Cum procedam la intalnirea cu Garcea?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    knd veniti la brasov....radare sunt in : golane albe simple, golane de politie, si VW vento alb sau bleumarin ;)
    sigpic

    Comment


    • #77
      Originally posted by alex86
      deci ce drepturi avem? eu am luat cateva amenzi corect da nu se aplica aceasi lege si pentru cine incalca tot ce am incalcat si eu! cum imi pot omologa caucuicurile adica sa trec in certificat 195/50/15
      ce eu ma logan si e trecut 185/65/15? se poate?
      nu poti...decat cu pile ,relatii si bani
      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

      Comment


      • #78
        sincer nu se merita chinuiala ptr omologare, decat pentru satisfactia de a-i da cu talonu peste nas lu garcea cand te opreste.

        Comment


        • #79
          Originally posted by CAnnabYS
          sincer nu se merita chinuiala ptr omologare, decat pentru satisfactia de a-i da cu talonu peste nas lu garcea cand te opreste.

          pai nu merita da sa ma tot amendeze si sa ma lase fara certificat. ce pot sa fac

          Comment


          • #80
            Originally posted by Cristi_Xp
            da crezi ca esti singura vedeta ?
            On topic : la intalnirea cu nea politaiu va sfatuiesc,sa stati calmi,fie ca ati gresit sau nu ,sa vorbiti frumos cu politistul,sa incercati sa ii explicati situatia ,sa va lamureasca cu ce ati gresit,sa il rugati frumos daca se poate sa fiti iertat de data aceasta,altadata nu se va mai intampla,sa aratati remuscari,si caintza,va pare rau pentru ce s-a intamplat ,daca asa nu merge cereti metrologia de la radar,ordinul de serviciu,legitimatie insigna cashcheta alba ,vesta reflectorizanta,baston ...si abia dup`aia in cazul in care credeti ca aveti dreptate sa incepeti discutiile contradictorii.
            In cazul in care comentati de la inceput aveti toate sansele sa fiti amendat,dar o vorba frumoasa uneori face multe
            sau nu opriti si ii dati blana poate scapati
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • #81
              Si poate iti ia si permisu si talonu si bani )) Senzatie majora cu 40 km/h
              sigpic

              Comment


              • #82
                Socant ptr mine... era sa raman fara permis...sa le insir..trecere peste linia dubla continua....patrundere pe interzis...si nu mai retin ce a mai zis ala...cu un pik de milogeala.. si cativa banuti in buzunaru la nea politaiu..am scapat basma curata...
                sigpic

                Comment


                • #83
                  Voi ce ati face daca ai fi intr-o asemenea situatie: ajungeti in fata unui club unde sunt taxiuri oprite pana pe banda a 3-a, este linie continua, iar dupa taxiuri la vreo 10-20m si in dreptul lor pe sensul opus sunt 2 echipaje de politie rutiera? Eu am trecut prin situatia asta aseara si am ales sa depasesc linia continua si am avut noroc ca nu m-au vazut aia pentru ca erau ocupati. Normal nu ar trebui sa comenteze din moment ce erau taxiurile pana pe banda a 3-a oprite si de ei nu se luau. Daca ma opreau aseara pentru ca am taiat linia contiunua de fata cu ei cred ca ii injuram.
                  In tara momentan.

                  Comment


                  • #84
                    stai linistit ca la noi se depasesc tramvaiele care circula in sens opus (pe contrasens) cu politia in intersectie si nu zice nimeni nimic

                    Comment


                    • #85
                      si mai ziceti ca nu sunt de treaba militzienii?
                      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                      Comment


                      • #86
                        Pai pur si simplu nu mai au ce face la ce circulatie este mai ales in orele de varf!!!!

                        Masinile s-au inmultit ,iar drumurile au ramas aceleasi!!!........(din pacate)
                        Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

                        Comment


                        • #87
                          deja incepe sa fie show pe ploaie ... parca se deschid portile la spitalu 9, si fiecare pacient are cate un set de chei de 1300 (cu masina aferenta) ... si hai la plimbare ...

                          p.s. azi am vazut un 1-ar intrand intr-un 3-ar (in fata la mall vitan) ... nu eram pe faza sa vad cat de tare a intrat dar s-a auzit super-misto ) ... plus ca baiatu avea tot botu tzandari (faruri, bara, masca, capota si aripi) ... a tunat-o

                          Comment


                          • #88
                            cine imi zice si mie in ce conditii pot fi folosite proiectoarele?
                            eu am fost oprit pe motiv ca mergeam cu ele aprinse e legal ce am patit?
                            si mai intreb odata cum fac sa omloghez 195/50/15 la logan.ast merci

                            Comment


                            • #89
                              azi stateam la semafor si a venit un politist intrun golf.sa pus primul in fata mea ca doar se credea smeker era imbracat in politist.desi era frig rau avea geamul deskis sa se auda manelele.urlau la blana.avea si subwoofer.
                              statea aplecat spre dreapta mai mult intre scaune ca e la moda si a demarat aruncand pe geam un pachet gol de tigari.
                              asta da politist.

                              Comment


                              • #90
                                Originally posted by suru
                                statea aplecat spre dreapta mai mult intre scaune ca e la moda si a demarat aruncand pe geam un pachet gol de tigari.
                                asta da politist.
                                Asta da dobitoc
                                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google