Ce Anvelope Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dunlop WinterSport M3 in al 7-lea sezon. Mai tin inca pe atat.
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • Originally posted by mr.K View Post
      Plastice de la vechime? Am vazut gume de iarna de 8 ani si nu erau deloc plastice.
      Eu vorbeam de carosabil ud. Se mai intampla iarna.

      Alea de le-ai vazut erau Sava Eskimo S3? Am eu unele din 2005. Daca vrei facem o proba.
      Arata impecabil, au carne, mai sa le pun la bursa cand am vazut anuntul cu alea de 11ani. ;)

      Comment


      • Nu erau Sava, erau Debica Frigo. Teoretic, sub Sava ca performante.

        Comment


        • Originally posted by madhorsefuzzy View Post
          Sava Eskimo S3 vreo 5. Deja in a 6-a sunt plastice.
          Sunt ca noi, cele care au fost montate pe fata au luat un pic de uzura(acum le-am inversat) dar la stilul meu de mers cred ca tin mult si bine.

          Comment


          • postase un coleg in aria de jante si anvelope, la anuntul subsemnatului, ca niste michelin si conti (noi), tin maxim 4 ierni, dupa care esti ca si in pom/copac!! o aberatie mai mare nu am auzit de ceva timp! pana si ultima opinca tine 5-6 ani ca popa!
            Keep walking...

            Comment


            • Originally posted by mr.K View Post
              Daca verifica si anvelopele, bineinteles ca pot salta certificatul. Doar nu o sa le zici ca ai gresit doar cu putin.
              In caz ca ti le-ai cumparat si nu le-ai primit gratis, nu inteleg de ce ai vrut sa-ti faci masina mai barca decat e si cu 185.

              Debica Frigo 2 in Carreforur: 168x4=... fa tu calculul si vezi ca puteai avea anvelope noi bunisoare doar cu cativa banuti in plus.
              Eu am circulat din martie pana azi cu gume 195/65/15 pe jante de aliaj 7j- asa le-am luat si nu le-am mai schimbat ca erau bune gumele, si am mers cu ele prin jumate de Europa si jumate de Romania si nu am avut treaba. Si am fost oprit de militie de cateva ori la controale. Dar asta nu inseamna ca nu putea sa imi ia talonul, teoretic am alte dimensiuni netrecute in carte ca in talon nu scrie nimic oricum. Dar daca esti cu actele ok nu te ia vreun radar cu viteza mare si nu te iei cu ei in gura nu "starnesti suspiciuni" nu se leaga nimeni de tine. Iarna e posibil sa se uite sa vada daca esti echipat cu anvelope de iarna si atunci sa observe, dar unii poate habar n-au care-s dimensiunile standard la logan...

              Bun pretul la Debica eu am dat 175ron pe bucata si am primit si montaj gratis, luate acum 2 ani din Cora. Iarna asta va fi a 3-a cu ele. Pana acum am fost multumit de comportamentul masinii cu ele si pe zapada si pe sosea.
              Din pacate am luat un cui intr-una din ele si nu stiu cum ar fi mai bine sa o repar, cu snur sau cu petec pe interior, deocamdata n-am scos cuiul dar din primavara si pana acum fata de celelalte care aveau presiunea ~1,7 - 1,8 bari asta intepata avea cam 0,9 deci clar scapa pe acolo ceva.
              Recomand anvelopele astea, pt logan nici n-ai nevoie de mai mult daca nu esti grandoman.
              Originally posted by cosmin83 View Post
              Nu e vorba de buget,cauciucurile le-am cumparat pentru ca masina sta in parcare,fac un drum la tara o data pe luna vorba de 40 km,de ce sa dau bani pe cauciucuri scumpe si nu le folosesc,eu le-am luat ca sa fiu in regula,da vara imi iau cauciucuri scumpe Michelin am dat pe bucata 350 ron.
              Mai bine iti luai un set de SH pt iarna daca si asa nu prea circuli cu masina, ieseai si mai ieftin si aveai gume mai bune, la astea doar ca au carne pe ele in rest nu merita sa pui asa ceva.

              Comment


              • va salut,am si eu o antrebare,loganul PH2 cu ce cauciucuri vin din fabrica?

                Comment


                • 185/65/r15 88t
                  Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                  Comment


                  • Se mai fabrica PH2?

                    Comment


                    • Indiferent daca se referea la faza 2 X90 sau la X52, tot gumele alea sunt.
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • Cred ca nu se refera la dimensiune, toti stiu singura dimensiune la Logan, imi lasa impresia ca vrea sa stie cu ce marca de cauciucuri vine masina!

                        Comment


                        • cred ca se referea la, marca ?
                          ph2 veneau cu conti ecocontact, michelin energy saver, unele prestige au venit cu kormoran
                          logan2 am vazut cu goodyear model ceva nou
                          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                          Comment


                          • unele prestige au venit cu kormoran
                            Tare mi-e ca la dealer schimbau anvelopele mai bune de pe Prestige cu Kormoran/Barum.
                            Tara de HOTI.

                            Comment


                            • Cred ca se refera atunci cand se fabricau.

                              Eu am doua randuri de anvelope cu tot cu jante:
                              - Motrio Impulsion vara ( un pic cam zgomotoase dar cu aderenta destul de buna )
                              -Fulda Kristal Montero 3 iarna (destul de ok)
                              Am incercat sa votez dar nu apare nici Fulda nici Motrio

                              Comment


                              • Salut! Vara-jantele originele ale masinii (aluminiu) cu eco contact 2, iarna-jante tabla cu sava eskimo. O zi buna tuturor.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google