Cum desfac Farul Logan ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    eu am vazut pe un forum ca se poate desface sticla introducand farul intr-o galeata cu apa fierbinte...
    @wizard becurile osram cool blue sunt chiar foarte bune...au si lumina mai alba decat clasicele...becul se schimba ca si in video-ul de mai sus doar ca va fi greu la incepu sa tragi clema aia.... pana te inveti...
    MY CLA

    Comment


    • #17
      Fratilor cu sa bagati farul in cuptorul cu microunde?) voi vedeti ce scrieti?

      Are oglinda...oglinda aia se va cojii in maxim 5 secunde...in cuptorul cu microunde nu se baga ceva lucios...reflectorizant...

      Incercati de curiozitate...bagati in cuptor un cd...si scrieti voi ce se intampla....

      Comment


      • #18
        daca vreti artificii bagati farul in cuptorul cu microunde)

        Comment


        • #19
          CD-ul are (ne)metal in componenta, de aia apare acea reactie in cuptorul cu microunde, nu confundati ceva lucios cu CD-ul, asta fac blondele...

          Comment


          • #20
            bine, atunci baga tu farul in cuptorul cu microunde ) ca nu il confunzi cu cd-ul ...
            Si pentru tine --- era un exemplu ;)

            Comment


            • #21
              Daca luciul nu este dat de o substanta ce contine ne/metal nu are nici o reactie in cuptorul cu microunde, cam asta am vrut sa spun si nu am pretentia sa intelegi.

              Comment


              • #22
                pana la urma ne spune cineva seriso care este cea mai usoara metoda de a scoate sticla ?vorbesc de cele originale
                http://www.loganclub.ro/forum/album.php?albumid=910

                Comment


                • #23
                  feon si un cutter bun. Sau apa fiarta(nu stiu daca este bine). Am vazut pe alt club metoda asta.
                  MY CLA

                  Comment


                  • #24
                    Ai desfacut u cu feon si cutter?daca nu,rog pe cei care au desfacut sa isi dea cu parerea.stima
                    Last edited by danielriz; 16 March 2013, 23:16.
                    http://www.loganclub.ro/forum/album.php?albumid=910

                    Comment


                    • #25
                      Nu am avut de ce sa il desfac...)
                      Dar cu ce crezi ca se desface, cu patent si surubelnita?
                      Mai bine dai un pm la un user care se ocupa cu lupe si te va lamuri.
                      MY CLA

                      Comment


                      • #26
                        Eu am desfacut farurile. Le-am bagat pe rand in cuptorul de la aragaz, le lasam cam 5 min la foc maxim si le-am desfacut. La temperatura mare, masticul lor se desfacea. Ai grija sa pui farul in cuptor pe ceva de lemn si sa nu atingi cu el de fier ca se va topi. Bafta!
                        Attached Files

                        Comment


                        • #27
                          Multumesc ptr informatii.toate cele bune
                          http://www.loganclub.ro/forum/album.php?albumid=910

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google