Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Are numar cu WTS si d-aia.

    Acum, lasand gluma si analiza pe text, deoparte, ori treceti la subiect, ori trec eu la premiere.
    Pentru explicatii privind substraturile unei expresii, aveti la dispozitie mesageria privata.

    Multumesc pentru intelegere!
    If it ain't broke, don't fix it!

    Comment


    • Am 35 000 de km facuti cu Dunlop sp sport01 si sunt varza , pline de galme toate 4 anvelopele. Unele din galme sunt simetrice pe ambele parti ale anvelopei. Le-am tot laudat pana acum, dar degeaba. Mentionez ca nu am urcat borduri si ca nu am circulat pe drumuri f proaste ... poate am avut eu ghinion, dar Dunlop nu imi mai cumpar in veci. Mai stiu pe cineva cu aceleasi pb cu anvelope Dunlop, dar erau de iarna
      Last edited by gigiman; 9 May 2013, 14:32.

      Comment


      • Poti, te rog, sa pui si niste poze?
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • Nu cred ca se pot observa in poze, unele galme sunt vizibile, dar de altele iti dai seama doar la pipait.

          Comment


          • Ale mele SP01 au 45k (mare parte pe drumuri destul de proaste) si nu au galme. Zilele trecute le-am verificat. Nu stiu ce sa zic, dar cunosc mai multe persoane cu masini incaltate cu Dunlop si n-au probleme.
            Poate lotul din care le-ai achizitionat sa fi avut problema asta.

            Comment


            • se poate intampla orice la orice anvelopa, asta nu inseamna ca dunlop e de *****
              de exemplu am un coleg cu citroen c4 cu 28 mi km in bord, in 4 ani anvelopele lui michelin e3a dupa tot timpul asta nu aveau semne de uzura pe banda de rulare insa pe lateral erau atat de crapate incat a facut mail la michelin romania si i-au fost schimbate
              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

              Comment


              • Poate am avut eu ghinion, le-am cumparat din metro, garantie 2 ani, numai ca m-am trezit in a 3-a vara. Stiam ca una dintre ele stanga spate avea o galma, dar nu am dat importanta, daca le verificam atunci pe toate, era o treaba, faceam scandal... poate rezolvam ceva, dar asa caut bani de altele. Se simte putin in volan, dar e acceptabil. Ciudat e ca daca le pun pe alea de pe spate (care au fost doar pe spate) pe fata, trepidatul e mai pronuntat.

                kormoranele nu au facut galme

                Comment


                • se poate intampla orice la orice anvelopa,
                  Perfect adevarat. Ma uitam azi in parcare la masina unui coleg. Are Continental PremiumContact 205/55/16 si cele de pe fata au cate 2 galme. Gumele au maxim 30k.
                  Asta nu inseamna ca n-as cumpara PremiumContact.

                  Comment


                  • eu conduc pe drumuri destul de proaste dar si pe drumuri bune, n-am avut niciodata probleme cu anvelopele sa apara galme si am avut gume varza : matador, america, debica, kormoran
                    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                    Comment


                    • ma supar si imi iau anvelope ieftine, macar sa nu imi para rau

                      Comment


                      • ma supar si imi iau anvelope ieftine, macar sa nu imi para rau
                        Atunci ia Barum Brillantis, tin >60k, nu fac galme, aderenta relativ buna...
                        Cu din astea am primit masina, acum au aparut Brillantis 2 si cica ar fi si mai bune decat primele.

                        Comment


                        • Si eu am SP01 de vreo 6 sezoane si peste 45k, dar nu am nicio problema. Ba chiar pot sa spun ca inca sunt super aderente, inca merg cu 160 fara sa trepideze volanul, iar la ultima echilibrare doar o singura roata a luat 20g de plumb, restul au avut nevoie de 5-10g.
                          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                          Comment


                          • chiar la barum ma gandeam, o sa vad ce gasesc. imi este ciuda de dunlop-uri ca am dat bani multi si uzura lor e pe la jumate, deci mai mergeau, dar parca nici nu circul linistit daca la stiu cu probleme

                            Comment


                            • fara briliantis ! am mers cu un partner cu barum d'astea si era sa fac accident cand am dat de o portiune de drum uda. noroc ca aveam 30 la ora ...
                              o/____\o
                              (i)
                              .........

                              Comment


                              • Pai si ieftine si cu aderenta, si sa nu faca galme, eu nu stiu.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google