Cauciucuri Kormoran

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • in functie de kilometrii parcursi aceste cauciucuri KORMORAN de cine o fi ele fabricate nu stiu, eu am 48000 km cu ele si de la 25000 mi se pare ca o iau razna cu ele la o curba ,pe piatra cubica,pe ud sint naspa tre sa le schimb dar nu sint bani acum,nu ai fiabilitate si sint si f zgomotoase asta este...
    sigpic

    Comment


    • eu am mers cu kormoran vreo 38000 km,apoi mi-am pus jante pe 16" cu cauciucuri michelin primacy 205/55 r16.e diferenta enorma intre kormoran si michelin.deci kormoran sunt bune la mers normal,la franare sunt dezastru.ps:daca aveti bani de cauciucuri noi schimbati kormoranul.o sa vedeti ca merita

      Comment


      • unde esti tu mumus doamne sa lauzi bunataturi de kormorane
        aveti mare grija cu ele acuma pe timp rece ...

        Comment


        • sunt jalnice kormoranurile , mai ales daca e umed pe jos mare mare grija eu era sa o patesc cu ele.acum am pe fata goodyear vector 5 , nici nu se compara

          Comment


          • Originally posted by CataFOF View Post
            unde esti tu mumus doamne sa lauzi bunataturi de kormorane
            aveti mare grija cu ele acuma pe timp rece ...
            asa e aveti mare grija cu ele acum iarna

            Comment


            • Le laud si eu . Dar nu pe cele cu care veneau incaltate Loganurile. Pe alea de iarna. Isi fac treaba.
              Pe zapada intre Continentalurile de vara si Kormoranele de iarna le prefer pe ultimele. Diferenta e clara, am mers cu ambele si se pare ca cele mai proaste cauciucuri de iarna sunt superioare unor cauciucuri de vara din clasa medie. Dar numai iarna.
              Cel mai lent 1,6 8v

              Comment


              • eu cred ca depinde foarte mult si de stilul de condus pe care il ai..eu unul le-am schimbat saptamana trecuta dupa 44000 km si inca mai aveau vreo 3mm carne .. nu cred ca o sa le mai pun .. mai bine imi iau 2 pneus noi si le pun pe fata iar pe spate cele de iarna..

                Si intradevar sunt zgomotoase.. doar e plastic

                In concluzie pentru cine conduce normal kormoranul e ok!

                Comment


                • Pt cine conduce normal cu 50 km/h in oras si are nevoie de peste 50 m pista de franare....sunt intr-adevar bune.

                  Comment


                  • mie nu mi au facut absolut niciodata nici o figura. merg ok si pe ud si pe uscat. nu exceleaza dar sunt ok

                    Comment


                    • Cauciucul nu e bun daca "are carne" dupa un anumit nr. de kilometri. E bun daca distanta de franare e mai mica, daca la plecare de pe loc nu patinezi, etc.
                      Cel mai lent 1,6 8v

                      Comment


                      • @alexandru: nici mie nu mi-au facut probleme fostele cauciucuri Victoria vechi de peste 10 ani, ce echipau o dacia berlina. Insa, oare erau bune?

                        Comment


                        • Originally posted by Cezar View Post
                          Pt cine conduce normal cu 50 km/h in oras si are nevoie de peste 50 m pista de franare....sunt intr-adevar bune.
                          Fara suparare Cezar dar cred ca se cam exagereaza putin in privinta Kormoranelor nu le laud doamne fereste ca nu sunt chiar asa bune dar daca conduci cu atentie nu sunt de lepadat, accidente poti face indiferent daca ai anvelope si masini bune, dar parerea mea e ca tot ce conteaza cand esti in trafic este ,,atentia'' Daca gresesc rog pe cineva sa ma corecteze!

                          Comment


                          • Corect. Nici eu nu apar Kormoranele, stiu destul de bine ce inseamna o anvelopa de calitate, dar pt cei ponderati care conduc prudent, cu atentie sunt niste anvelope ok. Eu am Montana, care sunt din acelasi material cu...Kormoranele. La inceput cand erau noi, prindeau destul de bine pe carosabil umed, se putea si mai bine, dar oricum la valoarea lor erau ok. Problema la ele e ca tin mult, dar cu timpul isi pierd din elasticitate.

                            Comment


                            • Originally posted by jelly View Post
                              Fara suparare Cezar dar cred ca se cam exagereaza putin in privinta Kormoranelor nu le laud doamne fereste ca nu sunt chiar asa bune dar daca conduci cu atentie nu sunt de lepadat, accidente poti face indiferent daca ai anvelope si masini bune, dar parerea mea e ca tot ce conteaza cand esti in trafic este ,,atentia'' Daca gresesc rog pe cineva sa ma corecteze!
                              Eu am faimoasele Kormorane si sunt niste anvelope foarte proaste. Pe masina lui taica meu avea numai anvelope resapate si cu alea ma simteam mai in siguranta decat cu Kormoranele.

                              Am patit doua faze foarte neplacute cu Kormoranele, faze care m-au pus pe ganduri:

                              1. Mergeam pe ploaie prin oras cu 30 de km pe ora si mi-a sarit o femeie de pe trotuar in fata masinii. Am franat si m-am dus sanie aproximativ 10 metri fara ca masina sa schiteze vreo tendinta de a opri. Noroc ca femeia m-a observat si nu a mai inaintat spre centrul strazii, ca altfel o faceam pilaf.

                              2. Iarna trecuta era o palma de zapada in fata masinii pe care o parcasem pe o straduta langa firma unde lucrez. Ei bine, dupa servici nu am mai putut pleca de acolo. Era absolut ridicol cum am ramas intr-o palma de zapada si crede-ma ca am incercat absolut toate manevrele, sa o 'lucrez' din ambreiaj, sa plec usor fara sa rup aderenta, toate manevrele si nimic.

                              Decat sa merg cu Kormoranele, mai bine merg cu Daytonurile de iarna si vara ca tot sunt mai bune
                              Logan GPL 1.4

                              Comment


                              • Nu-i vorba ca-s mai bune. Problema cu cele de iarna, daca se merge vara, este ca le consumi rapid.
                                Cel mai lent 1,6 8v

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google