Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am pus o frana brusca pe la 130 la ora, pe fata Pirelli si pe spate Matador, iarna ambele, mi-a fugit spatele destul de naspa dar s-a redresat cand am luat picioru de pe frana.
    Nu recomand viteze mai mari de 100 cu gume de iarna.

    Comment


    • Originally posted by Niki B View Post
      Pai si atunci cu ce te ajuta pe tine in alegerea anvelopelor, faptul ca stii ca Pilot Super Sport sunt pe primul loc in anumite topuri sau ca Pirelli "incalta" Formula1?
      si pana la urma care? profiler 2 sau g grip?

      Comment


      • Originally posted by Dan_Ionut View Post
        Am pus o frana brusca pe la 130 la ora, pe fata Pirelli si pe spate Matador, iarna ambele, mi-a fugit spatele destul de naspa dar s-a redresat cand am luat picioru de pe frana.
        Nu recomand viteze mai mari de 100 cu gume de iarna.
        Pai la viteza aia nici cu cele de vara nu recomand si mai ales cu loganul care este usor pe spate.

        Comment


        • Originally posted by B997NDL View Post
          si pana la urma care? profiler 2 sau g grip?
          Eu ti'am zis parerea mea: Profiler2.

          Tu ai spus ca o sa comanzi Michelin sau BF G. G-Grip caci au review'uri mai bune. Acum vad ca ai ales Profiler... cine sa te mai inteleaga si pe tine? ))
          If it ain't broke, don't fix it!

          Comment


          • Originally posted by RAZVAN-005 View Post
            avand in vedere ca iarna se apropie de sfarsit o rugaminte am si eu.
            aveti idee unde sunt acum reduceri pentru anvelope de vara?
            ma intereseaza ceva de calitate pe 15. multumesc !
            Sa-ti amintesc faptul ca iarna, inca nu a inceput?
            Ia ce data vrei, 1 decembrie dupa calendar sau 21 decembrie dupa meteorologi.
            Oferte la gumele de iarna nu gasesti acum, poate prin februarie, martie.

            Comment


            • K'ule, bag de seama ca inca ti'e somn...
              If it ain't broke, don't fix it!

              Comment


              • Am angajat azi un grec sa doarma in locul meu.

                Daca era o gluma, era una prea fina.

                Anvelopele de vara sunt acum in depozite, nu la vanzare.
                Asa cum cele de iarna, nu sunt mai ieftine vara, nici astea de vara nu sunt mai ieftine acum. In Romania.
                Last edited by mr.K; 24 November 2011, 10:25.

                Comment


                • Originally posted by Dan_Ionut View Post
                  Am pus o frana brusca pe la 130 la ora, pe fata Pirelli si pe spate Matador, iarna ambele, mi-a fugit spatele destul de naspa dar s-a redresat cand am luat picioru de pe frana.
                  Nu recomand viteze mai mari de 100 cu gume de iarna.
                  Esti glumet doar , vrei sa merg pe autostrada cu 90km/h doar pentru ca ai testat tu frana si ceva nu a iesit bine? Eu zic sa verifici sistemul de franare. Daca nu ai ABS in mod sigur repartitorul de frana nu functioneaza.

                  Comment


                  • Originally posted by Niki B View Post
                    Eu ti'am zis parerea mea: Profiler2.

                    Tu ai spus ca o sa comanzi Michelin sau BF G. G-Grip caci au review'uri mai bune. Acum vad ca ai ales Profiler... cine sa te mai inteleaga si pe tine? ))
                    era vba de diferenta de bani dintre goodrich si michelin care nu era neglijabila am vbit cu ei si m-au linistit. nu mai au. g grip erau pana alaltaieri in stoc si normal ca la pretul ala s-au terminat au zis ca mai aduc la sfarsitul lui ianuarie, dar cred ca vor fi cu totul alte preturi.
                    am ales profiler 2 pt ca avea review-uri la fel de bune sau poate chiar mai bune ca g grip si avea 14 pe cand g grip avea doar 4 review-uri. deci mult mai subiectiv. mai au michelinurile dar la care m-am sucit !00% . am citit acolo ca au probleme maricele pe ud. multi spuneauasta. chiar prea multi. asa ca s-a dus ocazia sa-mi iau anvelope bune mai ieftin. daca am gandit-o prea mult...

                    Comment


                    • Originally posted by mr.K View Post
                      Sa-ti amintesc faptul ca iarna, inca nu a inceput?
                      Ia ce data vrei, 1 decembrie dupa calendar sau 21 decembrie dupa meteorologi.
                      Oferte la gumele de iarna nu gasesti acum, poate prin februarie, martie.
                      am spus reduceri pentru anvelope de vara. iar cu iarna pe sfarsite a fost o gluma pentru ca refuz sa ma gandesc ce va urma cand va da prima zapada. o zi buna !
                      Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                      Comment


                      • N-am mai putut adauga sa completez ideea, asa ca am scris mai jos.
                        Anvelopele de vara sunt acum in depozite, nu la vanzare.
                        Asa cum cele de iarna, nu sunt mai ieftine vara, nici astea de vara nu sunt mai ieftine acum. In Romania
                        Mai degraba vei lua anvelope de VARA la oferta, in primavara. Asa am facut de fiecare data cand am cautat anvelope de vara, iarna ma speriam de preturi iar in martie cumparam la pret bun.

                        refuz sa ma gandesc ce va urma cand va da prima zapada
                        Parca a nins si iernile trecute?
                        Last edited by mr.K; 24 November 2011, 12:23.

                        Comment


                        • Originally posted by mr.K View Post
                          N-am mai putut adauga sa completez ideea, asa ca am scris mai jos.


                          Mai degraba vei lua anvelope de VARA la oferta, in primavara. Asa am facut de fiecare data cand am cautat anvelope de vara, iarna ma speriam de preturi iar in martie cumparam la pret bun.
                          cum sa nu fie mai ieftine??! zi-mi si mie unde o sa mai gasesti tu enegy saver la 267 lei la vara?!



                          eu am dat 300 pe alpin4 in iulie. cauta sa vezi cat sunt acum...

                          Comment


                          • Anul asta a fost un caz aparte cu introducerea obligativitatii gumelor de iarna.

                            Da tu un telefon acolo unde ai pus linkul, ca eu am aflat alte preturi cand am vrut sa cumpar de pe net, odata. Plus transportul.... nu renta nicicum.
                            Last edited by mr.K; 24 November 2011, 12:43.

                            Comment


                            • Eu am negociat pretul, la un magazin on'line. Nu strica sa incerci.
                              If it ain't broke, don't fix it!

                              Comment


                              • Negocierea in Romania e ceva de genul "vrei, bine, nu vrei, mai cauta".
                                Pana si la Metro 10 pachete de cafea te costa 10x1 pachet.
                                Niki, tu poate ai fost multumit de ce a igasit pe net, alti au primit anvelope cu DOT cu 2 ani in ruma ca fabricatie.
                                Eu, in aceasta tarisoara, de pe net cumpar doar jucarii. Si nu platesc niciodata cu cardul pe net.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google