Statii Radio CB

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si eu sunt incepator in domeniu dar din cite m-am documentat pina acum in general sunt bune statiile midland iar ca antena cea mai laudata este midland ml 145. Ca idee sa te feresti de antenele mici ca nu-s bune denimic.

    Comment


    • merci pentru raspuns. De la midland ce model de statie mi-ai recomanda.
      My ride

      Comment


      • Originally posted by stoicanu View Post
        Midland 220.
        Ti-a raspuns colegul stoicanu un pic mai sus.
        sigpic

        Comment


        • Daca te hotarasti pentru Midland 220 sa cauti varianta pentru export deoarece are o putere de emisie de 15W.

          Comment


          • Ori care din Midland 220 se poate modifica in max 15 w dar nu o sa ii ai nici o data nu o sa scota mai mult de 11-12w decat daca o supraalimentezi.
            Acum depinde si ce buget aici.
            sigpic

            Comment


            • Mi-am luat o statie Maxon CM10 si o antena PNI ML145 pret total 450 lei. Am sa vin cu impresii peste 2 saptamani cand ma intorc din concediu. Cel ce mi-a vandut-o a spus ca este o statie buna. I-am spus ce ma intereseaza si mi-a recomandat asta in detrimentul altor statii mult mai scumpe. Magazinul de unde am luat-o este reprezentanta Midland, deci nu cred ca mi-ar fi spus de statia asta daca ar fi fost una proasta.
              My ride

              Comment


              • Nu-i cinestie ce statia Maxon CM10...pare ceva simplut.....din ce am vazut pe net merge si la asta sa-i mai maresti un pic puterea de emisie. Fa o proba si vezi daca are zgomot. Antena e buna numai sa ti-o calibrezi.

                Comment


                • Este o statie destul de sensibila , sa nu te deranjeze bruiajele.
                  Nu te supara pe mine dar ai dat pe ea cam cu 80 ron mai mult decat face
                  sigpic

                  Comment


                  • Recomand si eu Intek M-60 combinata cel putin cu Sirio ML145 daca nu cu megawatt sau performer5000.

                    Comment


                    • Buna!
                      Ce parere aveti despre Stabo xm3003e?

                      Comment


                      • Originally posted by Pippo View Post
                        Buna!
                        Ce parere aveti despre Stabo xm3003e?
                        3003 e o statie buna , daca gasesti xm5012 e cea mai reusita de la stabo .
                        ''M-am certat si cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat''. (Gigi Becali)

                        Comment


                        • Mersi de raspuns!Intre timp am citit si eu doar treburi bune despre stabo xm 3003e.
                          xm5012 din cate stiue eu e o statie mai veche,noua nu cred ca se mai gaseste...

                          Comment


                          • Pai nu ai ce sa citesti rau despre ea.
                            Are la baza aceasi mama ca si President si mai nou Mtech care este Uniden.
                            Eu am de la mtech un legend 3 si este facut tot de uniden si din locul de unde am cuparato avea si legend 2 care este la fel ca xm 3003.
                            sigpic

                            Comment


                            • ce parere aveti despre alan 52.

                              Comment


                              • O statie foarte mobila,nu iti trebuie mai mult de 30 sec sa o montezi.
                                La receptie este foarte sensibila.
                                Eu am un Alan 42 si din punctul meu de vedere este ok si una si cealalta.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google