Cauciucuri Kormoran

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @s.catalin: Daca zici ca ai fost foarte multumit de ele, de ce sa schimbi firma? Iti vand eu 4 bucati, le-am purtat numai 8000 km.

    Comment


    • Haha-ha este o gluma nu?!... ma dau pe Dunlop.
      Eu nu am zis ca sunt cele mai bune sau ca le ridic statuie ca nu am ramas blocat asta iarna, doar ca si-au facut treaba destul de bine, bineinteles ca daca ma gandesc mai bine nu cunosc ceva mai prost ca ele...
      Daca vrei doar moca sa mi-le dai ... ca bani nu dau pe asa ceva.

      Comment


      • Baieti va rog dati-mi o parere de anvelopele motrio... multumesc mult.

        Comment


        • din cate stiu eu sunt motrio este o firma a grupului renault. face anvelope low cost, deci la calitate, comparabile cu kormoranele. am vazut si eu la reprezentanta si cand am pus mana pe ele erau la fel de plasticuri ca si kormoranele. se observa o diferenta clara intre motrio si michelin sau continental. parca era 130 ron o anvelopa.
          sigpic

          Comment


          • Sa nu mai aud in veci de kormorane.Nu am curaj nici alte variante ale marcii.In ochii mei au pierdut orice urma de incredere,Si se pare ca Motrio sunt la fel.Nu le-am incercat personal,asa am mai citit pe ici,pe colo!

            Comment


            • macar au avut decenta sa schimbe profilul la motrio sau e la fel ca la kormoran/montana?

              Comment


              • sunt schimbate , au linii ca orice guma normala.

                Comment


                • motrio

                  Originally posted by s.catalin View Post
                  Baieti va rog dati-mi o parere de anvelopele motrio... multumesc mult.
                  Eu mi-am pus 2 bucati, pe fata! Le-am primit cadou. Pana acum nu am observat nimic negativ la ele. Bine, eu nici despre Kormoran nu am avut o parere extraordinar de proasta! Mai conteaza si cum conduci ...
                  La profil nu seamana deloc cu Kormoran. Sunt complet diferite.

                  Comment


                  • Cum a zis si colegu de mai sus conteaza si cum mergi cu masina ca daca mergi cine stie cum si nu esti atent e posibil ca nici anvelopele superioare lui kormoran sa nu te ajute. Parerea mea e kormoranele nu sunt chiar asa de lepadat, stiu persoane care au si acum anvelopele montana pe logan si sau declarat multumiti. Sa nu-mi spuneti voi ca la vechile dacii aveati anvelope de clasa superioara

                    Comment


                    • Extrapoland: bere Corona vs bere Servus. Tot in latrina ajung, la fel "hidrateaza". Ambele te matolesc, insa exista o diferenta intre ele.

                      Comment


                      • @jelly Ba da aveam si pe Dacie cauciucuri mai bune nu cele mai ieftine. Barum noi care sunt superioare montanelor sau cand nu aveam bani de noi puneam SH-uri bune (Continental).
                        Cel mai lent 1,6 8v

                        Comment


                        • Originally posted by s.catalin View Post
                          Baieti va rog dati-mi o parere de anvelopele motrio... multumesc mult.
                          bune pe asfalt ud si cam slabute pe asfalt uscat.
                          Nu-i bai...

                          Comment


                          • Parerea mea ca tot piesa dintre volan si scaun face totul. Sa va mai dau un ex: Un prieten are un logan kiss fm dotat cu abs si anvelope michelin energy, conditiile de drum ca dupa ploaie adica apa pe drum si din cate mi-a spus nu avea viteza mare si a intrat in masina din fata nu foarte rau dar si-a spart putin bara si radiatorul de la ac fisurat. S-a declarat foarte dezamagit de abs si de anvelope,abs-ul a intrat ca la simtit in pedala. Si in toata povestea asta cine e vinovatul? Soferul, abs-ul sau anvelopele? Concluzia e sa circuli cu atentie sporita, parerea mea si daca gresesc rog sa ma corecteze cineva

                            Comment


                            • Asta cam asa e, nici un sistem electronic de siguranta si nici o anvelopa nu pot anula inconstienta unor soferi. Uitati-va la o statistica pe accidente si o sa ramaneti uimiti cate masini au fost implicat,gen Audi, Bmw, Merc, Toyota, Renault si alte marci, deci masini dotate cu sisteme de siguranta active si pasive. Kormoranele nu sunt cele mai bune anvelope clar, dar din experienta pot spune ca nu sunt atat de rele pe cat spun unii. Eu am Montana pe masina de 6 ani si inca mai fac fata pe carosabil umed. Am vazut diferenta si cu Goodyear sau Bridgestone. Intr-adevar sunt bune isi merita banii, dar pt cine nu are un buget prea maricel dedicat anvelopelor si nu conduce sportiv se poate limita la marci entry-level.

                              Comment


                              • Si eu am ''kormorane'' , si sunt multumit , asa este nu sunt cele mai bune, dar ... , am fost asta iarna cand era zapada aia mare , inainte de craciun , bucuresti-campulung moldovenesc - iasi - bucuresti , fara evenimente neplacute , intradevar ma uitam lung la cei cu amvelope de iarna ... , da ce sa'i faci , nu am mers mai incet decat majoritatea !
                                Oricum vara nu cred ca sunt probleme !
                                ''Dacă votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lăsa să votăm'' Mark Twain.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google