Ce Anvelope Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eh, la obositele mele de pline de fabrica + ferodo SL, dunlop sport 01 sunt dumnezeu pe pamant in comparatie cu america, desi pe uscat greu le blocam si pe celelalte.
    Eu iti comparam mai sus anvelopele pe 16 fix pe aceeasi masina, respectiv astra h, una sedane alta caravan.
    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

    Comment


    • Originally posted by Niki View Post
      Unde Michelin duce 90.000 km, Kormoran duce 100.000, asa durabilitate au. Deci?
      Deci ce mai?
      Ce kormoran te duce pe tine in siguranta 100000 km?

      Ca vrei tu sa mergi 100000+ km cu niste jeguri e alta treaba, asta nu inseamna ca e si ok.

      Eu macar am mers cu amandoua, tu nu stiu daca ai facut asta.

      Comment


      • Daca fac 2-3 poze la niste Conti, echipare de fabrica, la 90.000 km, o sa te cam miri.
        Teoretic, o anvelopa duce in medie 60.000 km, dupa aceasta valoare cam scade gradul de siguranta in utilizare. Tot teoretic, caci mai tine si de stilul de condus.

        Tu ai zis ca
        La durabilitate Michelin bate rau Conti.
        Unde mergi cu Conti 60000 km, Michelin le duci fara probleme 90000 km.
        , iar eu ti-am raspuns:
        Unde Michelin duce 90.000 km, Kormoran duce 100.000, asa durabilitate au. Deci?
        Asadar, tu ai facut referire la durabilitate, ca si mine de altfel. Nu a zis nimeni de siguranta. Si da, am mers cu ambele marci, sigur nu la fel de mult ca tine, dar am mers.
        If it ain't broke, don't fix it!

        Comment


        • Ca tot e aprinsa discutia...
          Cauciucurile masinii mele, continental, sunt cele din fabrica, au 99.150 km. Rezerva e neatinsa, nu s-a dat jos din portbagaj. Nu laud continentalul dar.... Semnul de uzura maxima e la cca 3mm, deci trebuiesc schimbate.
          Cainele care latra nu musca!

          Comment


          • Originally posted by Niki View Post
            Michelin si restul, Ford si restul, Nokia si restul etc. Astea-s niste preconceptii care nu duc la nimic constructiv, iar cand nu vor mai da randamentul asteptat, tare dezamagit vei fi.

            Dpmdv, Continental este peste Michelin, iar majoritatea testelor cam confirma asta.
            Nu am zis never Ford si restul, asta probabil e o frustrare a ta! Daca nu consideram ca e o masina extrem de buna nu o cumparam. A costat cat o garsoniera sau 2 camere intr-un oras oarecare din provincie. BMW si restul DA, am spus si voi spune mereu asta!
            Nu am cum sa fiu dezamagit de companii care sunt in top! Eu traiesc prezentul si momentan michelin din punctul MEU de vedere, de aia am si bolduit este numarul 1. Cand nu vor mai da randament cumpar produsul care se afla in top dar asta e o utopie cum e si "daca avea si baba un c@i se ducea si ea la razboi"...gen!

            Imi place si apreciez totusi ca am fani care urmaresc ce spun, fac si dreg eu...
            Last edited by PCH; 21 June 2012, 15:05.

            Comment


            • Nu te urmareste nimeni infocat sa vada ce ai scris si ce pareri ai. Dar de cand ti-ai luat troaca, respectiv fordul, a crescut in ochii tai valoarea masnii pe care o ai in mod subiectiv : "o masina extrem de buna" ... sare mult peste fiabilitatea toyotei, hondei? Daca fordul tau e extrem de bun, ce parere ai despre BMW ? ca nu prea mai exista calificative care sar peste "extrem de buna" ...
              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

              Comment


              • Eu sunt inca multumit de Dunlop.

                Comment


                • eu am luat Viking (da stiu ca sunt no-name ) saptamana trecuta, am facut cativa km buni cu ele, si deocamdata sunt multumit de ele, sunt curios cat tin... Pe ele scrie Made in Germany ...
                  Attached Files
                  Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                  Comment


                  • Originally posted by 827sam View Post
                    Nu te urmareste nimeni infocat sa vada ce ai scris si ce pareri ai. Dar de cand ti-ai luat troaca, respectiv fordul, a crescut in ochii tai valoarea masnii pe care o ai in mod subiectiv : "o masina extrem de buna" ... sare mult peste fiabilitatea toyotei, hondei? Daca fordul tau e extrem de bun, ce parere ai despre BMW ? ca nu prea mai exista calificative care sar peste "extrem de buna" ...
                    Citeste frate si tu atent ca acum ma apuc si de tine....te incep imediat!

                    Comment


                    • mai bine l-ai termina pe PAU, si vezi, ca totusi anvelopele ce le ai nu sunt premium
                      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                      Comment


                      • Sunt Michelin.

                        Citeste atent, sunt multi care nu pot sa doarma noaptea pe aici....cand aceleasi personaje faceau misto de loganul meu nu mai ma suparam, acum ca se intoarce roata sunt eu fitos. Daca m-ai cunoaste personal probabil ai avea o alta parere!

                        Ca idee: BMW si restul.

                        Cand spun ca imi place michelin eu spun ca am mers cu masini in viata asta, care aveau si conti si pirreli si michelin si kormoran si tigar si etc....din punct de vedere al sigurantei, distanta de franare a fost cel mai bun. Imi ofera siguranta, incredere, etc. Atata tot, nu inteleg de ce trebuie inflorit, mie imi place marca asta si punct. Ce o fi peste 200 de ani nu ma intereseaza!

                        Comment


                        • Cocoshi, daca luai Primacy-urile alea, acum aveai cu siguranta cam cele mai bune anvelope pentru o masina normala
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • Erau 215....

                            Comment


                            • am luat michelin energy saver. mi se par cele mai bune la ora actuala. oricum de la kormoran ce le-am avut din fabrica si la 40km/ora ma duceam 10 metri taras pe ploaie nu exista comparatie. in concluzie dai un ban daca vrei ceva bun dar eu cred ca face.

                              Comment


                              • Michelin Primacy sunt peste Energy Saver. Daca tot le vezi ca fiid cele mai bune pe alea cumparate de tine.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google