie pe camion ( second ) ALBRECHT AE 4800 si o antena sirio la 180cm
      pareri ? eu inca o testez ...doar azi am montato .. in oras pe unele parti merge ok , pe unele nu,e drept ca , camionul a ramas parcat in curte .. intre cladiri si de acolo emiteam
      Midland ML 145 si Maxon CM 10 este o combinatie super tare.............este combinatia cu care am inceput..............dar CM 70 este mai "greoaie".............poate ca d-aia nu esti multumit.........

      Comment


      • La ce te referi cum adica este mai greoaie?

        Comment


        • Cred ca s-a referit la faptul ca este prea digitala ,butoanele alea cu touch,iti joaca feste cateodata,nu prea poti butona la ea in timp ce conduci.Si eu am pe o duba combinatia CM70 cu ML145 de la Midland si ii zice bine.
          LOGAN--> <--TOYOTA

          Comment


          • legat de ALBRECHT AE 4800 e cam veche statia dar pare "desteapta" , e de prin 98-99

            pareri despre antena sirio de 180 cm,am dat pe ea 150 de lei

            am atasat 2 poze cu antena si una cu statia
            Attached Files
            Its just a car ...

            Comment


            • Originally posted by raduprov View Post
              legat de ALBRECHT AE 4800 e cam veche statia dar pare "desteapta" , e de prin 98-99

              pareri despre antena sirio de 180 cm,am dat pe ea 150 de lei

              am atasat 2 poze cu antena si una cu statia
              Asculta sfatul unul prieten..............ia-ti o talpa magnetica.............pune antena pe mijlocul pavilionului...........si vei fii foarte multumit dupa aceea.........

              Originally posted by alex86 View Post
              La ce te referi cum adica este mai greoaie?
              La faptul ca pana ajungi la ce vrei tu...........................tre sa fii atentpe ce apesi si ce cauti..........fiind fara butoane.........dar toti spun ca este o statie buna.....incearca alta antena........sau calibreaz-o pe asta.....spor la treaba si tine-ma la curent cu felul in care-ti merge jucarica.

              Originally posted by Juristul2000 View Post
              Prima mea antena cand am inceput sa folosesc eterul a fost Sirio Megawatt 4000 si vreau sa spun ca antena aceea poate.Am renuntat la ea deoarece da un aspect de velier loganului, atat Acum am un Sirio 1500 cu dubla bobina (atat la baza cat si pe spic) si un Midland de 1500w.Cu acestea masina mai arata a masina. In plus daca cititi ceea ce am postat la inceputul topicului o sa va realizati care e treaba cu "teflonul" antena ca sa poata trebuie sa fie mare, daca nu e mare nu trebuie sa avem pretentii. Stima si Sarbatori fericite
              La ce statie foloseai Megawatt 4000?.................si aveai cu ea receptie mai buna?................sau "batea" mai multi km?

              Originally posted by dan.gutu View Post
              Cred ca s-a referit la faptul ca este prea digitala ,butoanele alea cu touch,iti joaca feste cateodata,nu prea poti butona la ea in timp ce conduci.Si eu am pe o duba combinatia CM70 cu ML145 de la Midland si ii zice bine.
              Exact asta am vrut sa spun..........
              Last edited by Dan Georgescu; 28 December 2010, 19:53. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • @ Dan Georgescu , nu pot sa o pun pe mijloc , o folosesc pe camion
                pe masina mica am o danita 440 si o antena cu talpa magnetica pusa asa cum zici tu ..
                Its just a car ...

                Comment


                • Originally posted by raduprov View Post
                  @ Dan Georgescu , nu pot sa o pun pe mijloc , o folosesc pe camion
                  pe masina mica am o danita 440 si o antena cu talpa magnetica pusa asa cum zici tu ..
                  .............Nashpa.............la ce o folosesti tu........chiar ca nu stiu ce sa-ti spun............imi pare rau................eu....ca "prieten" virtual ti-as spune sa iei legatura ci Meghitz............Dan Carare.......este un super baiat si te va scoate din "nevoie".............

                  Comment


                  • stiu cine e , am apelat la el si is multumit de serviciile sale
                    Its just a car ...

                    Comment


                    • Originally posted by dan georgescu View Post
                      ............eu....ca "prieten" virtual ti-as spune sa iei legatura ci meghitz............dan carare.......este un super baiat si te va scoate din "nevoie".............
                      Originally posted by raduprov View Post
                      stiu cine e , am apelat la el si is multumit de serviciile sale
                      senq guys!!!
                      VAND STATII AUTO CB. Garantia a doua decenii de experienta radio!

                      Comment


                      • Originally posted by meghitz View Post
                        senq guys!!!
                        Cu placere tizule.......

                        Comment


                        • @meghitz poti sa imi zici ce pret are te rog antena atasata de mine in postul #860 ?
                          si ceva detalii despre statie daca poti sa imi dai te rog
                          Its just a car ...

                          Comment


                          • nu vand produsele alea si nici nu mi-a trecut niciunul pe mana... asa ca prefer sa nu imi dau cu parerea in necunostinta de cauza... sorry!!!

                            dar, ca o prima impresie din ce vad in pozele alea, statia pare de generatie veche, deci ar trebui sa fie solida si super ok... iar antena daca zici ca e un Sirio si are macar 1.5 metri, nu are cum sa fie o antena proasta.
                            VAND STATII AUTO CB. Garantia a doua decenii de experienta radio!

                            Comment


                            • am o intrebare : vreau sa cumpar o statie CB di Statele Unite.

                              merge folosita la noi in europa ? merge pe FM ? sau ce conteaza frecventa ?

                              Comment


                              • Poate sa mearga sau poate nu.De obicei statiile din SUA sunt in AM.Eu am un President adus de acolo si nu merge, cu toate ca are si FM,se aude foarte slab si cu zgomote de fond,pe emisie nici vorba.Da ceva date despre statie si poate se gaseste pe aici, cineva, care sa se priceapa .
                                LOGAN--> <--TOYOTA

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google