Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Se pare ca multi au discutat pe aici degeaba si au explicat legea, termenul si conditiile de aplicare. Mai ales ca avem sursa de informare oficiala patru tuning ... ce rost are ca unii sa dea citate din lege si sa o explice?
    sigpic

    Comment


    • deci daca dau astazi cauciucurile jos..este legal? ca si data ma refer excludem o viitoare zapada in bucuresti facuta cu HAARP

      Comment


      • Legal este sa le dai jos si in ianuarie, daca nu circuli pe drumuri cu gheata, zapada sau polei.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • eu in fiecare an dau jos "ghetele" in luna aprilie ,ca sa nu am surprize.le pun inapoi la inceputul sau jumatatea lui octombrie.asa nu am avut niciodata belele sa raman impotmolit.
          Welcome to the Club, We Have Jackets !

          Comment


          • Si, daca ajungi la Balea, in iulie si este acolo zapada, sa mergi cu 4 roti de iarna in portbagaj (pana acolo) si sa le montezi la fatza locului.
            Simplu, nu?
            Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

            Comment


            • nu cred ca ma vezi pe mine pe Balea cu loganul.sau daca m-as duce as intreba inainte ce si cum, ca sa nu ma uit ca vaca la scanduri pe acolo.
              Welcome to the Club, We Have Jackets !

              Comment


              • Originally posted by slim_daddy40 View Post
                deci daca dau astazi cauciucurile jos..este legal? ca si data ma refer excludem o viitoare zapada in bucuresti facuta cu HAARP
                Acum 2 min. pe RRA, la meteo au anuntat ninsori slabe si lapovita in sud-est; asa ca mai lasa un timp anvelopele de iarna; nu se stie niciodata cum poate evolua vremea in martie.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • ms de informatie

                  Comment


                  • Isi mai aduce cineva aminte de treaba aia cu "temperaturi sub 7 grade"? Eu le voi schimba in momentul in care temperaturile vor trece de 7 grade si vor ramane peste aceasta temperatura inclusiv seara. Vad ca avem parte de 1-2 zile mai calduroase dupa care iar scad temperaturile, nu ar trebui sa ne gandim la anvelope de vara inca.

                    Comment


                    • Oricum imi e lene sa le schimb, sa revina pasarile calatoare mai intai.

                      Comment


                      • .
                        nu ar trebui sa ne gandim la anvelope de vara inca
                        .Pai unii vor sa schimbe anvelopele de iarna mai repede de frica sa nu le toceasca/uzeze mai repede. Cica alea de vara costa mai putin si in felul asta fac economie la material/cauciuc.
                        Vor sa tina anvelopele alea de iarna vreo 10 ani pe logan si eventual sa le lase mostenire copiilor si nepotilor ca sa aiba si ei ce toci. Loganul poate sa curga rugina din el pana atunci,,dar daca are anvelope de iarna ""NOI"" de acu 10 ani e foarte bine

                        Ps...
                        sa revina pasarile calatoare mai intai.
                        ...K,,eu astept sa se coaca ciresii de Mai si pe urma mai vedem .
                        Last edited by Ivan Marian; 8 March 2012, 12:01.

                        Comment


                        • Originally posted by dragos firoiu View Post
                          Vezi ca ai citat aiurea!
                          asa e! scuze! vorbeam cu geo_ultras

                          Comment


                          • sunt curios ce varsta ai tu. ca de soferii dastia ca tine sunt satul, chiar si la varsta mea

                            Comment


                            • mai mult de 18 deoarece spune ca este conducator auto. inseamna ca sunteti destul de apropiati )))))))
                              Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

                              Comment


                              • Originally posted by geo_ultras View Post
                                sunt curios ce varsta ai tu. ca de soferii dastia ca tine sunt satul, chiar si la varsta mea
                                46 de ani daca vrei, cand da caldura ne intalnim la o bere la gedi si te convingi
                                eu stiu cum erau iernile si pe vremea lui ceausescu. cand aveam 21 mai aveam de "facut" 3 ani de comunism.
                                Last edited by B997NDL; 8 March 2012, 17:28.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google