Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cu placere. eu am alpin 4, dar am vazut un top in auto pro unde conti ts 850 erau pe primul loc. culmea e ca alpinurile sunt mai scumpe cu vreo 20 de lei.
    poate la urmatoarea schimbare...

    Comment


    • conti ts 830 mi se par mai bune decat a4, cel putin pe fata in cazul loganului...
      Keep walking...

      Comment


      • NDL-ule, decat conti, mai bine rotex. Parerea mea

        Comment


        • @Razvy
          le-ai avut pe masina si stii ? eu nu le-am avut si nu ma pot pronunta,
          dar vad ca exista "n" topuri care zic cam acelasi lucru.

          Daca ne gandim la iernile geroase din ultimii ani, orice sofer ar trebuie sa isi puna urmatoarea intrebare : ,,Ce anvelope de iarna ar trebui sa-mi cumpar?”. Auto Express a gasit raspunsul la aceasta intrebare dupa 12 teste desfasurate pe o perioada de doua saptamani. Primele teste s-au desfasurat in nordul inghetat al Suediei,

          ma refeream strict la ts 850. si oricum sunt printre producatorii de top.

          uite ce zic ADAC, OAMTC si TCS
          Our Goal: Healthy Mobility - clean, safe and connected. Our heart beats for this. Learn more about it on our homepage.
          Last edited by B997NDL; 26 October 2013, 12:16.

          Comment


          • Prefer topurile făcute de utilizatori celor făcute de reviste. Nu prea greşeşti alegând astfel. Când am luat Alpin A4 acolo m-am uitat. Şi nu regret deloc.
            Last edited by ursamajor; 26 October 2013, 15:16.
            Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
            Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

            Comment


            • asa e. utilizatorii folosesc un singur brand, cel mult 2-3 si isi dau cu parerea nestiind ce sa ceara de la un cauciuc. e foarte precisa aprecierea.

              in asta, facut de "piata", barum e pe 7, inaintea multor altora mult mai bune.
              inclusiv a4.
              2013 Winter Tyre Overview Braking,tyre reviews,tire rating,tyre review,tire review, tyre, tire, review, ratings
              Last edited by B997NDL; 26 October 2013, 15:38. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Vezi că ăla nu e clasament făcut de utilizatori, ci de Auto Bild. Utilizatorii dau doar note/procente. Mai caută! ;)
                Iar la caucioace ce trec de 90% (adică alea Premium) să i-o spuneţi voi lu' Mutu că deosebiţi ceva. Cumpăraţi după preţ, cu cât mai mic, cu-atât mai bun.
                Last edited by ursamajor; 26 October 2013, 17:31.
                Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                Comment


                • la anvelope de vara intre good year gt3, bf goodrich, bridgestone turnaza, continental ecocontact 5 si michelin enery saver nu am simtit absolut nicio diferenta!
                  Keep walking...

                  Comment


                  • ...in conditiile in care Turanza si EcoContact5 sunt la ani lumina distanta de GT3-uri.
                    If it ain't broke, don't fix it!

                    Comment


                    • Si ADAC ce voiati sa scoata pe primul loc, Michelin?
                      Oricum, la 185/65/15 clasamentele pot arata altfel.

                      Comment


                      • Originally posted by Niki View Post
                        ...in conditiile in care Turanza si EcoContact5 sunt la ani lumina distanta de GT3-uri.
                        cei-i drept gt3 pe logan si turanza,bf pe octavia...dar nu stiu cum aud unii nu stiu ce zgomote la rulare...ca au talonul dur si alte bazaconii! eu nu am simtit vreo diferenta notabila! iar acum pe loganul 2 am conti ecohaoac5 si nu simt nimic fata de gt3!

                        La anvelopele de iarna consider ca good year si continental sunt peste michelin ca si tractiune in zapada...in rest tot dracu ala e!
                        Keep walking...

                        Comment


                        • Diferenta intre o anvelopa entry-level si una premium, ar trebui sa o simta si ultimul profan din domeniu, in cazul unei franari de urgenta.
                          Cu toate ca nu trebuie sa ai ureche muzicala pentru a percepe diferentele de zgomot la rulare dintre doua anvelope...
                          If it ain't broke, don't fix it!

                          Comment


                          • Am franat bine cu gt3...era sa o iau pe una pe capota ca a sarit ca vita de pe trotuar! sa fi avut un 40 la ora...
                            Keep walking...

                            Comment


                            • NDL-ule, Rotex am folosit pe batrana dacie si folosesc ai mei pe golf, sunt facute de michelin.
                              Eu folosesc Vredestein pt vara si urmeaza sa le schimb si pe cele de iarna. Am avut pirelli snow sport si am fost multumit de ele. Acum am niste porcarii de la continental, habar nu am ce model si vreau sa le schimb cu vredestein. Nu am folosit pana acum vredestein de iarna, acum le voi incerca. Daca nu imi convin, trec inapoi la pirelli
                              Crede-ma ca am folosit destule marci si doar de unele am fost multumit.

                              Comment


                              • salut m-am uitat cateva zile pe acest topic sa ma conving si pana la urma am decis sa achizionez 4 gume conti ts850 am dat 278 lei pe bucata de la un magazin de aici de la mn din mioveni cu anul a fost o problema de abia am gasit unele de la sfarsitul lui 2012 dot 4912 sper ca am facut o alegere buna

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google