Pierdut Sau Furat Telefon Mobil

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Teoretic este posibil sa-l gaseasca si doar pt faptul ca ai IMEI-ul telefonului(dupa el se poate localiza) dar la cate telefoane se fura randul tau va veni...nu stiu cand pt ca eu il astept pe al meu de 1 an ).Al meu dupa ce l-a furat si am constatat lucrul asta am sunat si era ocupat,l am mai lasat 10 minute crezand ca fac un lucru destept;m-m gandit ca suna pe mai multe numere de telefon si asa le "muilitienilor"mai usor sa dea de cel care mi l-a furat(sunand pe numerele formate de pe telefonul meu dupa ce mi a ost furat)Proasta idee mi s-a spus ca"dureaza mult.poate dura de la o luna la 3 ani"...cu siguranta insa niciodata

    Comment


    • #17
      si daca il gasesti pe respectivul, ce-i faci ? nimic...
      il bati - ai dosar penal
      il dai in judecata - pierzi procesul
      ii spui sa-ti dea 100euro - iti zice ca nu-ti da...

      am gasit si eu un telefon cu tot cu abonament si in 2 ore avea cost 300euro...asa ca, considera-te norocos.
      si am un prieten, care a gasit o cartela sim, abonament, pin 1234, il are de vreo 3 luni, si inca vorbeste, dar abonamentul are vreo 600minute gratuite si se incadreaza in alea omu ( deci persoana care a pierdut sim-ul nici acum nu stie ca l-a pierdut )

      n-ai ce sa faci din nici un punct de vedere, decat sa platesti factura.

      Comment

      Working...
      X
      Anulare DPF
      Politica de Securitate Google