Cum procedam la intalnirea cu Garcea?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bine bine... e suepr ideea ca il pot lua la impins vagoane serios pe militian... dar nu merge sa-l iau eu cu chestiile astea... stiti dom militian arata-mi foaia de parcurs... chestiile astea nu-s niste drepturi publicate pe undeva... printr-o legislatie prontr-o contitutie ceva... nu ma pricep exact unde tre sa fie... ceva cu articole... ca sa-l iau la impins vagoane ca la carte si eu... ia dom militian... stii ce zice articolu cutare paragrafu cutare... tre sa-mi arati fiai de parcurs... da-n-coa... asa mai merge... postati si voi un link va rog ca sa vad de unde iau... ca ma gandesc serios la problema asta...
    Last edited by Cristi_Xp; 19 April 2008, 11:21.

    Comment


    • Eu inca nu am avut placerea sa fiu oprit de domnu politist , am fost doar odata oprit dar atunci ca sa-m spuna ca trebuie sa o iau pe alt drum , asa nici in oras is nici in afara lui nu am fost oprit ( ce sa zic norocu meu ) , dar intr-o seara am zis in gandu meu ca am incurcato urat de tot....muzica era blana neoanele aprinse si trec pe langa un echipaj , spre norocu meu stateau acolo sa-i agate pe aia cu tirurile , dar si daca ma oprea sau o sa fiu oprit incerc sa vb frumos chiar daca ei mai au obiceiu sa vorbeasca urat din prima si daca nu merge frumos atunci incepem cu linsu in cur : promit ca nu mai fac etc.....si daca nici atunci ....facem p**** mare si riscam amenda ca in fond nu prea avem ce sa facem daca vrea tot iti da amenda.

      LE:La chesti ca ii ceri actele alea ca are voie sa stea sau nu cu radare acolo etc...parerea mea e ca nu prea tine , poti sa-i spui ce vrei sa-i dai si cu legi si cu articole din lege peste nas daca e hotarat nu scapi , nu a-ti vazut la tv cu omu ala care l-a prins radaru pe ploaie ? nu sau lasat , asa ca mai bine iei amenda si porma faci contestatie .In legatura cu sunatu la 112 si abuz etc...in orasele mici gen:Lugoj ( unde sunt eu ) nu ma risc pentru ca orasu e foarte mic si se cunosc intre ei.
      Last edited by Rudy; 10 April 2008, 11:18.
      Bart: I am through with working. Working is for chumps.
      Homer: Son, I'm proud of you! I was twice your age when I figured that out.

      Comment


      • M-a oprit pe mine un nene politist, vorbeam la telefon, nu purtam centura, am trecut pe rosu si am intors in intersectie...si toate astea cat timp el dirija traficul in acea intersectie. Chiar eram stresat de timp, ma mai stresa si sefu' la telefon si nu puteam sa-i inchid telefonul in nas. S-a crizat cand m-a vazut, a facut semne disperate sa trag pe dreapta. A inceput: "tu esti chiar nesimtit mai baiatule, centura n-ai, vorbesti la telefon, ai trecut pe rosu si ai mai si intors in intersectie. Pai mai bine intorceai mai in spate pe linie continua dar tu esti chiar nesimtit, si cu mine aici" (chiar avea dreptate). "Eu acum pentru ce sa-ti dau amenda?" si eu..."pentru toate...". La care nenea: "puneti centura, lasa dracu' telefonu' ala si da-i drumu' sa nu te mai vad!".
        Tot respectul pentru omul ala, chiar nu aveam ce sa-i mai zic.
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • Buna tuturor.. ma numesc Marius si sunt din TM ... spun chestiile astea aici pt ca aici vreau sa fac primul meu post
          vreau sa va zic ca acu' vreo 4-5 ore am ramas fara permis de conducere, si consider ca pe nedrept avand in vedere ca e prima oara cand ma opreste politia de cand am carnetul (1 an si cateva luni). Sa va povestesc ce s-a intamplat pt ce am spus pana acuma nu are nicio relevanta
          in TM, veneam dinspre BRD (complex) si ma indreptam spre str. Pestalozzi. La intrare pe strada aceasta este o trecere de pietoni ce traverseaza cele 4 benzi de circulatie (cate 2 pe fiecare sens de mers).. ciculam pe banda 1 si ma aflam in miscare(30-40 km/h) la 1m in fata trecerii, iar de la mijlocul strazii se gaseste un pieton grabit sa treaca strada doarece in urma mea venea o coloana destul de mare de masini..
          Bineinteles in fata mea, nelipsitul echipaj de politie intr-un Vento alb, cu radarul pus+camera video si tot echipamentul, surprinde faza si ma opreste..ma intreaba daca am vazut pietonul la care eu ii raspund "bineinteles ca l-am vazut, dar nu am oprit pentru ca eu eram deja pe trecerea de pietoni, si el chiar atunci se angaja in trecere pe banda2".. evident ca nu l-a interesat si mi-a suspendat permisul de conducere pt 30 de zile + o amenda de 200 ron (100 ron in 48h)
          parerea mea este ca baietii au iesit la "vanat" pt ca numa' ce a trecut summitul si s-au cheltuit f multi bani de la buget, bani care trebuie sa ajunga inapoi si noi suntem cei care cotizam ... consider ca ar fi putut da un avertisment, sau cel putin o amenda pt cazul de fata.. voi ce ziceti ?

