Eliminare Butuc Yala

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eliminare Butuc Yala

    Salut baieti, vreau sa recurg la aceasta solutie pentru ca in ultima luna mi-au fost fortate ambele yale si pentru a nu mai avea probleme cel putin cu aceasta parte din partea hotilor vreau sa le scot absolut pe toate. Am inchidere centralizata care nu a dat gresi absolut niciodata. Daca aveti sfaturi sau stiti pe cineva care poate face asa ceva dau cel putin o bere. Daca anuntul nu este plasat unde trebuie, va rog sa ma scuzati. Va multumesc

  • #2
    Lasa butucii acolo sa acopere gaurile elimina doar tijele de actionare de la fiecare butuc si schimba bateriile la telecomana dar asa posibil sa ramai fara geam sau mai rau sa bage ranga.
    Dai fetele de usi jos si ai acces la tije

    Comment


    • #3
      eu as pune mai bine alarma cu perimetru.
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • #4
        Originally posted by crull View Post
        Lasa butucii acolo sa acopere gaurile elimina doar tijele de actionare de la fiecare butuc si schimba bateriile la telecomana dar asa posibil sa ramai fara geam sau mai rau sa bage ranga.
        Dai fetele de usi jos si ai acces la tije
        sunt perfect de acord eu am scos tija doar de la incuietoarea de la portbagaj
        sigpic

        Comment


        • #5
          da baieti dar as vrea sa acopar acele goluri lasate de yala cu o bucata de metal si apoi sa vopsec acele bucati in culoarea caroseriei. Nu a incercat nimeni treaba asta?

          Comment


          • #6
            Alex si eu vreau sa fac acelasi lucru...De cand am masina niciodata nu am folosit yalele! Date jos, astupate gaurile si vopsite portierele. Intrebarea este, daca se leaga la ITP de acest lucru?
            sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

            Comment


            • #7
              De ce ar face-o?
              sigpic

              Comment


              • #8
                De ce nu ?
                Ma gandesc ca atata timp cat masina a fost prevazuta din fabrica cu yale pe portierele din fata,ar avea motiv sa se ia de acest lucru! La Itp se leaga de orice...
                sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

                Comment


                • #9
                  punei alarma cel mai sanatos

                  1.6 MPI 8Vsigpic

                  Comment


                  • #10
                    le desfaci si la itp le pui cu banda dubla adeziva;)

                    Comment


                    • #11
                      Nu cred ca au ce sa zica. Oricum stiu ca erau berline facute in genul asta. Ar fi bine sa stim modalitatea prin care erau facute. Hai poate cautam mai multi si gasim cea mai buna solutie. Noroc

                      Comment


                      • #12
                        O modalitate ar fii sa scoatem yalele , pe interior in dreptul gaurii sa lipim o bucatica de aluband, afara adusa gaura la nivel prin chituire, apoi vopsita toata portiera...
                        sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

                        Comment


                        • #13
                          NU stiu cit de bine rezista chitul ala la grobi si trepidatii, mai ales trintit usa. Am impresia ca ne trebuie ceva mai elastic gen fibra de sticla. Ne trebuie un om care si-a facut asa ceva

                          Comment


                          • #14
                            Poate o mica plasa pe interior prinsa in chit ar rezolva problema...
                            sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

                            Comment


                            • #15
                              asteptam mai multe pareri trebuie sa fie mai multe optiuni

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google