Statii Radio CB

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • intrebare

    Originally posted by MihaiiahiM View Post
    Astazi am achizitionat o statie Thunder cbh-01 cu antena de 1500mm/L.
    vreau si eu sa achizitionez o astfel de statie ce ma sfatuiti?va multumesc ptr raspuns

    salut,as vrea sa achizitionez si eu o statie de acest tip ce sfat imi dati?
    Last edited by trdtrd; 17 November 2013, 14:14. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Pai depinde de ce buget dispui.
      sigpic

      Comment


      • Vrau sa-mi iau o statie pana in 600 ron. Ma gandeam la un Harry 3 asc. Pareri? Este ceva mai bun in aceeasi arie de pret? Multumesc

        Comment


        • Mai bun ca President nu prea exista.
          Poti cauta si un Mtech Legend III.
          Este facuta de aceasi mama ca a lui President (uniden) dar nu este cu mult mai ieftin.
          sigpic

          Comment


          • Juristule, depinde ce putere vrei. 600 esti dispus sa oferi doar pe statie, sau statie + antena si prindere?
            Stoicane, president nu mai e ce a fost. Radio Amatorii oare de ce nu folosesc president?

            Comment


            • Pentru ca President nu mai face statii liniare.
              Daca gasesti Yaesu la Kenwood in CB la 600 ron eu cumpar 100.
              Si ce staie recomanzi tu la 600 ron.
              Si nu uita un lucru President da garantie 5 ani , nimeni nu are curaj sa dea garantia asta.

              Dava avea un buget de 4000 ron recomandam un Yaesu 857 si svea de toate si 100w si mai punea inca 1500 ron si achizitiona si o antena daia desteapta de se trage singura in banda.
              Last edited by stoicanu; 21 November 2013, 10:34. Reason: Automerged Doublepost
              sigpic

              Comment


              • @ stoicanu - perfect de acord cu tine!!!
                La fel il indemn si eu pe colegul sa isi ia un presedinte, si nu numai prin prisma garantiei....
                Toate Bune!
                Mai este mult pana departe ...sigpic

                Comment


                • Colegii vreau si eu o parere deste statia asta midland alan 52 http://www.kopak.ro/statie-radio-cb-...n-52-multi-343

                  Merita sau nu merita ?
                  sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                  Comment


                  • Este o statie ok eu am un Alan 42 si sunt multumit.
                    Ce nu imi place la ea este modulatia care este cam pe joase dar am reusit sa ii strecor o placuta de ecou in interior si am mai saltat tonalitatea putin.
                    Dupa mine este peste Randy II de la President

                    Uite aici o oferta mai buna http://www.cbmania.ro/oferta_2012/st..._tl-h_100.html
                    Last edited by stoicanu; 21 November 2013, 19:15. Reason: Automerged Doublepost
                    sigpic

                    Comment


                    • Doar statie la 600 lei, am de ales intre president harry nou 590 ron, president truman putin folosit dar cu garantie 450 lei si Albrecht AE 6490 la 500 lei putin folosit cu garantie. Grea decizie.
                      Last edited by Juristul2000; 21 November 2013, 19:41.

                      Comment


                      • Vezi ca sunt oferte multe


                        Diferenta intre ele sunt cele 4 butoane.
                        La Albrech nu stiu ce sa zic
                        Last edited by stoicanu; 21 November 2013, 19:46. Reason: Automerged Doublepost
                        sigpic

                        Comment


                        • Am inteles deci este buna. Multumesc frumos de raspuns.
                          sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                          Comment


                          • Mi-am luat President Truman cu tot cu antena President, la 500 inca 4 ani garantie. Maine o montez yuppy

                            Asa ca acum am 2 antene President ML 145 si un Sirio SG CB Silver Gainer :
                            Last edited by Juristul2000; 22 November 2013, 21:00. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • La ce folosesti antena aia de la sirio?
                              sigpic

                              Comment


                              • La ce folosesc si prezidentul, comunicare radio

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google