Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da dom'le, era o "promotie" d'aia gen "daca gasesti mai ieftin in alta parte... bla bla etc".

    Pac, pac, am scotocit nitel, am gasit in alta parte mai ieftin cu cativa lei, le'am trimis mail cu ce am gasit si raspunsul nu s'a lasat mult asteptat. Astfel, ei mi'au dat un pret si mai mic decat cel gasit de mine, scutirea de ecotaxa si transport gratuit.

    In felul asta, am iesit mai ieftin, fata de cei mai ieftini, cam cu 70-80 de lei, bani de care am profitat ca sa montez anvelopele, sa le echilibrez si sa beau si'o bere.
    If it ain't broke, don't fix it!

    Comment


    • Sau dai aia 80 de lei in plus la un magazin care ofera montarea si echilibrarea gratis si ai anvelopele mai rapid pe masina, fara sa astepti posta.

      Comment


      • Nu, pentru ca nu gaseam la magazin ceea ce voiam iar la orice alta anvelopa pretul era mult peste cel de pe net. Montaj si echilibrare gratuita nici nu se regasesc in vocabularul lor.

        Asta se intampla in 2009.
        If it ain't broke, don't fix it!

        Comment


        • Eu am luat Dunlop din Metro intr-o luna de februarie sub cel mai bun pret de pe net din perioada aia. Promotia a tinut o saptamana, dar stocul s-a terminat rapid.

          Pe net am gasit oferte bune ce nu corespundeau cu realitatea, sau nu mai aveau pe stoc, vorba vine, cred ca nu avusesera deloc.
          De-atunci nu mai cumpar decat ce vad.

          Comment


          • acum este la metro oferta la toata gama de anvelope de iarna. se ofera TVA-ul (24%) discount tip vaucher.
            Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

            Comment


            • Eu am luat BFG profiler2 de pe net, si aveau dot cu vreo 2 luni in urma, transport moca. Site-ul e acelasi de unde a luat si NDL ... Niki stiee...
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by mr.K View Post
                Anul asta a fost un caz aparte cu introducerea obligativitatii gumelor de iarna.

                Da tu un telefon acolo unde ai pus linkul, ca eu am aflat alte preturi cand am vrut sa cumpar de pe net, odata. Plus transportul.... nu renta nicicum.
                am dat inainte sa postez link-ul. si au asa cum e acolo. dar deja nu mai vreau sa dau 267 pe micheline. erau profiler 2 la 195.transportul e gratis daca cumperi set (4) . daca nu ma crezi da un tel maine si o sa te convingi. profiler 2 nu mai aveau de mult timp. dar g grip erau pana alaltaieri dar asa m-am tot gandit la alegerea mai buna ca am ramas cu "ea". in fiecare an de acum v-a fi ceva special. gandeste-te cat era euro in ian -feb cand au intrat in tara anvelopele astea. acum e deja 4.36 si mai asteptam. oricum se va scumpi tot si vom umbla cu resapate. inca n-am mirosit criza dar stai ca vine

                Originally posted by yrman View Post
                Eu am luat BFG profiler2 de pe net, si aveau dot cu vreo 2 luni in urma, transport moca. Site-ul e acelasi de unde a luat si NDL ... Niki stiee...
                eu n-am mai apucat. oricum nu mai aveau profiler 2. doar g grip. mi-a zis sa mai incerc la sfarsitul lui ianuarie, dar l-am intrebat daca vor fi alte preturi si a zis ca e mai mult decat posibil si asta a zis ca sa nu ma sperie probabil or veni la 300 in alte parti orice ciuruc pleaca de pe la 230-240. mi-e sa nu ajung sa regret ca n-am luat michelinurile la 267...

                Originally posted by RAZVAN-005 View Post
                acum este la metro oferta la toata gama de anvelope de iarna. se ofera TVA-ul (24%) discount tip vaucher.
                aveam legitimatie dar nu mai dau voie decat firmelor. si depinde...tva-ul din cat? stiu ca aveau preturi cam nasimtite la metro cat se dadeau ei de engrosisti
                Last edited by B997NDL; 24 November 2011, 18:59. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • NDL'ule, uite suna si la oamenii astia si vezi ce au pe stoc. E site'ul de care va povesteam mai sus. Daca ai noroc de pret bun, dai o bere cand trec prin Militari.
                  If it ain't broke, don't fix it!

                  Comment


                  • Originally posted by Niki B View Post
                    NDL'ule, uite suna si la oamenii astia si vezi ce au pe stoc. E site'ul de care va povesteam mai sus. Daca ai noroc de pret bun, dai o bere cand trec prin Militari.
                    multumesc mult!

                    binenteles ca dau!

                    n-au decat bridgestone B250 si pt ca sunt "H" costa cam mult: 334.69 unde ma duc eu cu "H" cand loganul la 160 ai senzatia ca decolezi?!

                    m-au cam speriat aia cu acvaplanarea la michelin.. ca poate ma riscam
                    Last edited by B997NDL; 24 November 2011, 19:13. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Ai sunat?

