Statii Radio CB

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sa o stapanesti sanatos si ..... drumuri bune colega !
    Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

    Comment


    • Multumesc la fel colegu !!
      CL 93 TAV

      Comment


      • Daca stie cineva si a avut problema cu bruiajul statiei si a rezolvat il rog sa-mi spuna si mie cum a facut. (cand aprind luminile incepe sa gajaie continuu, nu mai prind nimic. eu am xenoane in lupa)

        Comment


        • de unde o ai alimentata ? bricheta sau baterie ?
          ai xenon ?
          Last edited by RAZVAN-005; 17 March 2013, 01:02.
          Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

          Comment


          • Originally posted by Tek_ids View Post
            O zi " lucratoare " la RAR Dolj! Pentru ce le-o trebui statie cb ?
            Mentionez ca era o zi lucratoare si in orele de program !
            Dar nu ne mai mira nimic in romania...
            Deci colegii care treceti prin Dolj atentie la ISCTR si restul controalelor RAR!
            Drumuri bune sa aveti!
            Toate Bune!
            Le trebuie statie cb sa informeze gresit soferii cu privire la pozitia lor pe drumuri .....

            Comment


            • si cand dau o informatie rau intentionata sa vezi ce se aleg cu frigiderele pline
              am avut ocazia sa aud o voce ce anunta drum liber si instantaneu au inceput colegii sa infirme stirea si "sa ii dea sa manance"
              cand unul da verde si alti 10 dau "ocupat" pe cine crezi ?
              Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

              Comment


              • Vedeti ca stiri false dau si politistii,o stiu chiar din gura unui politist din zona Covasnei!
                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                Comment


                • De obicei daca iti raspunde o voce mai seaca iti dai seama ca ceva nu este in regula.

                  Originally posted by gaby'92 View Post
                  Daca stie cineva si a avut problema cu bruiajul statiei si a rezolvat il rog sa-mi spuna si mie cum a facut. (cand aprind luminile incepe sa gajaie continuu, nu mai prind nimic. eu am xenoane in lupa)
                  Xenoanele din comert mai slab calitativ bruiaza statia. nu prea ai ce ii face.
                  Last edited by stoicanu; 17 March 2013, 11:23. Reason: Automerged Doublepost
                  sigpic

                  Comment


                  • Buna!
                    Este vorba de o statie president teddy conectata la o antena ml 145 wolltop.
                    Astazi am fost la cineva ca sa o calibreze dar nu a putut ridica spicul suficient pentru ca nu avea de unde sa ridice cat era necesar.
                    Per total a zis ca e ok,dar nu perfect.
                    Mi a recomandat sa cumpar alt spic mai lung sau daca vreau performante mai bune antena AVANTI FORTE.
                    Ce parere aveti se merita sa imi vand antena si sa achizitionez cea mentionata mai sus?
                    Multumesc!

                    Comment


                    • Originally posted by Pippo View Post
                      Buna!
                      Este vorba de o statie president teddy conectata la o antena ml 145 wolltop.
                      Astazi am fost la cineva ca sa o calibreze dar nu a putut ridica spicul suficient pentru ca nu avea de unde sa ridice cat era necesar.
                      Per total a zis ca e ok,dar nu perfect.
                      Mi a recomandat sa cumpar alt spic mai lung sau daca vreau performante mai bune antena AVANTI FORTE.
                      Ce parere aveti se merita sa imi vand antena si sa achizitionez cea mentionata mai sus?
                      Multumesc!
                      Dupa paretea mea ambele sunt 2 sarme.
                      Orienteaza catre un Midland ML 145 Sirio Megawat 3000 sau 4000
                      sigpic

                      Comment


                      • Folosesc Teddy cu antena MIDLAND ML 145 ceea ce iti recomand si tie. In rest de acord cu ce a zis colegu`stoicanu.
                        Mai este mult pana departe ...sigpic

                        Comment


                        • Intr adevar sirio megawatt 3000 sau 4000 is mult peste.Dar nu ma prea incanta inaltimea ca si la avanti forte.
                          In legatura cu ml 145 de la midland is in ceata.Pe unele site uri scrie ca e de 250w,pe altele ca e de 300 sau 400....nu stiu ce sa cred.
                          Din cauza ca habar nu am cati w ar avea un midland ml 145 as opta catre president ml 145,pretul si specificatiile is aproape identice.
                          Daca are doar 250 nu se merita achizitia,parerea mea.

                          Comment


                          • pai tu dai cu 4W.....crezi ca antena iti face mii de w?!?!
                            am umblat cu presidentul ala de zici tu dar nu mi s-a parut asa grozav, era varianta Black.
                            Mai este mult pana departe ...sigpic

                            Comment


                            • Nu,normal.
                              Teddy e entry level oricum,l am gasit la pret bun cu acea antena cu tot de aceea am cumparat kit ul.Pentru mine nu se merita sa dau 5-700 de lei pe un kit sau mai mult pentru ca nu sunt agent de vanzari.
                              @Tek_ids
                              Totusi sa nu fim off topic....

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google