Help Please: Vreau Sa Pun Discuri Sport

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Filtrul verde sport de la KN unde-l gasesc?
    Merci
    sigpic

    Comment


    • #17
      Si la ce bani ,discurile+placute???Eu unu iti recomand, Mobil1 0W40 , eu am 5W40 ca nu am gasit 0W40....
      sigpic

      Comment


      • #18
        ok filtru respectiv da ceva caluti ? si la ce pret ajunge unu...si de unde pot fi comandati...

        Comment


        • #19
          Originally posted by andy_x3m View Post
          Man, tu vrei discuri sport pe fata??? Daca da, pe roti de 15 poti pune maxim disc de 350mm si, eu personal, iti recomand Brembo sau Ferodo.
          Daca vrei sa pui discuri pe spate e cam alta poveste.
          WHAT?? 350 mm? pe 15"?

          Cauta intr-un catalog de discuri pe ce roti merge un disc de 350 (si cu ce etrier?), dupa care posteaza.
          Un kit sport de Megane 2 de la Brembo, cu dia disc de 323 intra pe roata de 17". Lasa ruleta si pune mana pe carte!

          Comment


          • #20
            Si eu mi-am schimbat discurile vechi neventilate pe logan 1.6 din 2005 , cu unele noi de la EBC ventilate si striate + placute + etrieri de DCI ma costat 750 lei dar va spun e diferenta enorma la felul cum franeaza acum.
            sigpicImbracat volane in piele http://www.youtube.com/watch?v=99W1jXEEJOU

            Comment


            • #21
              Originally posted by ALY_N View Post
              Si eu mi-am schimbat discurile vechi neventilate pe logan 1.6 din 2005 , cu unele noi de la EBC ventilate si striate + placute + etrieri de DCI ma costat 750 lei dar va spun e diferenta enorma la felul cum franeaza acum.
              de lafirma ai luat detalii te rog
              "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

              Comment


              • #22
                Discuri si placutele de pe un site romanesc cu piese auto, performancezone se numeste. Au fost foarte amabili in 2 zile am avut si discurile si placutele .
                Last edited by ALY_N; 27 March 2009, 12:34.
                sigpicImbracat volane in piele http://www.youtube.com/watch?v=99W1jXEEJOU

                Comment


                • #23
                  daca am dci sa inteleg ca pot sa imi pun discuri ventilate fara sa mai schimb etrierii?
                  "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

                  Comment


                  • #24
                    tu ai deja discuri ventilate , numai daca vrei sa ti le schimbi sa-ti pui cu striatii si perforatii.
                    sigpicImbracat volane in piele http://www.youtube.com/watch?v=99W1jXEEJOU

                    Comment


                    • #25
                      Nu toate modelele dCi au discuri ventilate.
                      http://www.loganclub.ro/forum/vand_m...or-t35360.html

                      Comment


                      • #26
                        ALY_N pune ti u o poza reala cu discurile te rog,cat au costat fara etrieri de DCI??(etrieri sunt luati tot de la iei??)Placutele de care sunt greenstuff??La franari repetate,se mai incing asa repede??cum se comporta???La rece sa zic asa(primele franari) sunt ok?sau ceva mai slabe???
                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          Eu am un set de discuri EBC ventilate cu placute EBC Green Stuff.
                          Diferenta fata de setup-ul anterior (discuri ventilate stock + placute Ferodo Racing) e de remarcat plus ca am scapat de fading. Poate ca Ferodo Racing suna mai bine decat EBC, dar pe discurile stock nu dadeau maximul de randament si inca aparea fenomenul de fading dupa cateva franari puternice.
                          Maine urmeaza sa fac testele de franare cu EBC la firma la care le-am montat si pot reveni cu niste date concrete cu privire la imbunatatiri.
                          sigpic
                          ^Logan turbat (WIP)^

                          Comment


                          • #28
                            si eu am discuri Zimmermann ventilate si gaurite si placute Delphi. intr-adevar se simte o diferenta, fadingul o disparut, dar, DAR, fara ABS, daca nu dozezi cum trebuie frana in caz de urgenta majora, te duci sanie mult mai repede ( incercata faza ) si pedala e mult mai rigida, parca ar fi o problema pe circuit, se intareste mult mai repede la franare
                            tin sa precizez ca discurile+etrierii de logan cu discuri ventilate+placutele le-am achizitionat de la felixb, de pe fostul BFF
                            Life is short...play more!
                            http://www.loganclub.ro/forum/bolo-t4578.html?t=4578

                            Comment


                            • #29
                              Salut baieti,am si eu o intrebare;am incins discurile de multe ori,e posibil sa am aer in circuitul de franare,mentionez ca nu am discuri ventilate si frana nu m-ai este asa eficace,multumesc.

                              Comment


                              • #30
                                In postul anterior m-a cam luat gura pe dinainte si m-am laudat ca revin azi cu niste rezultate la testul de franare. Din pacate n-am avut timp, asa ca promit ca o sa revin imediat ce am niste masuratori concrete.
                                sigpic
                                ^Logan turbat (WIP)^

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google