Ce Anvelope Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by vitriol View Post
    Spune-ne tati si noua, aveti secrete?
    Nici vorba tati!

    I'am dat omului un link, cu anvelopele pe care le folosesc eu si de care sunt f. multumit (BF Goodrich Profiler2).

    Inainte sa le cumpar pe'astea am cautat destul de mult pt. a gasi o anvelopa buna, cu un raport calitate-pret optim. Astfel, mi'am notat cateva site'uri care au preturi acceptabile...

    Deci, daca vreodata te pot ajuta cu ceva, nu e nicio problema.
    If it ain't broke, don't fix it!

    Comment


    • Originally posted by mitosu View Post
      dati-mi o mina de ajutor debica pasio sau barum brilliantis .
      cu oferta dacia eu m-am cam lecuit fiind pacalit cu placutele de frina ,tot asa la oferta,sa-mi puna autospeed ca fiind de origine ,acum ma gindesc ca orice vind ca promotie ceva e necurat la mijloc.
      Macar debica sunt mai ieftine. 160 lei/buc la Dedeman, cineva zicea si de 150 lei fara sa precizeze unde.

      Comment


      • Am gasit Debica la 144 ron pe un site...si daca achizitionai 4 buc. primeai si transport gratuit!
        If it ain't broke, don't fix it!

        Comment


        • Originally posted by vitriol View Post
          Pai da-i telefonul meu sa ne lamurim. Sau putem discuta si public daca vrei, zi-i sa-si faca cont aici si parlamentam pana ajungem la un numitor comun.
          Pentru mine, faptul ca a pregatit masini de raliu nu e un argument destul de puternic.
          P.S. Am zis ca profilul contribuie doar la 20 % din performanta anvelopei.
          Mda...cand spun ca a pregatit masini de raliu, iti spun ca a facut asta fizic...nu a stat pe youtube sa vada clipuri "iuti" sau pe forumuri...
          Probabil un argument puternic era sa iti zic ca are poze pe hi5 cu masini la prezentari...

          Comment


          • mi-am pus barum pe fata iar pe spate kormoran. este vreo problema?

            Comment


            • Niciuna...barum e putin peste Kormoran

              Comment


              • @vitriol - De acord cu tine, se pare ca am ramas suspendat pe scut, azi m-am uitat pe dedesubt si se vad urmele de noroi pe scut. Orice anvelopa este inutila in aceasta situatie. Acolo la fata locului nu aveam loc sa ma uit, nu se vedea nimic. Imi retrag cuvintele.

                Comment


                • Originally posted by florin6234 View Post
                  mi-am pus barum pe fata iar pe spate kormoran. este vreo problema?
                  Este o problema. Cauciucuri mai bune trebuie sa ai pe spate, nu neaparat pe fata.
                  Sau poti pastra configuratia actuala, insa cu mare grija la curbe.

                  Comment


                  • Originally posted by Ionut View Post
                    Mda...cand spun ca a pregatit masini de raliu, iti spun ca a facut asta fizic...nu a stat pe youtube sa vada clipuri "iuti" sau pe forumuri...
                    Probabil un argument puternic era sa iti zic ca are poze pe hi5 cu masini la prezentari...
                    Eu sunt convins ca a pregatit masini de raliu asa cum spui tu, doar ca nu mi-ai spus ce parere are de treaba cu 20%.
                    Asa ma stii tu pe mine, ca vorbesc din forumuri si poze de pe haifaiv?
                    @Dion: stai linistit, nu ai ce cuvinte sa retragi.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • Cezar, ne spui si noua de ce trebuie sa ai cauciucuri mai bune pe spate, nu neaparat pe fata? Ma refer la o explicatie tehnica. M-ai pus pe ganduri.

                      Comment


                      • pentru ca in viraje spatele e cel care pleaca. nu ai simtit niciodata? Eu cu kormoranele cu care o venit masina m-am trezit sa inceapa sa fuga, cu dunlop-urile de acum nu am mai simtit asa ceva. daca anvelopele proaste sunt pe fata ai sa ai un efect subvirator (cel putin asa imi imaginez, nu dati cu batul)
                        Don't touch! Never ever steal
                        Unless you're in for the kill

                        Comment


                        • offtopic: fata mai poti sa o controlezi din acceleratie si franele care sunt pe discuri,daca fuge spatele nu prea ai ce sa-i faci decat sa-l redresezi tot din fata asa ca la drift
                          http://img94.imageshack.us/img94/4346/fanecl.gif

                          Comment


                          • Eu am avut iarna asta cauciucuri de iarna pe fata si 'vestitele' kormorane pe spate.

                            Faza cu plecatul spatelui este mai mult mit in cazul Loganului, mai ales la ce motorizari lesinate sunt pe Logan.

                            Am facut teste de franare de urgenta pe uscat, pe ud si pe zapada. De asemenea am testat cateva curbe mai bruste pe zapada si apare o foarte usoara tendinta de plecare a spatelui, dar in nici un caz periculoasa sau atat de ampla pe cat zic unii.

                            Daca ai ABS cred ca riscurile tind spre zero asa ca nu mai speriati oamenii.
                            Logan GPL 1.4

                            Comment


                            • Iarna am avut Debica Frigo pe fata, pe spate Barum, nu a fugit spatele si nu reduc prea mult lacurbe. Vara pe fata Dunlop, pe spate Barum, tot asa, nu fuge spatele. Mai ales vara cred ca exista destula aderenta pe o anvelopa de pe spate, chiar de e marca low cost. Conditia e sa nu fie prea uzata. Cel putin, eu nu am auzit pe nimeni sa aiba problema aceasta in conditiile in care utilizeaza marci diferite de anvelope, fata-spate. Ideea e ca cee 2 cauciucuri de pe aceeasi punte sa fie aceeasi marca si mai ales cu acelasi grad de uzura. In Canada de ex, daca tai un cauciuc, la service te duci cu 2 cauciucuri identice si schimbi toata puntea (ma refer la anvelope). Altfel, nici nu se uita la tine. Ca asigurarile in ei or sa bata daca se intampla ceva din cauza cauciucului vechi ramas neschimbat.

                              Comment


                              • Puneti mana si cautati si voi, astia a' lu' Iuda, pe forumul asta mare si frumos, de ce nu e indicat sa ai anvelopele mai proaste pe spate. M-am plictisit eu de cate ori s-a explicat...
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google