Suspensie Sport = Probleme ?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Suspensie Sport = Probleme ?

    salut. daca imi pun arcuri si amortizoare pe loganul meu pot avea probleme cu caroseria ? cu structura de rezistenta? nu vreau o suspensie foarte performanta. vreu sa o rigidizeze un pic si sa o coboare max 3 3,5 cm. dar pe multa lume am auzit ca o sa am probleme cu caroseria adik va incepe sa troncane si fata si spatele si se vor deforma lonjeroanele si alte structuri din sasiu. este adevarat ?

  • #2
    Orice coaja la care se modifica suspensiile ajunge sa sufere in timp la suduri si structura de rezistenta, fiindca sarcinile de pe drum trec direct la caroserie, din cauza suspensiilor rigide.
    The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

    Comment


    • #3
      asta credeam si eu. atunci la revedere. mai ales ca " beau apa si mananc paine " ca sa imi iau si io masina asta. mersi

      Comment


      • #4
        Eh na! Sa luam de exemplu Vw, la achizitionarea masinii poti alege din lista cu optiuni suspensia sport. Crezi ca aia fac modificari la sasiu in timp ce ii monteaza in fabrica suspensia sport? Sau se face alt sasiu pentru suspensia sport?
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • #5
          Hai ca ajungem sa vorbim de masini la care au fost prevazute o serie de elemente inainte ca romanii sa stie ca vor face vreodata Loganul. Vorbim de cu totul alt sasiu si alta conceptie, unde nu exista ideea de economie. Ia uita-te tu ce modificari se fac la Loganurile cu suspensii sport si care mai trebuie sa faca si altceva decat sa mearga prin oras si sa arate bine... Si nu numai la Loganuri. Iar suspensia sport la ei este OK si din cauza ca au drumuri, nu rampe de lansare spre eternitate.
          The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

          Comment


          • #6
            eu deja cred ca o sa ma imbolnavesc din cauza grupilor. suntem cea mai infecta tara cand e vorba de drumuri

            Comment


            • #7
              Sa zicem ca e asa cum zici tu, da stii ce? E o vorba la americani: "make sure if the juice worth the squeeze". Daca nu ai mers niciodata cu o suspensie sport nu ai de unde sa stii ce senzatii ai cand masina nu se inclina cu tine in curbe, atunci cand nu te mai duci cu tot corpul in fata cand franezi si mai ales cum sta pe asfalt pe autostrada. In cazul asta eu zic ca juice-ul ala merita toata treaba.
              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

              Comment


              • #8
                nu mai umpleti forumul cu topicuri aiurea, inainte sa dati search. Continuati aici

                Comment


                • #9
                  Daca ai adus vorba de americani si de suspensii sport, uita-te pe emisiunile de la Discoperi sa vezi ca la toate masinile cu suspensii sport se fac modificari ale caroseriilor, ca sa nu faca cunostinta cu Creatorul inainte de vreme. Noi nu avem drumuri pentru suspensii sport. Noi nu avem drumuri. Orasul nu e loc de etalare a suspensiilor sport.
                  The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google