Statii Radio CB

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sa o reglezi poate
    nu cred ca reusesti sa calibrezi . doar la metrologie dar nu cred ca te tine buzunarul
    Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

    Comment


    • In galati se ocupa cineva de reglat?Sau poate stiti un atelier unde fac treaba buna,

      Comment


      • Incearca sa suni aici, l-am gasit intamplator navigand pe net. http://mercador.ro/oferta/**********...ie-ID6lCh.html

        Comment


        • O zi " lucratoare " la RAR Dolj! Pentru ce le-o trebui statie cb ?
          Mentionez ca era o zi lucratoare si in orele de program !
          Dar nu ne mai mira nimic in romania...
          Deci colegii care treceti prin Dolj atentie la ISCTR si restul controalelor RAR!
          Drumuri bune sa aveti!
          Toate Bune!
          Attached Files
          Mai este mult pana departe ...sigpic

          Comment


          • Originally posted by alexgame View Post
            In galati se ocupa cineva de reglat?Sau poate stiti un atelier unde fac treaba buna,

            Cel mai simplu este sa stai in statie si sa asculti, unii isi fac reclama singuri.
            De obicei pe soseaua de centura, in locuri degajate sunt cei care fac reflectata antenelor.
            Atentie insa, uneori sunt si "priceputi" care o sa-ti zica ... "vai , ce rau te auzi , ar trebui sa-ti verifici antena..., eu cu asta ma ocup, sunt in zona x...hai ca nu mai stau mult". De astia trebuie sa te feresti.73
            Cainele care latra nu musca!

            Comment


            • Cred ca cel mai simplu este sa cumperi un SWR-metru si sa faci singur!
              Nu e mare filozofie si netul e plin de info!
              Toate Bune!
              Mai este mult pana departe ...sigpic

              Comment


              • salutare tuturor.vreau sa imi achizitionez o statie cb, dar ma gandesc unde e mai bine sa o pozitionez.ma gandeam sa o fixez sub scaunul de la sofer ( ca tot are o bucata de metal acolo) ,nu prea in spate, sa imi fie la indemana sa fac si reglajele necesare.ce spuneti?

                Comment


                • o sa iti fie incomod sa umbli la ea in timpul mersului. la squelch umblii in permanenta sa il ti la granita de "zona linistita"
                  Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                  Comment


                  • e incomod acolo unde vrei sa o montezi, eu am prins-o de tunelul de plastic din dreapta schimbatorului de viteze.
                    daca ai o statie cb micuta poti sa o "indesi" sub bord, sub panoul de climatizare acolo jos si mai sunt cateva alte locuri prin masina.
                    oricum ideea e sa o ai la indemana, pentru squelch, chiar daca ai posibilitatea de squelch automat!
                    Mai este mult pana departe ...sigpic

                    Comment


                    • squelchul automat de obicei este o gluma proasta.
                      Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                      Comment


                      • pur si simplu...marketing.
                        desi daca folosesti o " spagheta " e oarecum multumitor !
                        Mai este mult pana departe ...sigpic

                        Comment


                        • am inteles.ma gandeam ca sub scaun era mai "ascunsa" asa.cred ca e in regula si intre scaune , langa tunelul de frana de mana.multumesc

                          Comment


                          • Am luat azi tti 550 cu antena pni 18 244 de 65 cm.Am gasit-o la oferta la pretul de 257 ron (cu tot cu antena).Am fixat-o intre tunelul central si panoul de climatizare(logan ph1).Este vreun coleg din Galati care calibreaza antene pt cb?Multumesc!

                            Comment


                            • Salutare.
                              Foloseste cineva Yosan CB100 sa imi spuna si mie cum se comporta.
                              Un manual online nu am gasit sa vad ce poate.
                              sigpic

                              Comment


                              • are cineva un crt s mini 40 cx cum se comporta?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google