Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by KillerRapid View Post
    Cauciucurile sunt acestea link, deci au o singura pozitie in care pot fi montate, indiferent de roata, presupun.
    sunt doar unidirectionale. ai sageata pe ele, care indica sensul.
    sunt unele care sunt si unidirectionale si au si in/out la montare.
    dar oricum, la 1500 km nu prea conteaza ca nu le-ai insemnat.

    Comment


    • Exact asta am vrut si eu sa spun, ca sunt doar unidirectionale, doar ca nu imi venea "pe limba" cuvantul.

      Comment


      • Originally posted by B997NDL View Post
        le dejantezi. la 10000 km nu e chiar "mereu". mai ales la cele de iarna,
        pentru multi inseamna 3 ani.
        decat sa le dejantezi de 3-4 ori , sa le "frece" meseriasii flancul cu levierul ca sa faca galme , mai bine le lasi pe masina pana se toceste exteriorul pe fata , daca ai jante separate vara/iarna ...
        o/____\o
        (i)
        .........

        Comment


        • Ce anvelope de vara recomandati? Buget aproximativ 300 de lei/buc.
          Multumesc!

          Comment


          • Originally posted by ParuLuScorilo View Post
            Mai silentioase cu 1 db - era de asteptat, se deformeaza mai greu, e posibil sq simti drumul in popou ceva mai tare. Insesizabil, zic eu, la fel ca si zgomotul.
            Am ales 89V, si mi se pare ca nu mai scutura asa de tare fata de toyo-urile ce le aveam. DOT-ul imi place, 0313 dar sunt made in romania. Sper sa fie o alegere buna.
            zoom-zoom

            Comment


            • Originally posted by Dodo View Post
              Ce anvelope de vara recomandati? Buget aproximativ 300 de lei/buc.
              Multumesc!

              Debica Navigator

              Comment


              • Originally posted by Dodo View Post
                Ce anvelope de vara recomandati? Buget aproximativ 300 de lei/buc.
                Multumesc!
                continental contact5. as fi zis michelin dar vad ca nu mai au. eu am luat de la ei.
                oricum, toate au preturi bune. sau pirelli cinturato P1. In niciun caz debica mai ales allseason. sunt nici cal, nici magar.

                Comment


                • La unu din ele ma gandeam si eu,altele in dimensiunile de 185/65/15 nu cred ca gasesc.

                  Comment


                  • continentalul arata chiar f bine. "A" la sosea uda si "C" la consum...

                    Comment


                    • Original a fost postat de Dodo Vezi Post
                      Ce anvelope de vara recomandati? Buget aproximativ 300 de lei/buc.
                      Multumesc!
                      Recomand ce m-a multumit cel mai bine: Dunlop Sport SP01
                      Au ~45k si inca mai duc.

                      Continentalurile alea sunt bune dar se uzeaza repejor (cel putin cele dinainte de Contact5).
                      Dunlop are si aderenta si rezistenta mai mare la km.
                      Last edited by mr.K; 26 April 2013, 12:09.

                      Comment


                      • daca mai aveau, i-as fi recomandat michelin energy saver care chiar rezista un nr mare de km si se comporta foarte bine. eu sunt multumit de ele.

                        Comment


                        • http://www.jantesianvelope.ro/Anvelo...Vara-15141.htm - sunt aici stai linistit. De-aici am luat si anvelopele de iarna. Dar nu sunt lamurit ce inseamna S1.
                          Multumesc!

                          Comment


                          • habar n-am. am auzit ca ar fi cumva dedicate. eu am luat energy saver MO care cica ar fi de mertzan. asa ziceau pe un site. acum nu stiu ce sa zic...

                            Comment


                            • Inseamna ca intre timp Michelin a scos Energy Saver+, care economiseste cu nu stiu cate zeci la suta mai multa benzina decat modelul anterior... vrajeala tipica a reclamelor michelin...
                              ps: m-am uitat pe site: economie estimata de 60 de litri de benzina, pe durata de viata a anvelopei devin din ce in ce mai penibili
                              Last edited by ParuLuScorilo; 26 April 2013, 15:31.

                              Comment


                              • Tu ce anvelope ai recomanda? 185/65/15?
                                Multumesc!

                                http://www.shopmania.ro/anvelope/p-y...5-82v-27711662 am gasit anvelopele acestea.Se potrivesc oare pe jantele originale de Prestige?
                                Last edited by Dodo; 27 April 2013, 13:55. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google