Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by alinushus View Post
    ok, nici Hankook
    Inclin spre Debica sau Barum, merita diferenta de pret intre ele ?
    Debica se comporta mai bine pe zapada, Barum se comporta mai bine pe asfalt.
    Eu unul n-as da diferenta pentru Barum, mai bine pui carburant de banii aia si te plimbi cand ninge ca sa probezi noile anvelope.

    Comment


    • Debica, dar sa fie cu dot 2014
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • Ok, Debica cu DOT 2014 sa fie.
        Merci

        Comment


        • Confirm Debica Frigo 2. Profil f bun si carnea moale. Rulezi cu ele 5-6 ierni fara probleme. Dar asa cum au spus si altii, sa fie cu DOT 2014.
          sigpic

          Comment


          • Merci, am dat comanda pentru Debica

            Comment


            • Ceva pareri despre RIKEN SNOWTIME B2 ?

              Comment


              • bunicele, le-am avut pe logan si erau rezonabile.

                Un raport bun pret calitate

                Comment


                • Originally posted by Nimeni View Post
                  Ceva pareri despre RIKEN SNOWTIME B2 ?


                  sunt proaste, de banii aia sigur gasesti ceva mai bun, anvelopele alea n-au nicio treaba cu zapada, gheata sau cu asfaltul ud, te duci sanie pe orice tip de suprafata
                  Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                  Comment


                  • Mai sa fie.

                    Am mers cu ele 2 ierni, inclusiv pe zapada batatorita de pe DN 2A unde mergeam cu 80km/h si eram in deplin control aspura masinii.
                    Iarna ieseam fara probleme din spatele blocului unde nu se intervenea cu plugul si zapada era de 20 cm, sleauri urme de masini etc.
                    N-aveau nici o treaba.

                    Comment


                    • "nici o" se scrie legat, "nicio"

                      le-am folosit o iarna pe supernova si imi fugea spatele intr-o veselie, n-as mai lua riken vreodata.
                      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                      Comment


                      • Da, Dl Pruteanu vad ca nu ma ierti deloc.

                        Stiu ca se scrie impreunat insa tot despreunat scriu. N-am fost de acord cu treaba asta atunci cand s-a reglementat.

                        NU stiu cum fugea spatele la tine... poate aveai frana de mana trasa. N-ai verificat?

                        Incearca sa pleci de pe loc fara frana de mana trasa .
                        Last edited by Drogas; 15 September 2014, 11:02.

                        Comment


                        • Ok, cum crezi.
                          Eu nu-mi permit sa contest schimbarile lingvistice, daca matale ai cunostintele necesare, jos palaria.
                          Cat despre frana de mana trasa, n-am deloc.

                          Defapt, esti in masura sa dai sfaturi legat de anvelope ?
                          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                          Comment


                          • Conteaza si cum apesi acceleratia si cum conduci, pe vremuri se mergea iarna cu gume de vara. Si se urca poiana si asa, se si cobora...
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • Discutam despre anvelope de iarna, pentru iarna, da?
                              Ca unul "poate" sa conduca si cu opinci montana, de vara, iarna...in ce conditii de siguranta-nule, asta-i cu totul alta poveste.
                              Si eu am rulat avand ContinentalEcoContact, pana in iarna 2010-2011 (cand am trecut la dedicate), INSA nu as mai conduce cu cele de vara, iarna si, mai ales, as alege nici gume bune.

                              Deh! Atunci simti, cu adevarat, diferenta intre anvelope bune si unele cu care "sa te descurci"
                              Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                              Comment


                              • Originally posted by 77sky View Post
                                ..., INSA nu as mai conduce cu cele de vara, iarna si, mai ales, as alege nişte gume bune.
                                Ca să se înţeleagă ce ai vrut să spui

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google