                      Am vazut si eu, daca filtrezi, apare doar Bridgestone, dar e posibil sa nu fie site'ul la zi...
                      If it ain't broke, don't fix it!

                      Comment


                      • good year ultra grip 8 la 314 lei/buc sunt super smecherie. pe linkul dat de tine. dar am deja de iarna

                        Comment


                        • Originally posted by Niki B View Post
                          Daca ai noroc de pret bun, dai o bere cand trec prin Militari.
                          Mai exact, pe Moinesti.
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • Eu mi-am luat Bf Goodrich.Pana acum se comporta excelent.Sunt incantat pentru banii care i-am dat.280 cauciucu (montaj si echilibrat gratuit).Nu fac zgomot la rulare (fata de Dunlop 3d),am mers si pe polei,am avut parte si de ceva franari mai zdravene si s-au comportat foarte bine.
                            sigpic

                            Comment


                            • Cand cautam anvelope de iarna am dat si eu peste o gramada de site-uri online care erau actualizate cu o luna in urma (ex: aveau pe site in stoc 10 modele iar cand sunam mai aveau 2-3) si am ajuns pana la urma aici si dupa un telefon am aflat ca site-ul este actualizat zilnic. Am dat comanda de Goodrich g-force winter si i-am spus omului sa-mi trimita anvelope produse in 2011 si i-am explicat ca daca sunt din alt an nu primesc coletul. Cand au venit am verificat DOT-urile si erau perechi cu 2411 si 2911, zic eu bine, oricum ele au obiceiul sa fie cate 2 roti pe punte si la anul o sa inversez fata/spate si tot asa .

                              Astazi am mers cu masina pe ploaie si sunt multumit, la franare au aderenta buna, chiar daca era ud pe jos abs-ul intra greu, acum sa vad cum stau pe zapada si pe ploaie in regim de autostrada.
                              Am vazut foarte multe masini in trafic cu acest tip de anvelopa.

                              PS: Am verificat acum site-ul si am vazut ca Goodrichurile s-au mai ieftinit. Eu le-am luat cu 230, dupa aia le-au facut 267, 297 iar acum sunt 266 lei. Chiar nu ma asteptam sa mai scada preturile.
                              Last edited by bad_hrc; 24 November 2011, 23:30.

                              Comment


                              • Originally posted by vitriol View Post
                                Mai exact, pe Moinesti.
                                la gedi.tu unde stai?

                                Originally posted by Pacco View Post
                                Eu mi-am luat Bf Goodrich.Pana acum se comporta excelent.Sunt incantat pentru banii care i-am dat.280 cauciucu (montaj si echilibrat gratuit).Nu fac zgomot la rulare (fata de Dunlop 3d),am mers si pe polei,am avut parte si de ceva franari mai zdravene si s-au comportat foarte bine.
                                ce model de goodrich? pe site erau 200 si le-am luftat

                                Originally posted by bad_hrc View Post
                                Cand cautam anvelope de iarna am dat si eu peste o gramada de site-uri online care erau actualizate cu o luna in urma (ex: aveau pe site in stoc 10 modele iar cand sunam mai aveau 2-3) si am ajuns pana la urma aici si dupa un telefon am aflat ca site-ul este actualizat zilnic. Am dat comanda de Goodrich g-force winter si i-am spus omului sa-mi trimita anvelope produse in 2011 si i-am explicat ca daca sunt din alt an nu primesc coletul. Cand au venit am verificat DOT-urile si erau perechi cu 2411 si 2911, zic eu bine, oricum ele au obiceiul sa fie cate 2 roti pe punte si la anul o sa inversez fata/spate si tot asa .

                                Astazi am mers cu masina pe ploaie si sunt multumit, la franare au aderenta buna, chiar daca era ud pe jos abs-ul intra greu, acum sa vad cum stau pe zapada si pe ploaie in regim de autostrada.
                                Am vazut foarte multe masini in trafic cu acest tip de anvelopa.

                                PS: Am verificat acum site-ul si am vazut ca Goodrichurile s-au mai ieftinit. Eu le-am luat cu 230, dupa aia le-au facut 267, 297 iar acum sunt 266 lei. Chiar nu ma asteptam sa mai scada preturile.
                                paide site-ul ala vbeam si noi. eu voiam de vara ca de iarna am alpin4 care sunt super. am fost azi pe ud si e ca si cum ai merge vara
                                Last edited by B997NDL; 25 November 2011, 00:21. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google