Roviniete Pe Parbriz

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Roviniete Pe Parbriz

    Stiti cumva daca poti fi amendat pentru ca nu ai lipit vinieta (RCA sau rovinieta-taxa drum) pe parbriz?E amenda exclusiv pt asa ceva?Daca ai actele de la ele...Eu am lipit RCA-ul cu o banda izolanta de parbriz sa il pot da usor jos cand expira, e ok?

  • #2
    Eu pana acum n-am avut vigneta pe parbriz,acum mi-am luat pe un an si am lipit-o.Vizavi de rca eu n-am avut-o lipita nici o data pe parbriz si nu sa luat politia de mine.Eu zic ca e bine ca le ai in regula,de lipit pe parbriz se mai iarta.

    Comment


    • #3
      nici eu nu lipest tampenii pe parbriz...imi ia din vizibilitate....dar le am printre acte.
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • #4
        Eu nu ii inteleg pe uni cum le place sa umple parbrizul cu toate prostiile asigurare,rovinieta si altele ca expira si trebe data jos va place sa faceti colectie,nu te amendeaza nimeni o ti in torpedou cu actele masini!

        Comment


        • #5
          Daca vrea organul,va frige.Locul rovignetei este pe parbriz nu in portofel...De dezlipit nu-i problema,se rezolva cu o lama si un pic de benzina.
          Succes!
          Forum neinteresant. Delogat definitiv.

          Comment


          • #6
            Sunt de acord cu d-fens. In afara de rovigneta, asigurare si poate un permis de libera trecere pentru unii altceva nu tii in parbriz. Pe mine ma amuza mai tare aia care tin pomu de craciun la oglinda da nu au nicio chestie d-asta gen act lipit in parbriz
            If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

            Comment


            • #7
              esti obligat sa lipesti pe parbriz in stanga jos rovigneta. scrie si pe ea, ca nu e valabila daca nu o lipesti. de rca nu se leaga nimeni.
              si faza cu datu` jos e o joaca...se da foarte usor.
              Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

              Comment


              • #8
                De RCA nu cred ca o sa se lege nimeni ca nu ai actibildu ala aiurit lipit pe parbriz, nu de alta,dar pe mine m-a oprit politia de vre-o cateva ori pentru alte chestii,iar cand ia-m prezentat actele la organ,nu a zis nimica ca nu am tampenia aia de la Rca lipita pe parbriz , iar de Rovigneta nu pot sa zic nimica, pentru ca de vre-o 2 ani nici nu mi-am mai procurat asa ceva))
                Last edited by wizard24; 3 August 2009, 23:02.
                sigpic

                Comment


                • #9
                  revin cu o precizare:

                  am fost martor la o tamponare intre un autobuz si un discovery 3 (tanti bucuresteanca si vinovata), si la sectia tamponari politaiu i-a cerut rca-ul. a zis ca nu il are, ca e acasa, si ca are doar bulina din geam. i-a zis din start ca aia nu e valabila...
                  Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                  Comment


                  • #10
                    Dar daca bulina de la rovigneta am lipit-o in alt colt? La mine este in dreapta sus... dupa ce am lipit-o am vazut ca iti specifica si coltul in care trebuia...
                    GL-22-TOF

                    Comment


                    • #11
                      am mai vazut o masina cu rovigneta de un an pusa in dreapta sus. cred ca treaba asta este mai discutabila, ca oricum, o data lipita, nu o mai dai jos intreaga. ii spui ca n-ai stiut sau ca ti-a lipit-o prietena/sotia si nu a vazut cum trebuia pusa, ca ea stia de la cea veche ca nu conteaza...dar important e ca o ai. ca sa inteleaga nenea cu uniforma si sa te crute, ca alta data nu mai faci
                      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                      Comment


                      • #12
                        Am si eu o curiozitate

                        Chiar e necesar acest topic, atat timp cat aceste lucruri s-au discutat deja pe cel cu "traditie" "Rovinieta" ?
                        Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                        Comment


                        • #13
                          Nu toata lumea stie sa se uite unde trebe sa lipeasca rovinieta pentru unu este bun acest topic parerea mea!

                          Comment


                          • #14
                            Ramane deschis...
                            Si ca sa fiu si eu la subiect , ca zice lumea ca-s rau si negru in ceru gurii
                            Am vazut pe o masina , rovinieta si bulina de rca lipite pe luneta...

                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Pe ambele rovigneta si rca scrie ca trebuie lipite pe parbriz ...eu am facut de curand rca pe 1 an si nu mi-a mai dat acel autocolant
                              In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google