Ce Anvelope Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu chiar -20 de grade C. M-a prins zapada, si ca sa-ti inghete mainile e de ajuns sa fie -1 si sa ninga asa ca in povesti.
    Oricum, e clar ca dupa 15 noiembrie vine iarna, deci nu prea mai are rost sa mai astepti.
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • vitriol stii ca in mod normal vara iei sanie si iarna car...ca e mai ieftin.
      Eu am deja montate pe masina de 2 sapt gumele de iarna. Dar acum am gasit gumele astea de vara.(asta nu iseamna ca le si pun pe masina).
      ideea era ca le iau ieftin..si mai primesc si un kormoran nou cadou.
      deci voi avea la vanzate probabil Kormorane 5 la 200 ron

      yo.steph mersi pt raspuns...ai idee vara pe ud cum se comporta??
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • @mumus : vara pe ud ar trebui sa fie excelente. teoretic! profilul pe care il au, ar trebui sa sustina cele spuse de mine!

        @vitriol : deocamdat nu imi permit 2 seturi de gume! pana acum am avut nenorocitele de kormoran din fabrica, iarna trecuta m'am descurcat binisor...locuiesc intr'un oras mic, si cine se ocupa de deszapezire o face corespunzator! km foarte multi nu fac in afara orasului pe timp de iarna...sper sa fie bine! ;)

        va salut!
        If it ain't broke, don't fix it!

        Comment


        • Originally posted by mumus View Post
          ..si mai primesc si un kormoran nou cadou.
          deci voi avea la vanzate probabil Kormorane 5 la 200 ron
          nu se poate! incredibil! BLASFEMIE!! sa scoti tu super cauciucele la vanzare!
          Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

          Comment


          • Originally posted by SoNyKeL View Post
            ce vrei sa demonstrezi prin faptul ca zici ca nu-ti intra absul???
            Ca au aderenta. De functionat (ABS-ul) functioneaza, l-am testat pe drum plin de nisip.

            @mumus. Cele de iarna se comporta excelent, cele de vara nu stiu inca, nu m-a prins ploaia cu ele.
            Last edited by yo.steph; 18 November 2009, 12:29.

            Comment


            • Mumuse, de ce vinde tipul ala anvelope rulate 10 000 km in 3 luni, cu doar 400 lei? Suna un pic dubios...
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • nu e dubios deloc.nu am vrut sa incarc posturile aiurea.
                E un amic care le avea pe masina de firma..el va trece pe alta masina si gumele de pe logan mi le da mie. sau ceva de genu. importan e ca nu au avut pana, sunt ca noi ,si le iau la pret bun.
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • aaaaa... pai zi asa. Cu jmecherii, cu alea. E bine atunci.
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment


                  • gata... le-am luat acum.
                    Dar am luat numa 2-a bucati (au cam 5 mm carne) celalalte doua erau la nivel cu indicele de uzura...omu asta nu e sanatos gume de max 4 luni lea belit de tot.
                    astea am sa le pun pe spate...si pe fata las kormoranele
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • Originally posted by vitriol View Post
                      Mumuse, de ce vinde tipul ala anvelope rulate 10 000 km in 3 luni, cu doar 400 lei? Suna un pic dubios...
                      Ha! Si eu ce ziceam?
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • el mia zis ca doua sunt uzate...dar nu imi puteam imagina ca in halu asta
                        am dat 200 ron pe 2-a bf goodrich uzate nici la jumate...eu zic ca e super bun pretul.
                        Acum mai caut inca 2-a
                        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                        Comment


                        • continental-urile din fabrica, dupa 33900 km, mai au in jur de 6 mm "carne" pe fata si pe spate vreo 6,5 mm
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by vitriol View Post
                            Nu stiu ce inseamna pentru tine mers normal. Pentru mine mers normal inseamna "mers cu traficul", adica te adaptezi conditiilor de trafic ca sa nu incurci. Nici sa mergi prea incet si sa stea lumea dupa tine, nici sa fii tu singur contra lumii si sa stai numai in depasiri ca lumea nu merge asa de tare cum vrei tu. Deci sa ziceam ca mergeam in coloana, cum mergea toata lumea si pur si simplu mie mi-a fugit fata...
                            Asa merg si eu, iar daca unul cu oltcit sau dacia 1310 e mai "viteaz" si ma depaseste la 110/h il las. In rest cel putin la munte nu am derapat niciodata iar majoritatea merg f incet pt a observa peisajul deci cam exclus sa iau o serpentina cu mai mult de 40-50. Vara asta am facut 5-6drumuri de munte cu niste amvelope debica destul de uzate si am mers si mai tare si mai usor si nu s a intamplat nimic, deci raman la concluzia veche

                            Comment


                            • La dracu'! Si eu care ma gandeam ca daca imi cumpar Dunlop-uri, astea fac pizza si cartofi prajiti! I've been screwed, adica pe romaneste, am fost insurubat!
                              Clar urmatoarele anvelope vor fi cele mai ieftine pe care le voi gasi, chiar si sh indiferent cat de tocite vor fi. Pana la urma ce ar putea face o anvelopa decat sa fie acolo la inventarul de piese, sa nu mearga masina direct pe jante.
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • foarte dezamagit in seara asta , masina subvireaza , derapeaza pe unele portiuni de asfalt
                                pana nu da zapada sau nu scade temperatura cum trebe la 5 grade celsius anvelopele de iarna sunt varzaaaa ! m-am intors pe drum in seara asta , ma asteptam la asa ceva si macar nu am tras de ele tare
                                cand le aveam pe cele michelin de vara si dunlop nu aveam nici o problema pe apa , vreme ploiasa , aiurea gumele de iarna parerea mea , cand e inghetzat si zapada isi fac datoria in rest .. pentru mie sunt egal cu 0
                                Its just a car ...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google