Statii Radio CB

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Dan Georgescu View Post
    Ti se pare ca 25km in 10 min este mult?..ai facut un calcul?



    ............Pacat.......si absolut corect...........dar asta este romanashul de dupa '90..............dac-ar putea sa ia tot pentru el(chiar si informatiile din eter)si altora sa lase p.............ar fi extrem de multumit......sunt foarte curios cum fac americanii........nemtii.........



    ???????????????..Si de ce sa nu pui mana pe cotiera?.................cel ce-a facut-o crezi tu c-a fost un bou?.............
    Nici pentru mine nu-i bai sa te mai intreb odata?.....................cel ce-a facut cotiera este un bou..................sau a facut-o sa stai cu cotul pe ea la semafor

    Comment


    • Acu tu te faci sau nu pricepi? Intreba-l pe Gutu maaaa nu pe mine! Sau las-o balta!

      Comment


      • de fapt despre ce se discuta ?
        Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

        Comment


        • Originally posted by 1q Mitru View Post
          Acu tu te faci sau nu pricepi? Intreba-l pe Gutu maaaa nu pe mine! Sau las-o balta!
          Scuza-ma dar invata sa te exprimi..............n-am ce sa intreb pe nimeni...........din ce ai spus tu,reiesea ca te intereseaza ce spune cineva care te certa....................iar eu am incercat sa te fac sa intelegi ca acea cotiera a fost facuta cu cap de catre cineva care mai intai a facut mii de calcule........incercari si alte alea..........................vreau sa cred ca de data asta vei intelege....................

          Originally posted by 1q Mitru View Post
          Acu tu te faci sau nu pricepi? Intreba-l pe Gutu maaaa nu pe mine! Sau las-o balta!
          ...Si inc-o chestie...pe la noi se vb cu "colegu' "..................la voi la Cuj se vb cu maaaaaaaaa....................????????????
          Last edited by Dan Georgescu; 1 April 2011, 01:29. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Alo discutati despre CB,nu despre cotiera si cum trebuie folosita.Colegu' Georgescu sa stiti ca este foarte mult, o viteza medie de 150 km/h.Si o intrebare off,dece puneti acele puncte dupa anumite cuvinte ?Nu va suparati ca am intrebat !
            LOGAN--> <--TOYOTA

            Comment


            • Originally posted by dan.gutu View Post
              Alo discutati despre CB,nu despre cotiera si cum trebuie folosita.Colegu' Georgescu sa stiti ca este foarte mult, o viteza medie de 150 km/h.Si o intrebare off,dece puneti acele puncte dupa anumite cuvinte ?Nu va suparati ca am intrebat !
              Nu am de ce sa ma supar,iar punctele de suspensie le folosesc ca interlocutorul meu sa inteleaga efectiv ceea ce doresc eu sa exprim.

              Originally posted by dan.gutu View Post
              Alo discutati despre CB,nu despre cotiera si cum trebuie folosita.Colegu' Georgescu sa stiti ca este foarte mult, o viteza medie de 150 km/h.Si o intrebare off,dece puneti acele puncte dupa anumite cuvinte ?Nu va suparati ca am intrebat !
              Eu fac destul de dea A2,si crede-ma cam cu 150km/h merg.Este adevarat numai aici merg cu atat,in rest merg linistit.
              Last edited by Dan Georgescu; 1 April 2011, 19:41. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • totusi ar trebui sa pastram topicul pentru statii CB. pentru restul puteti gasi alte topicuri. va multumesc si va doresc week-end placut !
                Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                Comment


                • Mda ai dreptate. Sa discutam despre statii si sa-i ignoram pe cei care nu au treaba. Care este parerea vostra unde este mai stabila antena pe plafon sau pe portbagaj?

                  Comment


                  • Pai este stabila oriunde,daca are talpa magnetica adecvata lungimii antenei,dar tehnic,cel mai bine,este pe mijlocul plafonului.Am vazut MCV-uri in trafic,cu antena lipita pe lateral,bineinteles avea montura cu fluture.
                    LOGAN--> <--TOYOTA

                    Comment


                    • domnul care mi-a reglat antena a spus ca nu se simte o foarte mare diferenta intre plafon si portbagaj dar ca recomanda totusi plafonul
                      Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                      Comment


                      • Eu inca nu am reglat-o decat dupa ochi. Se simte tare diferenta dupa reglare?

                        Comment


                        • la mine s-a simtit binisor. sau poate a fost o autosugestie
                          Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                          Comment


                          • se simte pt finalii statiei si la emisie.la receptie mai putin.
                            daca ai swr-ul peste 3-4 si emiti ceva mai mult statia se supraincalzeste si arzi finalii pentru ca o parte din puterea de emisie se intoarce in statie;La un swr de 3 pt o statie de 4 w ai pierdut un watt ce se reflecta in finalul statiei iar distanta si calitatea emisiei scade considerabil

                            Comment


                            • Originally posted by razvan05 View Post
                              totusi ar trebui sa pastram topicul pentru statii CB. pentru restul puteti gasi alte topicuri. va multumesc si va doresc week-end placut !
                              Poate n-ai fost atent......dar despre C.B............si automobilism vorbim......

                              Comment


                              • Salve!Protectie de cauciuc, pentru talpa magnetica, a unei antene TS 9 Ranger, unde pot gasi,si cam la ce pret? Mersi !
                                ubi concordia ibi victoria

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google