Cum procedam la intalnirea cu Garcea?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    eu cand ma intalnesc cu nea cheliosu mi`o bag in el pana numai pot daca nu are dreptate si plek mai departe .. glumeam .. asa probleme am avut cand am fost suspendat cu politia ... ca nesimtitu nu m`a inteles ca circulam cu viteza ca sa ma duc urgent in orash pentru formol .. ca aveam deces in familie ... de in fine .. in rest mai nimic .. oricum la politie la mine sunt vedeta cu masina la cate probleme am avut
    Alex is My Name .. CT26DZU is my " nickname " )

    Comment


    • #62
      da crezi ca esti singura vedeta ?
      On topic : la intalnirea cu nea politaiu va sfatuiesc,sa stati calmi,fie ca ati gresit sau nu ,sa vorbiti frumos cu politistul,sa incercati sa ii explicati situatia ,sa va lamureasca cu ce ati gresit,sa il rugati frumos daca se poate sa fiti iertat de data aceasta,altadata nu se va mai intampla,sa aratati remuscari,si caintza,va pare rau pentru ce s-a intamplat ,daca asa nu merge cereti metrologia de la radar,ordinul de serviciu,legitimatie insigna cashcheta alba ,vesta reflectorizanta,baston ...si abia dup`aia in cazul in care credeti ca aveti dreptate sa incepeti discutiile contradictorii.
      In cazul in care comentati de la inceput aveti toate sansele sa fiti amendat,dar o vorba frumoasa uneori face multe
      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

      Comment


      • #63
        da ma cristi ... cand m`a prins cu viteza in localitate ... am procedat astfel :
        I`am vorbit frumos ... l`am rugat sa ma lase in pace si i`am explicat situatia de acasa .. nu a mers .. i`am spus sa imi bage pe permis 14 puncte sa imi dea si amenda dar sa nu mi`l ia ... nu a mers .. i`am dat la sfarsit buletinul .. si permisul si i`am spus ca ne vedem acasa sa semnez procesul verbal ( cu gandul ca sa vina acasa sa vada ca nu mint ) ... am plecat in orash mi`am facut treaba cand m-am intors acasa el era in fata portii .. nici macar de fata cu toata lumea care era la priveghi ... si nici macar cu tata mort in casa nu a vrut omul sa ma lase in pace ... i`am oferit pana si 200 euro nimic omul era prea corect ... prea de tot ... cand am depus contestatia mi s-a spus ca totusi trebuia sa lase de la el ... in cazuri de urgenta si etc ... in fine acum nu critic toti politaii pentru ca sunt unii care lasa deseori de la ei ... sunt altii care deja sar calu daca ma intelegeti .
        Alex is My Name .. CT26DZU is my " nickname " )

        Comment


        • #64
          Originally posted by Beleaua
          da ma cristi ... cand m`a prins cu viteza in localitate ... am procedat astfel :
          I`am vorbit frumos ... l`am rugat sa ma lase in pace si i`am explicat situatia de acasa .. nu a mers .. i`am spus sa imi bage pe permis 14 puncte sa imi dea si amenda dar sa nu mi`l ia ... nu a mers .. i`am dat la sfarsit buletinul .. si permisul si i`am spus ca ne vedem acasa sa semnez procesul verbal ( cu gandul ca sa vina acasa sa vada ca nu mint ) ... am plecat in orash mi`am facut treaba cand m-am intors acasa el era in fata portii .. nici macar de fata cu toata lumea care era la priveghi ... si nici macar cu tata mort in casa nu a vrut omul sa ma lase in pace ... i`am oferit pana si 200 euro nimic omul era prea corect ... prea de tot ... cand am depus contestatia mi s-a spus ca totusi trebuia sa lase de la el ... in cazuri de urgenta si etc ... in fine acum nu critic toti politaii pentru ca sunt unii care lasa deseori de la ei ... sunt altii care deja sar calu daca ma intelegeti .
          un idiot...eu n-as putea sa fiu asa ,in fond si la urma urmei esti om si apoi politist,militzian etc...
          Daca-as fi in politie cred ca as da o amenda odata la luna si aia la pietoni !
          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

          Comment


          • #65
            Originally posted by Cristi_Xp
            un idiot...eu n-as putea sa fiu asa ,in fond si la urma urmei esti om si apoi politist,militzian etc...
            Daca-as fi in politie cred ca as da o amenda odata la luna si aia la pietoni !
            DACA AI FI POLITAI AI DA AMENDA SI VECINILOR NUMA SA VADA CINE E SEFU

            Comment


            • #66
              dap,si cand i-as vedea ce frumos se vaita... mi s-ar facea mila de ei ,i-as ierta !
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • #67
                Au planuri de indeplinit la amenzi.Pentru ei nu conteaza in ce situatie te afli,iti cauta nod in papura numai ca sa te amendeze
                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                Comment


                • #68
                  fii serios,sunt atatia soferi scarbosi care chiar merita amendati...plus isi mai da cate unul,mai da vreo amenda...mai face un proces verbal,vin singuri soferii la ei )
                  Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                  Comment


