Statii Radio CB

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sirio ML145 clar, evita chinezarii gen avanti, tti, erli si altele. Posibil si midland sa fie tot chinezesti, dar nu bag mana in foc.

    Comment


    • sirio ml 145..made in italia..eu am achizitionat'o de la razvi si este foarte buna,magnet mare..
      Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
      Cine este interesat ma poate contacta pe privat
      sigpic

      Comment


      • Midland ML 145
        sigpic

        Comment


        • Am luat midland ml145 + baza magnetica 120pl din dedeman .Ambele sunt made in Italia si au CTE pe ele.Cablul il are de 3,5m si nu ajunge chiar unde vreau eu.Urmeza sa o calibrez.Sper sa fi luat ce trebuie.Multumesc pt sfaturi!
          Last edited by gorica1979; 18 August 2013, 11:23.

          Comment


          • Ai luat ce trebuie.
            Ce ai luat se calibreaza mult mai bine.
            sigpic

            Comment


            • O parere despre tti880h de 25W? Sau sa nu ma mai leg la cap cu tti-urile?
              Last edited by gorica1979; 18 August 2013, 14:46. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Mai bine nu.
                Nu prea am auzit lumea sa fie nultumit de el.
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by gorica1979 View Post
                  O parere despre tti880h de 25W? Sau sa nu ma mai leg la cap cu tti-urile?
                  Nu te complica cu tti....mergi pe midland

                  Comment


                  • Sunt atat de multe pagini de citit si sper sa nu deranjez cu un sfat..

                    As vrea sa-mi recomandati o statie in jurul sumei de 600 lei..antena am


                    Multumesc frumos .

                    Comment


                    • Ce antena ai?
                      sigpic

                      Comment


                      • Un President ML 145 BLACK

                        Comment


                        • Da da.
                          La bani aia sunt mai multe variante cu ar fi un Midland 220 un President cu ASC , in general recomand statii mai linistite mai ales pentru cei care sunt la inceput in domeniu CB.
                          sigpic

                          Comment


                          • Pentru o statie President Truman si o antena President ML 145, un SWR de 1.4 pe canalele 1 si 40 si SWR 1.2 pe canalul 20,masurate pe portbagaj, este bine ?
                            Pe capota este 1.2 pe ambele canale (1 si 40)...dar este foarte intins cablul (prin portbagaj) pina la statie...si nu mi prea convine.
                            passion 1.5 DCi

                            Comment


                            • Ideea este ca acel cablu al antenei ar trebui cat mai intins.
                              Un SWR de 1.2 este ok pentru o putere mica.
                              sigpic

                              Comment


                              • Am inteles ideea. Pe capota este mai bine,.. dar dintre o prindere fixa pe capota (in surubul de sub cheder pentru bare de portbagaj) si una pe magnet, care ar fi mai Ok ?...din punct de vedere electromagnetic, al cistigului in dBi..
                                passion 1.5 DCi

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google