Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ideea a plecat de la faptul ca sunt slabe all season ...
    poate cele dedicate iernii sunt mai mult decat ok, la fel cum cele de vara sunt premium ...
    pe skoda octavia tour 2004 de la servici sunt puse continentale, iarna trecuta cand erau noi mi s-au parut mult mai slabe decat debica frigo 2, pe uscat, pe ud, pe zapada, aderenta mai slaba la continentale ....
    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

    Comment


    • Debica Frigo erau aceeasi dimensiune cu Conti-urile ?
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • da, ambele 195 65 r15
        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

        Comment


        • Gurile rele zic ca sunt mai ieftine anvelopele prin BG. Are cineva informatii asupra subiectului?
          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

          Comment


          • cred si eu ca sunt mai ieftine, sa iei in septembrie cu 216 bucata, iar acum in momentul asta sa fie 288 aceeasi anvelopa, asta da prostire in masa pe fata ... dar nu ei sunt de vina, ci noi, ca tot se cumpara oricat ar fi de scumpe ...
            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

            Comment


            • Anvelopele de iarna la bulgari sunt mai ieftine doar alea SH, unde probabil nu se face specula ca pe meleagurile noastre, unde a ajuns niste opinci sa coste 100 lei bucata si culmea exista cumparatori.

              Alea noi sunt cam la fel si la ei, atat in magazine cat si online.




              Страницата не е открита


              Last edited by crull; 15 November 2011, 21:35.

              Comment


              • exista cumparatori, altfel nu vad cum in tm in bazar niste semperit-uri, ce-i drept, din 2010, dar uzate ca niste semi-slick-uri costau 110ron bucata, dar 175/14. la alea de 15 nici n-am mai intrebat...iar in supermarket, niste preturi de la nesimtire in sus, niste petarde de tigar (a nu se intelege ca sunt petarde, dar la pretul de 300ron/bucata, iti iei conti adevarate) costa cat o anvelopa premium.
                Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                Comment


                • un vecin si a luat azi GY Ultra Grip 7 care mai aveau maxim 2mm de carne. erau slickuri. ma intreba pe mine de ce mi am luat Marangoni noi la 230 /buc cand puteam sa imi iau ceva smecher sh cu 150 cat a dat el. cateodata raman interzis. dupa ce l am pus sa caute pe net grosimea minima admisa a gumelor a ramas si el interzis. acum cica se duce la aia inapoi sa le schimbe. si aia il asteapta cu bratele deschise
                  ne meritam soarta fratilor. cu varf si indesat

                  Comment


                  • Stiti sa imi spuneti si mie o solutie care ajuta cauciucul (in general nu neaparat anvelopa) sa nu mai imbatraneasca asa repede. Auzisem ceva de otet dar nu sunt sigur daca am retinut corect.

                    Intrebarea nu e despre anvelope doar ca nu am gasit in alta parte sa pun aceasta intrebare.

                    Comment


                    • Am citit mai demult intr-o revista,se numea "Autoturism",ca antigelul ar fi o solutie.Am testat de cateva ori si arata bine din punct de vedere estetic,nu stiu in timp daca intr-adevar previne imbatranirea cauciucului.
                      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                      Comment


                      • zilele trecute am vazut in praktiker o solutie care era destinata special prezervarii cauciucului. il spalai pufaiai pe el si il bagai in sac la racoare si intuneric

                        Comment


                        • Originally posted by D-FENS View Post
                          Am citit mai demult intr-o revista,se numea "Autoturism",ca antigelul ar fi o solutie.Am testat de cateva ori si arata bine din punct de vedere estetic,nu stiu in timp daca intr-adevar previne imbatranirea cauciucului.
                          ia`o simplu , o masina care sta ceva ani pe dreapta, de ce are furtunele de racire imbatranite ? din cauza ca nu mai circula prin ele antigelul...nu are rol si de lubrifiere ?
                          Ps. eu folosesc un silicon industrial , il cumpar din targ vitan , se gaseste la sticle de 0.5 si costa in jur de 15 ron , este albicios asa.

                          Comment


                          • Dar nu inteleg de ce va trebuie ceva impotriva imbatranirii?
                            Vreti sa mergeti mai mult de 4 ani cu o anvelopa?

                            Comment


                            • Exista solutii pentru curatat si regenerat alt fel de cauciucuri, de uz industrial, dar toate trateaza cauciucul la suprafata. Nu vad cum ar putea sa impiedice imbatranirea in profunzime.

                              Comment


                              • "Nu dati banii pe prostii,luati haine la copii"(prietene ,sotii)
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google