          Comment


          • Sincer puteau sa te lase sa pleci doar cu o amenda , avand in vedere ca pietonu era departe de tine , dar probabil domnu s-a luat de : buget mic familie mare si trebuie sa mance si gura lui.Pare rau pentru tine ca ai ramas fara permis.
            Dar totusi "Bine venit pe Forum"
            Bart: I am through with working. Working is for chumps.
            Homer: Son, I'm proud of you! I was twice your age when I figured that out.

            Comment


            • Nu numa ca era departe ... eu eram deja cu botu masinii pe trecere.. si el abia atunci a pus piciorul.. ce-i drept sa cam grabit sa treaca si poate atunci a sesizat faza politistul .. si i s-a parut ca eu as fi trecut mult mai tarziu
              sau poate ca am fost primul "client" in ziua aia :| .. Cristi poate sa ne spuna mai multe despre intersectia cu pricina

              Comment


              • Niciodat oprit de politie...dus la politia rutiera pt constatare si dat autorizatie de schimbare a unei jante si cauciuc bulite in gropile din oras...la final amenda ca am luat groapa ... politia romana...no comment

                Comment


                • Originally posted by x01 View Post
                  Nu numa ca era departe ... eu eram deja cu botu masinii pe trecere.. si el abia atunci a pus piciorul.. ce-i drept sa cam grabit sa treaca si poate atunci a sesizat faza politistul .. si i s-a parut ca eu as fi trecut mult mai tarziu
                  sau poate ca am fost primul "client" in ziua aia :| .. Cristi poate sa ne spuna mai multe despre intersectia cu pricina
                  sau poate chiar era unu pus de ei ca sa treaca in fuga pe trecerea de pietoni.se practica si asta,deci grija mare
                  Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                  Comment


                  • Putin off-topic. Pietonul nu are obligatia sa se asigure cand se angajeaza pe trecerea de pietoni?
                    Cristi_xp are dreptate. Am vazut si eu asa ceva. Ce-i drept la tara nu prin orase.
                    Cel mai lent 1,6 8v

                    Comment


                    • @x01:
                      1. Daca esti convins ca esti nevinovat...nu trebuia sa semnezi PV-ul. Semnandu-l ti-ai recunoscut vina!
                      2. Neacordare de prioritate la pietoni inseamna suspendare permis OBLIGATORIU...nu se poate da doar amenda sau avertisment.

                      Comment


                      • Ba-l semnezi cu obiectiuni. E cu mult mai bine.
                        Cel mai lent 1,6 8v

                        Comment


                        • Originally posted by Cristi_Xp View Post
                          sau poate chiar era unu pus de ei ca sa treaca in fuga pe trecerea de pietoni.se practica si asta,deci grija mare
                          S-a practicat, NU se mai practica. ;)

                          Comment


                          • Originally posted by x01 View Post
                            Nu numa ca era departe ... eu eram deja cu botu masinii pe trecere.. si el abia atunci a pus piciorul.. ce-i drept sa cam grabit sa treaca si poate atunci a sesizat faza politistul .. si i s-a parut ca eu as fi trecut mult mai tarziu
                            sau poate ca am fost primul "client" in ziua aia :| .. Cristi poate sa ne spuna mai multe despre intersectia cu pricina

                            Eu tot le BRD era sa-i f** una la un pieton cu politaiu in intersectie, eu veneam dinspre Olimpia, politistul a dat drumul coloanei si aveam spatiu mare intre mine si cel din fata, oprisem la ultima trecere dinainte de intersectie, politaiu sufla de numa in fluier sa mergem si ala se baga, sa vezi tu m*** si din alea grele cu politaiu acolo, daca ii dadeam una eu eram devina ca deh politaiu se scoatea parca vad, si eu dosar penal si altele grele. Deci mare atentie la pietoni...
                            No, apoi blana
                            Taaaaaci!!! ca nu stii ce-i bine
                            ...si nu uita, prietenul bun, la balamuc se cunoaste

                            Comment


                            • Am eu 2 procese cu ei....unul pe 8 mai aici chiar a fost japca pe fata....m0au oprit in Mehadia cica am depasit pe linia continua si eu nici macar nam depasit ...si au venit la mine cu o amenda cica naveam actele la mine si n-am avut faza aprinsa....actele erau la ei in mana ...au oprit si ei pe cineva si l-au pus sa semneze....sunt curios la tribunal cand va veni neamtul acela o sa-l intreb dac a vazut el dac aveam sau nu aveam actele la mine....si masina mea era oprita deci cum a vazut el dac inainte de a ma opri eu aveam sau nu farurile aprinse....dupa ce voi castiga pe garcea asta il voi da in judecata pe civil pt abuz in functie....si ieri seara m-a prins radaru cu 90 in localitate in Resita noaptea (am detector dar aveam bricheta bagata acolo)norocul meu ca ploua acuma astept sami vina amenda acasa si sa o contest....conform celor de la metrologie in conditii meteo nefavorabile aparatele radar pot avea erori mari.....o sa revin cu detalii

                              Comment


                              • Daca ploua cu radarul ar trebui sa fie ceva usor insa trebuie sa demonstrezi. bafta

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google