Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Acum 2 ani erau mult mai putine.
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • Pentru ca nu erau obligatorii iarna. Acum ca au fost obligati sa-si ia anvelope de iarna merg cu ele si vara, pentru ca nu ii amendeaza nimeni (nici nu au temei legal). Iar daca te pocnesc iti inmaneaza un RCA valabil dar facut la Carpatica sau Euroins.

      Comment


      • Normal e sa existe lege si pentru anvelopele de vara daca au facut cu cele de iarna. Dar vorbim de Romania, ce e in regula in tara asta?

        Sent from my GT-I9100 using Forum Runner

        Comment


        • pe jante de 17 ce cauciucuri merg sa aiba balon cat mai mare, dar sa incapa la logan.

          Comment


          • e bine sa pastrezi diametrul total al rotii echivalent originalului, adica 62.15 cm pentru a nu influenta kilometrajul, acceleratia masinii, franele si dinamica; dimensiune compatibila fara mare diferenta ar fi 205 50 R17, poti incerca si cu 205 55 r17 dar deja sunt cam mari si cu siguranta va arata urat
            joaca-te aici cu dimensiunile http://www.anvelopeweb.ro/help/dimensiuni
            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

            Comment


            • Ce anvelope pentru vara , recomandati ?
              Fac referire la Nakang NS2 , Yokohama Parada 2 , BF Goodrich G-Force Profiler , Vredestein Sportrac 3 .

              Comment


              • Din pacate am luat un holsurub in pneul kormoron de pe dreapta spate....am fost la vulcanizare si angajatul de acolo (avind bautura in cap) a zis ca nu se mai pepiceste pneul si a pus un sunur....cineva mi-a zis ca e periculos sa merg cu sunur deoarece exista riscul de explozie....Este adevarat???? E mai indicat sa iau un Kormoron la sh decit sa ma mai duc la vulcanizare?

                Comment


                • n-ai nicio treaba cu snuru ala. eu am unu de vreo 2 ani pus in cauciuc si nu s-a intamplat nimic.

                  Comment


                  • o fi baut ala ceva, dar spunea adevarul. mergi linistit, asa se repara cauciucurile acum.
                    iti doresc sa ai bani sa nu mai cumperi niciodata kormoron sau sh.

                    Comment


                    • Am kormoroane astea de vara...iarna am dunlop

                      Comment


                      • Si vara esti in siguranta?
                        Ca iarna poti avea si gume cu tinte, pericolul e oricum mare pe zapada si gheata.

                        Kormoran s-a inventat doar pentru ca masina sa nu mearga direct pe janta. Atat.

                        Comment


                        • Originally posted by Nimeni View Post
                          Ce anvelope pentru vara , recomandati ?
                          Fac referire la Nakang NS2 , Yokohama Parada 2 , BF Goodrich G-Force Profiler , Vredestein Sportrac 3 .
                          Bf Goodrich G-Force am eu si sunt foarte multumit de ele numai sa nu le folosesti si vara ca se tocesc repede,au un cauciuc foarte moale.
                          "light up the darkness" Bob Marley

                          Comment


                          • Originally posted by mr.K View Post
                            Kormoran s-a inventat doar pentru ca masina sa nu mearga direct pe janta. Atat.
                            Exceptional!

                            Comment


                            • @juann: Nu se întâmplă nimic dacă mergi cu acel şnur în cauciuc, atâta timp cât ţine bine presiunea e ok.
                              Cel mai nou proiect auto din România!
                              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                              Comment


                              • Originally posted by Nimeni View Post
                                Ce anvelope pentru vara , recomandati ?
                                Fac referire la Nakang NS2 , Yokohama Parada 2 , BF Goodrich G-Force Profiler , Vredestein Sportrac 3 .
                                Yokohama si Vredestein.
                                Nakang e low-cost
                                BF e ceva mai mediu
                                Ceilalti face anvelope mai bunicele.
                                Totusi, sunt la aceleasi preturi?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google