Jante logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jante logan

    Salut , sunt un nou posesor de Dacia Logan 1.2 16v si vreau sa il aranjez un pic sa fie mai tineresc , vroiam sa va intreb care este cea mai mare dimensiune a jentilor ce pot fi montate pe masina fara alte modificari . si daca stie cineva de unde pot cumpara la pret de "criza"

    Multumesc !

  • #2
    depinde in ce directie vrei sa o apuci cu "aranjatul" . poti face o masina frumoasa si atat sau o masina frumoasa si competitiva ca sa zic asa...

    Comment


    • #3
      Cea mai mare dimensiune pe care am puso pe loganu meu a fost 18" uitate in topicu meu sa vezi ... Bafta
      ABS+ 1.6

      Comment


      • #4
        vreau doar sa fie frumoasa si atat , sa fie mai diferita de restul logan-urilor , de exemplu pana acum am reusit sa ii pun pleoape , gemurile fumurii urmeaza si dupa vroiam un set de jenti . ma gandeam sa vopsesc ornamentele din plastic din fata masinii in negru mat , oare nu arata mai bine , tin sa precizez ca masina are culoarea "blue navy" gen masinile de la MAI

        Comment


        • #5
          pe 15 cu cacioace de 195/65/15 si vopseti tamburii si etrierele ceva sorturi si aparatoare aripa deasupra rotii,stalpi folisati ,geamurile si stopurile daca vrei si nu costa chiar mult toate astea(pozele atasate sunt pentru ati face o ideie daca te ajuta)spor la treaba
          Attached Files
          Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

          Comment


          • #6
            ms petroman , chiar arata bine cu aparatorile de aripa desupra rotii , mi`ai mai dat o idee . deci se poate

            Comment


            • #7
              arata si tu o poza poate te mai ajutam cu vreo idee(punei si o fusta sub bara din fata daca nare)
              Attached Files
              Last edited by petroman; 11 January 2011, 18:54.
              Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

              Comment


              • #8
                are fusta in fata , nu am ce poze pune deoarece e stock , pleoapele sunt la vopsit , o sa ii fac un rand de poze dupa ce ii pun pleoapele aparatorile alea se potrivesc si pe ph2? toata masina este o singura culoare , adica spoilerele din fata si din spate sunt in culoarea caroseriei , din ce am vazut eu in pozele tale aparatoare de deasupra rotii este doar pana in bara , ma gandesc ca lasa un spatiu acolo si ar arata oarecum mai urat

                Comment


                • #9
                  Sa te gandesti bine inainte daca pui alta dimensiune decat cea stoc, daca te opreste politia si observa nu-i a buna...
                  Multa lume, putini oameni...

                  Comment


                  • #10
                    eu te-as sfatuii .. sa mergi .. tot pe dimensiune de 15 ..:P pt ca u vrei pret de criza.. dar asa gandeste-te..dk iei ceva.. pe 15.. poate poti pune gumele stock iar dk vrei sa iei ceva mai mare.. gandeste-te si la investitia gumelor..care nu e tocmai mica:P
                    app..sunt curios ce pleoape ai..) am avut si eu unele negre.. pe una alba..si nu mi`au placut cum.. dadeau.. astept niste poze dk se poate :P

                    Comment


                    • #11
                      multumesc pentru interes,eu tocmai am revenit pe uscat, si abia acum am sa revin la aranjarea masinii,o sa adaug niste poze cat mai curand.

                      Comment


                      • #12
                        nu pune 195/65r15, o faci sa arate ca un tractor, pune 195/60 sau 195/55, daca pui si-o suspensie sport. pe suspensia stock, 195/60...
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • #13
                          nu vreau sa ii umblu la suspensii,vreau doar sa schimb jentile,si grila,am vazut ca a aparut grila fara sigla eventual bad boy`ul ala.. e in discutie,si mi`ar place niste jenti cum are loganul rosu din forumul "bad boy look ph2"

                          Comment


                          • #14
                            uite ce jante am pus eu cu cauciucurile originale...pret 390 bucata...pe net sunt 450 ron...le am noi din magazin...model mak bee mirror
                            Attached Files
                            sigpicmasina personala pare cea mai deosebita

                            Comment


                            • #15
                              sunt in eforie daca vrei sa le vezi pe masina...pana sambata
                              sigpicmasina personala pare cea mai deosebita

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google