Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Multumesc de sfat . La 185/65/15 nu ma pricep si nu am vazut "v"-uri asa ca nu stiam care sunt mai aderente, mai calitative in principiu, nu Barum Bravuris sau Kormoran K801...
    4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

    Comment


    • in clasa premium cam toate sunt la fel, conti premium contact, michelin pilot primacy, goodyear efficient grip
      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

      Comment


      • Deci fara categoriile ECO sa inteleg .
        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

        Comment


        • Cam da, orice marca ai alege scump=aderent.
          uite aici viteza, http://www.pro motor. ro/masini-noi/...-12367282/pag2
          si eu as merge pe continental, atat vara cat si iarna
          PS:continental sportcontact 5
          Last edited by 827sam; 23 June 2014, 11:29.
          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

          Comment


          • Nu functioneaza link-ul, mai incearca odata.

            La RAR oricum trebuie sa merg, o sa iau si cele 4 195/50/R15 cu mine si ma voi interesa cam cat ar costa sa le omologhez, nu ma costa nimic sa incerc...

            Daca nu, 185/65/R15 BUNE...
            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

            Comment


            • Originally posted by aleXpeed View Post
              Multumesc de sfat . La 185/65/15 nu ma pricep si nu am vazut "v"-uri asa ca nu stiam care sunt mai aderente, mai calitative in principiu, nu Barum Bravuris sau Kormoran K801...
              BF Goodrich Profiler2 - sunt "V"-uri si exista si pe dimensiunea 185/65/15.
              Aderenta foarte buna si pe asfalt umed, pe uscat nici nu se mai pune problema.
              Acum nu sunt sigur daca se mai gasesc la vreun magazin on-line, dar poti incepe cautarile.
              If it ain't broke, don't fix it!

              Comment


              • Din cate stiu eu bfg profiler 2 si vredestein sportrac 3 pe dimensiunile loganului s-au produs pana in 2011. In vara aia am vrut eu sa optez pentru oricare din variante ai nu am mai gasit pe nicaieri.
                Am luat hi-trac2 si am incetat sa mai urmaresc piata.
                Last edited by bad_hrc; 23 June 2014, 19:23.

                Comment


                • Salutare! Am achizitionat acum o saptamana 4 anvelope 185/65/15 Barum brillantis 2 by Continental pt logan 1.5 dci.
                  Pret: 178.87 buc., montaj si echilibrat gratuit,
                  Stabilitate: Buna,
                  Manevrabilitate: Buna,
                  Distanta de franare: nu am avut nevoie sa franez brusc,
                  Zgomot: foarte galagioase (vuet continuu de la 40km/h parca as avea un motor V8)fata de Michelin X energy la care nu am avut nici un repros si au tinut 6 ani 90 de mii/km
                  Per total: 1.imi trebuie un system audio performant) 2. pentru utilizare normala si decenta sunt bune.
                  Am sa revin cu pareri despre ele cand o sa le scot la drum intins.

                  Comment


                  • Le-ai luat la pret bun.
                    Comparatia cu Michelin nu-si are rostul, cu Barum te duci sanie la franare brusca si pe uscat, daca asfaltul e neted. Intra in profil pietricele si acolo raman, asta le face si mai zgomotoase.

                    Comment


                    • Originally posted by mr.K View Post
                      Intra in profil pietricele si acolo raman, asta le face si mai zgomotoase.
                      M-au zapacit de creier ani la randu' pietricele de-astea infipte-n profil care "chitaiau" la rulaj. Al drecu daca sareau de acolo...doar daca se toceau, altfel nu scapam de zgomot. La viteze mari nu se mai aud, da' la mers prin oras, da.
                      Acu' am scapat de pietricele de cand am uzura destu de pronuntata la michelinuri.

                      Comment


                      • Originally posted by Kojak View Post
                        M-au zapacit de creier ani la randu' pietricele de-astea infipte-n profil care "chitaiau" la rulaj. Al drecu daca sareau de acolo...doar daca se toceau, altfel nu scapam de zgomot.
                        Eu încă încerc să mă obişnuiesc cu ele.

                        Comment


                        • Iti zic io cand o sa te obisnuiesti...cand o sa se uzeze canalul de profil suficient de mult ca sa nu le mai "stocheze".

                          Comment


                          • Când se uzează profilul mi-e teamă că le voi şi schimba

                            Comment


                            • depinde de gradul de uzura, ca si astea se uzeaza treptat...hai ca mai merg si anu' asta, ba si la anu'...si tot asa, nici nu stii cand ajungi sa ai faci cu ele 6 ani, ca mine.

                              Comment


                              • Asta e punctul forte la Barum, ca tin multi km.
                                Doar Kormoranele tineau mai mult.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google