Statii Radio CB

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu pot sa iti spun decat ca este mai buna decat President William.
    sigpic

    Comment


    • De ce e mai buna?

      Le-ai avut pe amandoua si desi Cobra e la jumatate de pret si nu are squelch automat bate President William-ul la calitatea receptiei/emisiei?

      Eu am o statie midland alan 42 care nu imi place si vreau ceva mai bun. M-am saturat sa "frec" non stop butonul de squelch.

      Comment


      • Am avut okazia de a ma juca cu President si cel mai mare incovenient este sq pentru care este nevoie sa intri in meniu ca sa il reglezi iar cand apesi butoanele de pe microfon sa fac valuri si pe displai ca sa zic asa.
        Ce mi-a placut la Cobra difuzorul din microfon care se aude foarte bine comparativ cu President si cele 2 butoane rotative aflate pe lateral cu care ai acces la volul si sq.
        crede-ma ca nu merita Presidentu banii aia.

        Alan 42 are o sensibilitate la recepie foarte mica ia fiind facuta sa lucreze cu acea antena de 15-20 cm.
        in schimb receptia este foarte buna iar o data cu receptia buna vin si zgomotele de banda.
        Last edited by stoicanu; 13 September 2013, 19:09. Reason: Automerged Doublepost
        sigpic

        Comment


        • deci Cobra aia nu ar fi asa rea pt o statie...ce antena ati recomanda pt ea?

          Comment


          • Minim ML145 si neaparat de la Midland.
            sigpic

            Comment


            • si cu asta ar fi parfum?
              Sirio Performer 5000 de 196 cm cu 5000W

              Comment


              • Cu aia te complici mai mult decat trebuie.
                Daca vrei mai bun iei un Megawat 4000 de la Sirio.
                Nu conteaza cati w are antena conteza cati w are statia.
                sigpic

                Comment


                • W de la antena reprezinta puterea maxima a statiei care o poti folosi cu respectiva antena. Megawatt 4000 e mai laudata decat performer 5000. Si mai inalta

                  Comment


                  • Vreau sa-mi iau o Statie radio CB Storm Primo 20W Ce parere aveti? Se adu bine?

                    Imi mai recomanda cineva azi si un Bytrex Pro-M4 HP 20W care nu are nici un fel de filtru si ma tem ca daca-l iau fasie ca dracu.

                    Comment


                    • Pai si Storm ce filtru are?
                      La ce te referi cand intrebi daca se aude bine?
                      sigpic

                      Comment


                      • Ma refer la faptul ca nu vreau sa se auda acel zgomot de fond enervant....ma deranjeaza cind prind frinturi dintr-o conversatie....pe alte forumuri se zice ca storm e o panarama facuta pe la subsol prin romania.... Din descriere cica storm ar avea un filtru de zgomot pe ea....


                        As merge pe bytrex deoarece e mai laudata pe unele forumuri.

                        Comment


                        • Eu nu am auzit pe cineva sa se planga de storm. Acum nu stiu ce sa spun nu sunt foarte avizat in domeniu.

                          Si eu sunt curios sa aflu o parere despre statiile Storm.
                          sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                          Comment


                          • Nu exista filtru pentru acel fasait enervant.
                            Asa este aceasta frecventa de 27 mhz nu ai ce sa ii faci.
                            sigpic

                            Comment


                            • Salut,
                              Am si eu nevoie de sfaturi pentru achizitionare a unei antene scurte si ma refer la cele de pana intr-un metru, cu amplificator (cred ca e) pe ele. Cea pe care o am acum e mult prea lunga, 1.5 m de la baza si nu e practica, in portbagaj e greu de pus datorita lungimii ei si a cablului insuficient de lung iar in cabina reusesc sa zgaraii tot, folie, huse, etc.
                              Am pus si o poza spre exemplificare.
                              Multumesc anticipat.
                              Attached Files
                              sigpic
                              Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

                              Comment


                              • Cine v-a spus de antene cu aplificator pe ele.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google