Rovinieta

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ...esti culmea, ma, nene... Eu nici nu fur, nici nu ciupesc, si ca mine sunt multi. Asta nu e echivalent cu "nimeni nu fura", e chestie de logica elementara.

    Comment


    • Ma las pagubas, vad ca vrei musai sa scoti in fata ca te-as fi acuzat de ceva. Iti doresc o zi buna si nu mai lua rovinieta, ca sa te simti impacat cu tine insuti. Or fi multi ca tine dar se pare ca nu destui.

      Comment


      • Rovigneta cand mi-am facut ultima oara in luna mai a acestui an mi s-a spus ca nu se mai face pe o saptamana ci doar pe o luna sau un an.
        Ps desi o cumpar mereu cand ies din oras nu ma bucur deloc drumuri bune sau cel putin acceptabile. o cumpar deoarece nenea politist abia asteapta sa te traga pe dreapta si sa-ti dea o amenda de 500lei cel putin.

        Comment


        • Se face rovinieta si pe 7 zile.

          Comment


          • Da intradevar se face si pe o saptamana. cea de 30 zile costa 29de lei.

            Comment


            • Dar nu e mai rentabil sa iti iei pe un an de zile decat sa iti faci cate una la fiecare iesire din oras?

              ps: aveti grija ca soseaua numita centura poate fii considerata drum national, la noi cel putin asa este.
              sigpic

              Comment


              • Eu intotdeauna imi iau pe 12 luni, scap de grija ei pe langa ca e mai rentabil.
                Oricum, daca vand masina rovigneta ramane valabila pt cumparator si am grija sa ii explic asta.

                Comment


                • Fratilor,,astazi am facut si eu o rovigneta pe o saptamana ,,pret 13,06 lei.
                  O intreb pe aia de la Omv..""Au bagat astia Tva-ul si la rovignete??"..Raspuns,,"Da ,au bagat".

                  Cred ca o sa faca si astia de la transporturi strazi si autostrazi mai multe cu 6 %
                  O sa mai avem si gropi mai putine cu 6%....Fratilor deja astia sunt nesimtiti,,,mult mai nesimtiti guvernantii astia cu 6%

                  Comment


                  • Cu 5 Ivane, cu 5...
                    If it ain't broke, don't fix it!

                    Comment


                    • Mai treaca 1 % de la mine,,sa fie
                      Ca bani avem garla

                      Comment


                      • Am bani de... ii adun cu magnetu'

                        Hai usor ca o dam in off si vin Asupritorii peste noi )
                        If it ain't broke, don't fix it!

                        Comment


                        • Originally posted by Ivan Marian View Post
                          Fratilor,,astazi am facut si eu o rovigneta pe o saptamana ,,pret 13,06 lei.
                          O intreb pe aia de la Omv..""Au bagat astia Tva-ul si la rovignete??"..Raspuns,,"Da ,au bagat".

                          Cred ca o sa faca si astia de la transporturi strazi si autostrazi mai multe cu 6 %
                          O sa mai avem si gropi mai putine cu 6%....Fratilor deja astia sunt nesimtiti,,,mult mai nesimtiti guvernantii astia cu 6%
                          TVA-ul in roviniete e inclus dintotdeauna. Ce ai platit tu era luna trecuta 12,49 lei , pt ca si cursul euro era 4,138 si acum e 4,3523. Fa tu calculul sa vezi ca am dreptate, tot 3 euro ai dat.
                          Pretul rovinietei difera doar in functie de cursul euro, de la luna la luna.
                          Pariu careva cu mine ca pe un ana la autoturisme e tot 28 de euro si tot atat ramane si dupa majorarea TVA? Luna asta e 121,86 lei pe 12 luni.
                          Marian, tu asculti tot ce zice o fatuca de la OMV care sta 2-3 luni la slujba acolo? Eu unul cercetez, nu ascult de la studente aflate la jobul vietii lor ce se intampla in tara.
                          Last edited by mr.K; 2 July 2010, 09:44.

                          Comment


                          • Cris...la mine era vorba de caterinca cu fatuca...era suparata si am mai distins atmosfera cu tva-ul la rovignete( ca de tva se tot vorbeste peste tot).
                            Oricum la noi si ca se scumpea tva-ul si ca nu ..tot se scumpea totul in tara asta..acum au motiv intemeiat!

                            Comment


                            • Ma gandeam eu ca arata bine fatuca...............
                              Oricum, autostrazi nu vedem noi devreme. Doar daca trecem granita.

                              Comment


                              • nu ai ce sa vazi aici....doar cum se traia in evul mediu,noi suntem inca acolo!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google