Tutorial Modelare Spoiler Cu Fibra De Sticla?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tutorial Modelare Spoiler Cu Fibra De Sticla?

    Salut,
    Ar putea sa ma ajute cineva cu niste tutoriale video sau foto despre modificarea unui spoiler original cu fibra de sticla? mi-am pus bara de mcv pe fata si bara de ph2 pe spate si am ramas cu cele vechi. Cum nu gasesc sa le vand, m-am gandit ca la vara sa ma apuc sa le modific asa usurel usurel. daca le stric, asta este, nu-i bai. As vrea sa fac un kit custom, ramane sa ma decid si asupra modelului. Am tot cautat pe net dar nu am gasit nimic concret despre o asemenea treaba, pas cu pas. Merci de ajutor
    sigpic
    Logan 1.4 Dynamic Blue

  • #2
    nimeni? stiu ca la un moment dat erau niste poze pe net cu constructia bodykitului de pe MM 75 NAD, un logan alb, sau de la GGD, dar nu le mai gasesc.
    sigpic
    Logan 1.4 Dynamic Blue

    Comment


    • #3
      cine crezi ca iti va face un tutorial ? cei care lucreaza in fibra sa isi ia painea de la gura ?

      Comment


      • #4
        pai nu vreau sa imi faca cineva un tutorial, poate e vreunul deja facut pe internetul asta mare ) eu unul nu am gasit ceva concret
        sigpic
        Logan 1.4 Dynamic Blue

        Comment


        • #5
          stresu eu am gasit ceva,da-mi adresa de mail

          Comment


          • #6
            ti-am trimis pe PM.....astept sa vad despre ce e vb. merci
            sigpic
            Logan 1.4 Dynamic Blue

            Comment


            • #7
              Stresule daca ai vreun gand sa ma anunti si pe mine ..ca am ceva timp si daca tot sunt prin zona dau o mana de ajutor si eu.

              Comment


              • #8
                nimeni interesat ?!

                Comment


                • #9
                  sunt pe iutub o gramada de turoriale cum sa faci cu fibra de sticla, cine lucreaza cu fibra la noi nu iti spun nici in ruptul capului, dar iti arunca niste preturi de te baga in sperieti
                  Logan by Renault Pure Blood
                  Nothing beats Low Cost

                  Comment


                  • #10
                    sal

                    cam vechi dar acum l-am vazut

                    1 asa ceva nu o sa gasesti nici in 10 ani pt ca stam de vrb cu romani , si nu zice nici unu ca le e frica ca iti deschizi tu mare atelier si le strici afacerea.
                    La care 90% din cei care se apuca de asta pe parcurs se lasa cand vad despre ce e vrb si etc . Sa faci "fibra" este foarte usor mai greu este sa faci modelul si suportul sa torni fibra + ca la bara iti trebe simetrie stanga / dreapta . Oricum n-are rost sa vrb ca nu stiu nici eu .
                    Dar cu cateva ideei si sa te joci cu fibra propriuzis ce materiale iti trebe si ce amesteci iti arat dc vrei.
                    Last edited by FlorinAUI; 3 October 2010, 15:26.
                    http://i62.photobucket.com/albums/h1...c_user_bar.png
                    B-63-AUI Logan 1.4MPI Laureat + Albastru Mineral stock momentan

                    Comment


                    • #11
                      recent mi-am facut un spoiler din fibra si credeti-ma ca e munca de miner iar pentru cine e interesat ofer informatii

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google