Ce Parere Aveti De Jantele Originale De La Logan ?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce Parere Aveti De Jantele Originale De La Logan ?

    Daca o sa merg sa comand un Logan sa ii pun si jante de la ei ? Am auzit ca sunt mai rezistente, au calitate mai buna. Daca nu, vreau sa ii pun jante MegaDrive (imi place mult designul lor).
    PS: Am cautat mult dar nu am gasit nimic despre jantele originale. Chiar si la cautare am dat si tot nu am gasit.
    MS.
    Attached Files

  • #2
    Nu stiu cat de solide sunt jantele originale in raport cu altele aftermarket, dar eu am pe masina mea (Partener) jantele originale (alea cu 7 seturi de spite duble). Pana acum nu am avut nicio problema nici cu ele, nici cu rotile... Nici macar o zgarietura in 40000 km, iar de incasat gropi din drumurile patriei la greu. Faci cum vrei. Eu te-as sfatui sa iti faci un set de roti de iarna, indiferent de jenti. Ca idee, jenti de aluminiu = roti de vara, jenti de tabla = roti de iarna sau jenti "tari" = roti de vara, jenti "nashpa"= roti de iarna.
    The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

    Comment


    • #3
      Unii prieteni ziceau, ca jantele megadrive sunt chinezesti si ca nu o sa tina. Mie imi palc foarte mult. Dar am vrut sa vad parerile posesorilor de jante originale Dacia ? Daca sunt mai bune decat celelalte ?
      PS: Va plac Jantele originale din prima poza ?

      Comment


      • #4
        Salut.
        Eu am de prestige ph1 si sunt Ok.
        Numai bine.
        Un Logan----YNG-----
        Numai bine.

        Comment


        • #5
          Daca comanzi masina cu jante de aliaj nu vei primi jante de tabla...logic oarecum si nu prea...pentru ca jantele de aliaj le platesti separat.
          Sfatul meu comand-o cu jante de tabla si pe urma iti cumperi tu jante de aliaj de care vrei(si eu tot originale am si sunt multumit de ele) si iti faci doua seturi..d.e iarna si de vara (cumparand cauciucuri de iarna evident)...sau le vinzi pe astea de tabla...mai pui ceva banuti si iti iei de aliaj.
          Succes.
          sigpic

          Comment


          • #6
            Nu stiu cat costa exact un set de jante originale,dar pot sa iti spun ca la noi in firma aven mai multe loganuri cu diferite modele de jante de aluminiu originale.Pe general sunt rezistente,singurul caz mai grav e ca un coleg(stie mai putine despre masini) la un moment dat,a luat ceva groapa sau ceva si a inceput sa joace volanul.A echilibrat de mai multe ori rotile,a fost si in service si au zis ca tot e ok.Pana la urma a trebuit schimbata caseta de directie ca s-a facut praf.Jantele erau patrate.Au fost duse la indreptat si apoi au fost in regula.
            Ideea e ca toate sunt bune si rezistente depinde cat de mari sunt gropile.
            PS.Am prieteni care au megadrive si sunt multumiti de ele
            Last edited by gheumm; 23 August 2010, 15:18.
            Iara m-am culcat tarziu...

            Comment


            • #7
              frate nu te supara, dar in loc sa faci zeci de threaduri mai bine faceai unu si bun, gen ce masina recomandati in banii cutare, ce dotari in banii aia si asa mai departe . ce rost au atatea threaduri ?

              ps: doar o parere ;)
              " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

              Comment


              • #8
                CSH, de n-ai facut la thread-uri anapoda...
                Incearca sa cauti pe forum, caci totusi nu-i messenger.

                Si ca sfat: lasa dracului Mega Drive. Dupa ce iti iei masina, iti cauti niste firme de stiu sa faca asa ceva, nu chinezii aia tampiti si ieftini. Ieftin, bun si nou, nu exista.
                Vrei ceva in zona ieftin si bun, alege Wolfrace.

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google