Ce Anvelope Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eu sunt multumit de energy...diferenta ca de la logan la S600 long intre ele si kormoran!ca sunt altele peste michelin,nu stiu!dar eu sunt multumit de ele!

    Comment


    • Gata, am rezolvat-o cu cauciucurile, am luat Conti EcoContact 3 la 170 lei bucata (prin bunavointa colegului Renault).
      As vrea io gume de top, alea alea, dar e grele rau in perioada asta...

      PS: o sa le montez la iarna

      Comment


      • Ai grija ca iarna e belea cu ele (schiuri)...in rest nise anvelope foarte bune la raport calitate/pret.
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • eu am trecut de 3 ori pasul oituz iarna cu ele. cu ceva artificii la acele de par in urcare, unde fara a 3-a la decuplare nu as fi urcat, dar in rest, cum zice darkside, raportul pret/calitate pe uscat si pe ud e foarte bun.
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • Deci parca vad ca in iarna o sa le pun, mai in gluma, mai in serios
            Cu Michelin-urile am facut 3 ierni, numai in a 3-a iarna sa zicem ca am avut oaresce probleme, dar fara sa dramatizez. Mai pot merge fara stres vreo 10000 km cu astea (71000 km in prezent) s-au comportat exemplar.

            Comment


            • iti dai seama ce material aderent daca la cum mergi tu nu s-a uzat in 70000km. un fel de kormoran bis
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • Ma dezamagesti, pt ca chiar stii despre ce vorbesti.
                Daca mergi numai pe principiul ''mai moi se uzeaza mai repede/aderenta buna, mai tari tin mai mult dar aderenta scazuta'' e nasol.

                Pt ca si frate-meu a avut Logan, dar echipat cu Kormoran, am putut face comparatie timp de un an. NU suporta comparatie, nici pe udeala (unde Kormoran sunt praf) nici pe uscat, cu Michelin puteam sa negociez virajele mai rapid, sau cu aceeasi viteza dar fara risc, lucru confirmat si de frate-meu (a mai imbatranit el, dar sa stii ca tot dus cu pluta e si el, cam cum il stii ) ).

                Ale lui Kormoran la 70000 km cand le-a schimbat (coincidenta) erau praf si nu mergea ca mine (nu se pune problema de unghiuri duse, masina circula si acum in Bosca fara nici o interventie la 170000 km) ale mele mai merg fara probleme 10000 km (nu sunt la semn).

                Comment


                • man, nu cred ca ne intelegem in totalitate, departe de mine ideea ca energy e3a sunt egalul kormoranelor. am mai zis de nu stiu cate ori, ca ordinea e conti-michelin/barum-kormoran/montana. le-am avut pe toate pe masini, doar in ultimele 6 luni am condus conti, barum si bfgoodrich. iar inainte am avut conti, michelin, kormoran si bfgoodrich. cu toate am mers ca dezaxatu', m-am dat pe circuit cu 4 din 5 gume, pe uscat, pe ploaie, pt mine concluzia e clara. conti-michelin-kormoran. bfgoodrich profiler g-force e in alta liga, cu pilot exalto, sportcontact, etc...
                  Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                  Comment


                  • salut...ce spuneti de noul kleber de vara si de iarna,dar de dunlop vara si iarna....au fost testatesi lucreza foarte bine in special cele de iarna

                    Comment


                    • kleber sau dunlop, in special alea de iarna?

                      Comment


                      • la gume de iarna, conti inca "rulez" in ultimele teste. dunlop sunt pe locul 4 in genral, dupa bridgestone si conti/michelin. apoi dunlop/pirelli, apoi altele.
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • In sfarsit am dat si eu jos Kormoranele, numai belele aduc cauciucurile astea...
                          Am pus America La 866 Made in Germany(de vara) cu profil in V si sunt foarte bune, au o aderenta buna atat pe uscat cat si pe ploaie. Pret 180ron/buc.
                          sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

                          Comment


                          • depinde si de felul cum rulezi cu masina.si eu tot kormoran am(ca cele din fabrica) si nu am observat vreo problema.nu sunt ele cine stie ce firma,dar merg
                            sigpic

                            Comment


                            • apropo de america, barum, conti, uniroyal, semperit...gumele din concernul conti poa' sa fie facute si-n congo si-n hanovra la presedintele conti in sufragerie, ca la fel sunt facute. procesele de productie sunt controlate si reglate de pe un singur server, din hanovra.
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • Procesul ca procesul, dar n-as baga mana in foc pentru materia prima. Ca in Romania s-ar pierde pe drum cam jumatate din cea originala.
                                Parca si Bechtel cica facea autostrazi bune...........dar nu in Romania.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google