Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 5 ani... deja nu mai putem vorbi de anvelope noi, ci de anvelope vechi neutilizate. Aia au golit ceva depozite de prin Vest.
    Totusi 4 Dunlop SP01 daca le cumperi la 720 de lei, iese 180 de lei pe anvelopa, daca stii ca mergi in urmatorii 2 ani destui km, merita banii.
    Last edited by mr.K; 3 September 2014, 14:39.

    Comment


    • asa i-am zis si eu, insa el batman, batman

      asa a zis si el, unde naiba mai gaseste Dunlop la 180 Ron. Gumele aratau OK, nu aveau crapaturi sau alte semne de imbatranire, aveau etichete pe ele
      Last edited by 77sky; 3 September 2014, 15:20. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Niste Dunlop cu DOT din 09, dupa 50k in 4 ani pe masina mea, aratau inca bine din punct de vedere al imbatranirii cauciucului, erau uzate doar de la rulare.

        Comment


        • Ieri, si-a montat un coleg pe masina doua Continental PremiumContact, DOT 2701 si 3101, ambele fiind rezerve neutilizate vreodata. Anvelope de 13 ani!!!
          M-a uimit starea in care se aflau anvelopele, acestea fiind, chiar daca-i greu de crezut, impecabile, fara urma de crapaturi.
          Sunt de acord, totusi, ca mai mult de doua sezoane ar fi riscant sa le foloseasca. Chiar sunt curios de evolutia lor.
          If it ain't broke, don't fix it!

          Comment


          • Eu nu asi avea curajul sa rulez cu niste anvelope din 2001, poate doar in oras... poate.
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • Rezervele stau la intuneric in portbagaj. Razele UV si ozonul (ala produs la sudura de exemplu, nu ala de la munte) imbatranesc anvelopele, ca nu sunt vii sa se uzeze celulele.
              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

              Comment


              • Va salut, va cer o parere legat de alegerea unor anvelope de iarna. Bugetul fiind limitat am de ales intre:
                - DAYTON DW510 190 ron
                - DEBICA Frigo 2 190 ron
                - GENERAL TIRE Altimax Winter Plus 205 ron
                - VIKING SnowTech II 210 ron
                - HANKOOK Winter I cept Rs 212 ron
                - BARUM Polaris 3 220 ron

                Cam asta am gasit, care cosiderati ca merita?
                Multumesc

                Comment


                • Multi iti vor spune sa alegi Debica Frigo 2, in banii aia e o alegere cat se poate de buna, cred ca e cea mai vanduta anvelopa de iarna printre posesorii de Logan.

                  Comment


                  • Merci, de Hankook ce parere aveti, am vazut ca stau binisor prin teste.

                    Comment


                    • Debica Frigo 2... clar
                      SA NU CUMVA SA CUMPERI VIKING !
                      Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                      Comment


                      • Ok, no Viking

                        Comment


                        • EU am avut hankook pe cateva masini, si mi-au parut cele mai proaste anvelope.

                          Comment


                          • ok, nici Hankook
                            Inclin spre Debica sau Barum, merita diferenta de pret intre ele ?

                            Comment


                            • ai doua variante :

                              ori mergi pe buget si iei http://anvelopejantepromotii.ro/3186...a-model:Frigo2

                              ori mergi pe premium daca ziceai ca ai buget de 220/buc pentru barum polaris mai bine iei asta


                              barum nu merita 220 lei in comparatie cu un continental
                              ce mi-e cu 150 ron in plus ori in minus la un set de anvelope ce le vei folosi minim 4 ani fara niciun stres

                              eu de acolo am luat in 2011 anvelope, debica frigo2, transport gratuit, au anvelope cu dot recent
                              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                              Comment


                              • Ok, merci, inteleg ca pe segmentul low-cost Debica ar fi singurele care merita

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google