                  • #69
                    orcium eu sunt convis cat de buna e justitia romana am asa multa incrdere in ei cum sa va zic am incredere in ei cat de aici pana la colt...
                    Sa va zic dece: acum cateva veri megeam cu ai mei inspre moeciu , eram pe dn1 pe la kilometrul 85 tata conducea , cand poc poc poc poc am realizat ca facusem pana , tata a incercat sa treaca pe banda 1 dar vazand ca nu poate a aprins avarile si incerca sa treaca pe banda 1 la un moment a redus viteza foarte mult deoarece masina devenise necontrolabila cand sa intre pe banda jbang poc si alte nebunii...
                    Pe scurt:noi eram prima masina , cea de a2a masina a franat incet in spatele nostru si ramases in urma cam la 5metri , a3a masina) nea depasit pe contrasens, a4a masina nu stiu ce facea dar a ramas descoperita a lovit cea dea 2 masina , apoi a iesit pe contrsens si a mai acrosat o duba... in fine masina noastra a avut o tripla sparta si aripa spate si haionu putin indoite...
                    Si acum finalulu: timp de 2ani lea luat celor de la politie sa demnostreze ca suntem nevinovati si sa ne dea permisul inapoi , si asta dupa ce am venit de la constanta pana la Baicoi cu o armata de oameni avocati si experti tehnici si muuulti bani cheltuiti...


                    daca au plan la amenzi de ce nu isi dau intre ei , adica unu altuia?
                    sub deviza: ma scarpini pe spate , te scarpin pe spate.
                    sa-i vezi pe gabori in intersectii hai ioane azi e randu tau fa-te ca vii dinspre incolo si taie linia continua... dupaia vasile(colegu lui ion) brvaoooo foarte frumos mai oprit si uite ce frumos ai rupt procesu din carnet... maine e randu meu dar maine te opresc cu girofaru da???

                    sigpic

                    Comment


                    • #70
                      si acum referitor la ce zici tu...
                      acum cativa ani aveam un shef de post ceva mai tanar pe aici prin localitate,ieseau in fata postului...sa faca circulatie,si ii zice la un prieten,cand ajungi inainte de trecerea de pietoni,mergi usoooor....incet...ca sa te depaseasca.Zis si facut,asta merge incet...prostii il depasesc pe trecere,dupa 10 metri ...pe dreapta.Shefu de post il opreste pe asta si ii zice...ati depasit pe trecerea de pietoni,va suspendam permisu..blablabla.Il opreste pe prietenul meu si ii zice,sunteti martor ca ati fost depasit pe trecerea de pietoni de masina respectiva...prietenul meu...da,dar va rog lasati-l nu ii luati permisu...ca nu o vrut...da si el ceva acolo sa il lasati,la care shefu de post,mergi si cumpara si tu o sticla de vin si gata
                      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                      Comment


                      • #71
                        Partea proasta este ca ''puiutzii'' astia de garcea au fost invatati tot de cei vechi si jigoditi,deci sunt deja ''infestatzi''.Scenarii ca cel de mai sus se practica de pe timpul lui ceashca,nu e o noutate iar soferii scarbosi au deobicei masini tari si ceva relatii iar pe astia nu-i opreste '' ORGANU' '' pentru ca se cunosc si daca soferul mai e si littlebit black '' ORGANEANU' '' ii zice si sarutmana si il amendeaza tot pe amaratul ala care se chinuie sa respecte lege,pt ca a gresit si el prima oara pe anul respectiv
                        Last edited by D-FENS; 13 October 2007, 09:58.
                        Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                        Comment


                        • #72
                          pai in timisoara sunt masini cu numere de germania,franta,italia si congo probabil care circula fara asigurare si nu le are nimeni treaba.tziganii au toti numere de franta.
                          de n ori am vazut din astea care merg pe interzis,rosu etc.sunt opriti schimba doua vorbe si pleaca mai departe.
                          si militzienii au nevoie probabil de servicii la randul lor de la banditi si de asta nu le dau amenzi.
                          care e cinstit plateste restul nu.

                          Comment


                          • #73
                            Originally posted by Cristi_Xp
                            un idiot...eu n-as putea sa fiu asa ,in fond si la urma urmei esti om si apoi politist,militzian etc...
                            Daca-as fi in politie cred ca as da o amenda odata la luna si aia la pietoni !

                            dacqa as fi gabor as da zilnic 100 de amenzi toate pietonilor !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! sa invete k mai usor opresti un "posterior gras" decat o masina
                            ...am fost maine voi fi ieri cine sunt eu ?...
                            YO2MKL
                            sigpic

                            Comment


                            • #74
                              Nu pot da prea multe sfaturi...
                              1. Daca stii ca nu ai facut nimic (in afara de folii neomologate, lipsa trusei si a stingatorului, pleoape pe capota, lipsa semnelor de incepator) vorbesti frumos, ii zici ca nu bei la volan si nu e nici o problema.
                              2. Daca te pandesc cand opresti neregulamentar pana urci in masina ca sa-ti poata da amenda, suni un prieten de la circulatie si scapi cu o bere.

                              Comment


                              • #75
                                deci ce drepturi avem? eu am luat cateva amenzi corect da nu se aplica aceasi lege si pentru cine incalca tot ce am incalcat si eu! cum imi pot omologa caucuicurile adica sa trec in certificat 195/50/15
                                ce eu ma logan si e trecut 185/65/15? se poate?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google