Statii Radio CB

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mai bine ne spui ce statie este.
    Vazut este vorba de un CM 10
    sigpic

    Comment


    • Maxon CM 10
      sigpic

      Comment


      • Cristi daca te incadrez in buget iti mai recomand si Midland 278 Cod C880, cu 10W PUTERE DE TRANSMISIE si cel mai important lucru la statia asta e ca are Noise Blanker System NSB...pratic nu are zgomot pe ea. Statia asta impreuna cu o antena ml145 rupe.

        Comment


        • si cu statia asta daca mergi in Austria si te prinde ca ai mai mult de 4W ti-o gaureste politia cu bormasina.
          sigpic

          Comment


          • Hhmm.. Daca ar fi de ales intre President Teddy, respectiv Bytrex Pro M4 HP, ce m-ati indruma sa aleg?

            Comment


            • Bytrex , are o modulatie mult mai buna , putere de emisie si foarte fiabila.
              Daca o iei de unde trebuie service-ul se misca forte bine daca e sa ai probleme cu ea.
              mai tarziu ma cauti sa o trimitem undeva sa montezi un modul de ecou in ea si dupa rupe norma.
              sigpic

              Comment


              • Pentru toti cei care se "teme" sa nu le gaureasca statia politia mai bine va luati un scanner de frecventa si gata ;)

                Comment


                • Si daca vrei o informatie stai la pomana.
                  Si cum e sa te intrebe cineva " colegu cu Loganu am ceva in Otopeni" si sa nu raspunzi dupa vin urarile de bine si multa carne.

                  Treaba cu gauritul sunt Legende.
                  Pe toti cei care ii cunosc in domeni nu au patit asa ceva.
                  Ata timp cat nu transmiti nu au cum sa te detecteze.
                  Nu te opreste nimeni sa iti verifice expre statia.
                  Last edited by stoicanu; 15 August 2013, 10:56. Reason: Automerged Doublepost
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by cristi_ccd View Post
                    Hhmm.. Daca ar fi de ales intre President Teddy, respectiv Bytrex Pro M4 HP, ce m-ati indruma sa aleg?
                    bytrex pro m4 h + pni ml 160 am pe vito si se descurca foarte bine..nici de intek m799+ cu antena sirio ml 145 nu pot sa ma vait..cu amandou am emis pe 15 km..acuma tu alegi
                    Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
                    Cine este interesat ma poate contacta pe privat
                    sigpic

                    Comment


                    • pai normal ca nu te opreste nimeni sa iti verifice statia, dar daca tea prins ca emiti si ai mai mult de 10 w ti-o distruge, si credema nu sunt legende, am auzit o gramada de soferi de tir care au patit, atunci aveau de vorbit prin statie si i-a agatat.
                      sigpic

                      Comment


                      • Lege exista si la noi. Ca nu se aplica ,asta e alta treaba.
                        Numarul de notificare conform Directivei 98/34/CE: 2011/98/RO

                        Comment


                        • Pai legi sunt multe cum ar fi sa mergi cu 50km/h daca te prinde ca mergi cu mai mult te arde daca nu asta e.
                          sigpic

                          Comment


                          • Foloseste cineva asa ceva?

                            Ma gandeam sa fac tti-ul meu un pic mai linistit!
                            Attached Files

                            Comment


                            • Ala e un filtru de armonice nu are nici o treaba cu receptia.
                              sigpic

                              Comment


                              • La 200 ron ce antena sa iau: avanti, sirio,storm sau midland.Nu vreau sa depaseasca 170-175 lungime si in banii astia sa fie inclusa si baza magnetica?
                                Statia e tti 550, dar o voi schimba cand imi va permite bugetul.
                                Multumesc!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google