Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • si cine a sustinut asa ceva?! eu am zis si inainte ca fiecare merge cu ce vrea. nu inseamna ca nu-ti faci treaba cu altele. ce spun e ca in general calitatea genereaza diferenta de pret.

    ca sunt conti, pirelli sau mich e normal sa coste mai mult decat motrio. sau kormoran care de altfel sunt facute de mich si matador de conti. crezi ca ar scoate anvelope la fel de bune ca ts 830 sau a4 la preturi mici pt ca sa le distruga vanzarea anvelopelor premium?!
    Last edited by B997NDL; 7 December 2011, 15:36. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Ce "cearta" pe aici,,uite de necaz ca numai vine ninsoarea mult asteptata eu am dat jos anvelopele de iarna de frica uzurii ! Am mers prea mult cu ele pe vremea asta calda si deja s-au tocit un centimetru !

      Comment


      • mariane, ai terminat ? de-al dreacu te prind la vreo intalnire de nu-ti ciopartesc o bucata de cauciuc din mijloc, sa iti accentuez profilul
        @nea ca : vezi de ceara aia, care mai ie treaba ?
        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

        Comment


        • Da-o dreaqu de ceara, ca-i dau cu vaselina.
          Si cu geo tre' sa am o vorba, ca inota in galeata cu lapte de zor.

          Comment


          • Originally posted by B997NDL View Post
            si cine a sustinut asa ceva?! eu am zis si inainte ca fiecare merge cu ce vrea. nu inseamna ca nu-ti faci treaba cu altele. ce spun e ca in general calitatea genereaza diferenta de pret.

            ca sunt conti, pirelli sau mich e normal sa coste mai mult decat motrio. sau kormoran care de altfel sunt facute de mich si matador de conti. crezi ca ar scoate anvelope la fel de bune ca ts 830 sau a4 la preturi mici pt ca sa le distruga vanzarea anvelopelor premium?!
            Motrio sunt produse de Continental. Eu am Motrio luate din service cu garantie si atestat RAR, iar garantia este de Continental. Inainte sa le cumpar am incercat sa fac comparatie intre cele 2 anvelope si erau identice cu exceptia inscriptiei de pe ele ( Motrio VS Continental) + pret, iar certificatul de garantie si atestatul sunt aceleasi ( doar ca se completeaza dupa anvelopa)
            Megane II faza II 1.5dcI K9K

            http://www.loganclub.ro/forum/b_189_ygn_2-t41493.html

            Comment


            • Originally posted by samy0388 View Post
              mariane, ai terminat ? de-al dreacu te prind la vreo intalnire de nu-ti ciopartesc o bucata de cauciuc din mijloc, sa iti accentuez profilul
              Pana atunci o sa ajung pe table ca material din ala negru nu o sa mai am ca se va toci de tot si daca vrei te las sa scrijelesti cu un bold ceva pe interiorul jantei de tabla,,dar mi-e ca si aia se va toci din cauza caldurii de afara

              Comment


              • bai deci, nu mai zice d-astea, ca ranesti p-astia de au afinitati asupra astora, a4 cum sa se toceasca repede ma de la caldura ? da ce, mergi vara cu ele ?
                io zic sa le dai jos, oricum tu nu folosesti masina
                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                Comment


                • Asa am zis si eu,,le dau jos ca din cauza vitezei prea mari (170 la ora pe A2 ) au sarit niste bucati imense din profilul anvelopei A4
                  Deabia am ajuns pana acasa ca anvelopele erau deja numai ate si sarme si acu trebuie sa cumpar altele mai bune!

                  Comment


                  • ba, mananci o paine !
                    nu au bubuit ?
                    pe a2 ai dat 170 ?
                    pai prinde martoaga ta de 16v viteza aia ? si sa nu zici ca mai aveam 3 sferturi de pedala
                    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                    Comment


                    • Aseara am testat cauciucurile mele Riken produse sub licenta michelin......... am fost la Ranca si ningea,iar pe asfalt se asezase un strat de vreo 4-5 cm. Am zis si io ca tot omul sa vad cum se comporta si am coborat o panta ( mai abrupta ce-i drept)... cand sa ies "ciuciu"... Am incercat de vreo 10 ori dar nicio sansa asa ca am trecut la "prestatie" si dupa vreo juma' de ora am reusit si eu sa ies. concluzia este ca am cam pus-o anu' asta..........
                      Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                      Comment


                      • riken sunt slabe, am avut pe spate la nova si mereu fugeam de spate cu ea, pe fata avand debica ...
                        in weekend plec la paltinis, sa vedem acolo distractie ce rezolv caucioacele si revin cu impresii
                        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                        Comment


                        • Originally posted by samy0388 View Post
                          pe a2 ai dat 170 ?
                          pai prinde martoaga ta de 16v viteza aia ? si sa nu zici ca mai aveam 3 sferturi de pedala
                          Da mah,,dar la viteza aia anvelopele au devenit asa de instabile incat mergeam pe 4 benzi ( 2 normale,una de urgenta si aratura) si pendulam de pe una pe alta asa de rau incat am luat pastile de greata.
                          Zgomotul produs de anvelope era si ala asa de mare incat cu muzica la maxim nu faceam fata si la urma am bagat niste doape in urechi si tot degeaba

                          Iar cu viteza alta belea,,eram tractat de un 1.4 si i-am zis soferului din loganul ala sa stea potol cu pedala (ca mai avea 3 sferturi de pedala) ca altfel ma dezintegram pe A2.

                          Acu hai sa revenim ON TOPIC..."certati-va" mai departe,,,ca eu sunt multumit de ce am luat si montat pe loganul din dotare.Restul e CanCan.

                          Comment


                          • Am luat BFGoodrich cu 214 lei(DOT 4611) si jante tabla KFZ argintii cu 165 lei.Imi mai trebuie prezoane+montaj+directie si sunt gata de drum. )

                            Comment


                            • dar nu sunt 185/65R15, nu?
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • Ba sunt pentru logan , uite aici postul cu linkul http://www.loganclub.ro/forum/showpo...postcount=3182

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google