Instalatie Gaz

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Instalatie Gaz

    sa aducem in discutie si instalatiile de gaz, pt ca pana acum s a vorbit numai despre modificari ale loganului unde au fost plusuri dar si multe minusuri. deci cine a pus instalatie de gaz si cum functioneaza masina dupa?

  • #2
    eu personal nu miam pus inca,dar din ce am citi pe forum,masina reactioneaza in functie de calitatea instalatiei de gaz pe care o montezi,daca nu faci compromisuri,ar trebui teoretic sa iti rulezi masina la aproape jumatate din costul benzinei,dar daca nu faci multi kilometri pe zi,costuriile de amortizare a intalatie nu se renteaza

    Comment


    • #3
      care este cea mai buna instalatie de gaz care se poate pune pe Logan de 1.4 2009 euro4 ?

      Comment


      • #4
        tomaseto stag 200 este cea mai bune pt logan si chiar daca nu faci multi km intr-un an nu conteaza pt ca instalatie se amortizeaza oricum in 12000 km deci ea oricum renteaza.bafta
        Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

        Comment


        • #5
          Tomasetto am eu, masina am luat-o la 42000 si era montata de fostul propietar, acum am 64000, merge de rupe este foarte mica diferenta de putere intre benzina si gaz, sunt foarte multumit mai ales ca masina o folosesc pentru deplasarea la servici si fac cam 40 km pe zi numai prin Bucuresti, si mers sportiv, comsumul pe Cb imi arata 9,2 la plin facut si calculat mi-a iesit 11, oricum am de gand sa imi pun bujii de gaz NGK cu laser, doar ca pretul e cam piperat vre-o 400 ron setul, iar restul.....e LOGAN.

          Comment


          • #6
            salutare

            eu am pe logan si este ok singurul lucru trebuie schimbate mai des bujiile

            Eu am pe logan si este ok. Singurul lucru trebuie schimbat mai des ar fi bujiile. - oare nu suna mai ok asa?

            Daca ai ceva de zis, spune-o in asa fel incat sa inteleaga si altii. Merci!
            Last edited by andy_x3m; 11 March 2010, 11:37.

            Comment


            • #7
              pe 1.6 16 v ce instalatie ar fi cea mai buna

              credeti ca merita sa pun instalatie?

              ma gandeam sa nu se strice ceva pe la motor
              Last edited by MOXU; 23 May 2010, 19:39. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • #8
                [QUOTE=florin83;545163]eu am pe logan si este ok singurul lucru trebuie schimbate mai des bujiile

                Eu am pe logan si este ok. Singurul lucru trebuie schimbat mai des ar fi bujiile. - oare nu suna mai ok asa?

                Daca ai ceva de zis, spune-o in asa fel incat sa inteleaga si altii. Merci![/QUOT

                Nu ma pot abtine...chiar daca sunt off.
                Dar am si eu o intrebare, pt. cel care face pe "micul Pruteanu", chiar crezi ca era nevoie sa ne destainui tu, ce ai descoperit in afirmatiile facute de florin83 ????
                O sugestie, sunt convins ca sunt destule forumuri, in legatura cu tainele limbii si literaturii Romane.Dar probabil unii trebuie sa ataraga atentia, ca sa iasa ei in evidenta...trist.

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google