Statii Radio CB

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Uite aici cateva informatii utile in privinta statiilor si antenelor,ca sa stii ce cauti.
    Forum neinteresant. Delogat definitiv.

    Comment


    • explicatii clare si la obiect. multumim !
      Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

      Comment


      • multumes danut!
        sigpic

        Comment


        • Ce parere aveti de antena asta? Cum credeti ca se " impaca " cu statia President Teddy. Ma cam bate gandtul sa schimb spagheta actuala (prezisent florida 680mm)!
          Mai este mult pana departe ...sigpic

          Comment


          • cine are o statie de vanzare mai buna cu tot cu antena?
            sigpic

            Comment


            • decat sa iei un sh mai bine mai pui ceva deoparte si iei ceva nou in garantie. uite aici oferta foarte buna :
              Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

              Comment


              • Colegul RAZVAN-005 are dreptate ! Nu poate nimeni sa imi zica o parere despre antena Midland-ML145 ??
                Cautand pe net am gasit asta :
                Attached Files
                Last edited by Tek_ids; 21 May 2012, 14:49. Reason: deh varta....
                Mai este mult pana departe ...sigpic

                Comment


                • ml 145 este o antena destul de intalnita atat in randul turismelor cat si la tiruri. eu cred ca asta spune destul de multe despre ea.
                  Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                  Comment


                  • si eu tot ML145 si sunt foarte multumit numai ca statia mea nu este cine stie ce dar antena isi face bani am o statie Bytrex

                    Comment


                    • nici eu nu am o statie performanta, dar ma gandesc ca folosind o antena buna mai inbunatatesc performantele de ansamblu !
                      Mai este mult pana departe ...sigpic

                      Comment


                      • am fost in iarna la timisoara...am prins drum fff liber si si-a facut statia mea treaba foarte bine evitand vreo 3-4 radare (le aflasem la 4-5 km inainte, nici nu iti trebe mai mult) si am mers chiar intins si la dus si la intoarcere fara frica de radare, si-a scos bani cre ca de 5 ori statia asta

                        Comment


                        • asta cam asa este! cu Export Mode din fisierul atasat mai sus nimeni nu poate spune nimic?
                          Mai este mult pana departe ...sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by nicu_rcn View Post
                            ce parere aveti despre statia asta?
                            merita 200 de lei (fara antena)?
                            da . este foarte buna la bani astia , si da 880 de la tti este o clona foarte nereusita a'lu 48
                            si danita 640 nu e de lepadat , clona foarte reusita de prezident ,
                            o alta statie serioasa stabo 3003
                            in principiu feritiva de statiile cu SMD , adica dalea moderne cu enspe mii de butoane
                            am trecut de la danita 640 la un prezident din 1996 , nu exista comparatie
                            640 e o statie beton la pretul ei dar prezident wilson are o modulatie de pica , am avut controale de la 27 km [masurati cu nenea google]si asta cu 4 w si sirio mw4000
                            foarte importanta este modulatia nu puterea , in special camionagii de obicei nu raspund la statiile ce se aud incet sau fara modulatie dar vor raspunde imediat daca "vi serios pe statie "
                            de obicei cu danita puneam de 2 ori intrebari despre trafic si poate primeam un raspuns , cu prezidentul asta vechi intreb o data si primesc de la 3 raspunsuri in sus
                            baiatu cu lenuta monteza filtre polen , alarme si alte cele

                            Comment


                            • multam de informatie!, o antena tot midland are cineva, cu tot cu talpa magnetica...
                              sigpic

                              Comment


                              • Statia President Jimmy care este numai in AM se poate "trage" in FM?Si daca se poate,cam cat ar costa?Mersi!
                                ubi concordia ibi victoria

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google