Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Shakar View Post
    Masina a venit cu Michelin Energy E3A nu Energy Saver (care sunt mai bune). Gasesti Energy Saver cu < 300 lei si merita, ca alternativa mai ieftina dar foarte buna ia-ti BF Goodrich Profiler 2. GY GT3 nu sunt spectaculoase deloc.

    PS - Dunlop FastResponse sunt excelente dar se uzeaza foarte repede, 2 seturi tin cam cat unul singur de la Michelin, fara sa renunti la multa performanta. Eu as recomanda Michelin, au durata de viata foarte mare in timp ce ofera si performanta.
    Masina mea a venit cu Energy Saver.

    Nu mai dezinformati lumea cu pretul de 267 ca nu e chiar asa. 267 e valabil doar daca iei 4 bucati, ori cam la toti cunoscutii am auzit ca vor doar 2 buc.
    Deci daca iti iei 2 buc, pretul este de 277 lei/buc.

    Comment


    • Noi vorbim de Michelin de pe acest site: http://www.anvelopejantepromotii.ro/...i.php?cod=8245
      Nu te obliga nimeni de pe acel site sa iei 4 cauciucuri doar ca daca iei 2 nu vei avea transport gratuit. Daca iei doar 2 nu iesi asa bine ca mai platesti si transportul care din cate stiu e scumput ca sunt voluminoase.

      Comment


      • Originally posted by controversatu View Post
        Masina mea a venit cu Energy Saver.

        Nu mai dezinformati lumea cu pretul de 267 ca nu e chiar asa. 267 e valabil doar daca iei 4 bucati, ori cam la toti cunoscutii am auzit ca vor doar 2 buc.
        Deci daca iti iei 2 buc, pretul este de 277 lei/buc.
        si ce mare diferenta?! 20 de lei?! eu mi-am luat 4 si in general nu asa se schimba anvelopele?

        si asa..atata timp cat semperit sunt 261 nu as ezita sa dau 277 pe en sav. care te tin mult mai mult. nu mai vorbesc de aderenta si silentiozitate.

        Originally posted by spanu View Post
        cu respect NDL aceeasi senzatie am simtit-o si eu cand m-am dat jos din sandero al meu (continental ecocontact 3) si am trecut pe loganul tatalui meu cu Kormoran.
        ar mai fi de precizat ca loganul nu avea ABS si l-am transformat in sanie pentru cateva secunde la 40 grade pe un bitum topit de caldura.

        p.s. barum sunt mai bune ca si Kormoran daca am citit eu bine impresiile unora de aici de pe forum.
        barumurile nu sunt rele pe uscat si destul de bune si pe ud, dar foarte zgomotoase comparativ ce energy saver.
        Last edited by B997NDL; 18 February 2012, 16:59. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Originally posted by controversatu View Post
          Masina mea a venit cu Energy Saver.

          Nu mai dezinformati lumea cu pretul de 267 ca nu e chiar asa. 267 e valabil doar daca iei 4 bucati, ori cam la toti cunoscutii am auzit ca vor doar 2 buc.
          Deci daca iti iei 2 buc, pretul este de 277 lei/buc.
          Poti sa faci o poza la anvelopele cu care a venit masina ta ? Chiar sunt curios. Toate loganurile pe care le-am vazut cu Michelin din fabrica erau Energy E3A.
          '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

          Comment


          • Multa lume zice ca E3A e tot una cu Energy Saver lafel cum multi inca cred ca anvelopele Kormoran K801 sunt all season

            Comment


            • Originally posted by Shakar View Post
              Poti sa faci o poza la anvelopele cu care a venit masina ta ? Chiar sunt curios. Toate loganurile pe care le-am vazut cu Michelin din fabrica erau Energy E3A.
              Prima data cand ma urc in pod o sa le fac o poza, momentan nu pot sa scot scara din magazie din cauza zapezii.

              Am mai facut rost de niste bani si acum situatia sta in felul urmator:
              Ce sa iau,
              -4 michelin energy saver cu 1068 lei
              sau
              -4 good year gt 3 cu 991.52 lei?

              Comment


              • Dintre astea doua, clar Michelin.
                If it ain't broke, don't fix it!

                Comment


                • eu pt drumurile din romania si viteza medie pe care o faci , mai ales daca umblii mai mult in oras , cred ca anvelopele resapate sunt cea mai buna alegere , alegere pe care o voi face si eu (la anvelope de iarna) la cele de vara merg pe anvelope noi
                  Its just a car ...

                  Comment


                  • radu, decat resapate cred ca e mai bine sh, la resapate exista riscul sa-ti zboare partea de rulare la sh nu ai riscul asta dezavantajul este ca ca sunt mai vechi si poti nimeri anvelope cu uzura inegala, dar nu ti le da nimeni degeaba asa ca oridum le verifici. Cele resapate au "carcasa" uneu anvelope vechi, eventual trasa invelita intr-un strat de 1-2mm de cauciuc nou doar ca sa-ti dea acea senzatie, ca noi nu sunt


                    Originally posted by controversatu View Post
                    Prima data cand ma urc in pod o sa le fac o poza, momentan nu pot sa scot scara din magazie din cauza zapezii.

                    Am mai facut rost de niste bani si acum situatia sta in felul urmator:
                    Ce sa iau,
                    -4 michelin energy saver cu 1068 lei
                    sau
                    -4 good year gt 3 cu 991.52 lei?
                    Dintre astea si eu as merge pe Energy Saver, cand se mai incalzeste vremea daca nu voi gasi Dunlop SP Fastresponse la un pret normal probabil tot michelin am sa iau si eu.

                    Comment


                    • Sunt foarte slabe GT3-urile.

                      Comment


                      • Originally posted by bad_hrc View Post
                        Dintre astea si eu as merge pe Energy Saver, cand se mai incalzeste vremea daca nu voi gasi Dunlop SP Fastresponse la un pret normal probabil tot michelin am sa iau si eu.
                        daca mai asatepti pana la incalzire nu mai gasesti nimic.. romanii in general asteapta si atunci va fi inghesuiala iar dealerii se vor simti bazati si vor scumpi. dupa mine, sigur asa va fi.

                        Comment


                        • Am zis sa mai astept in ideea sa iau ceva fabricat la finalul lui 2011 sau inceputul lui 2012 si as vrea sa vad pe viu cateva modele, sa pun mana Macar sa le vad prin magazine ca de cumparat tot de la magazine online am sa le iau pentru ca au preturi mai bune.
                          Acum sunt curios aici ce pret au avut in vara

                          Comment


                          • Esti croit pe Michelin?

                            Vezi ca pana in 200 lei/buc. gasesti BF Goodrich Profiler 2, iar pana la 250 lei/buc., Dunlop SP01.
                            If it ain't broke, don't fix it!

                            Comment


                            • Nu sunt croit pe nimic momentan
                              Tocmai din cauza asta vreau sa vad cateva modele care ma interesa pe viu, iar dupa aceea sa ma hotarasc.

                              Comment


                              • Eu as fi croit sa-mi cumpar BF Goodrich Profiler 2, imi place mult profilul dar mi-e teama sa nu fie prea sensibile pe drumurile pe care merg eu cel mai mult, adica neasfaltate, cu pietris, bolovani si multe gropi. Cealalta alternativa ar fi G-Grip tot de la Goodrich, la fel de bune per ansamblu, dar cu profil clasic.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google